כאבי ברכיים

כאבי ברכיים הם כאבים שכיחים מאד הפוקדים ברמות שונות של כאב. הנובעים בדרך כלל מפציעה במפרק הברך, פציעה וקרע ברצועות והרקמה במפרק הברך, שחיקת סחוס במפרק הברך , דלקת מפרקים בברכיים או מחלת מפרק אשר גורמת לנזק במפרק הברך בסחוס. חשוב לקבל אבחון וטיפול מתאים לבעיה הקיימת. טיפול אורטוקין נמצא יעיל מאד בטיפול בפציעות ברכיים, כאבי ברכיים, דלקת מפרקים בברך ובעיות המתפתחות בעקבותיהם. מחקרים שנערכו וניסיון קליני רב בארץ ובחו"ל מוכיח את יעילותו של טיפול זה הנמצא כיום בשימוש נרחב. הסרום המוזרק מופק מדמו של המטופל עצמו ולכן הטיפול נחשב לטיפול טבעי ללא תופעות הלוואי.

המומחים ממליצים

מהם הגורמים לכאבי ברכיים?

כאבי ברכיים הם תופעה שכיחה מאד המופיעה בדרגות חומרה שונות. מפרק הברך חשוף לפגיעות רבות וזאת בין היתר כיוון שהוא מחזיק את כל משקל הגוף ובולם זעזועים בזמן קפיצה או ריצה. גורמים אפשריים לכאבי ברכיים הם: עומס יתר על המפרק כתוצאה מפעילות יתר, פעילות לא נכונה או עודף משקל, טראומה ופציעות ברך, קרע במיניסקוס, שחיקת סחוס במפרק הברך, קרע ברצועה בברך, דלקת במפרק הברך, ארטריטיס בברכיים, אוסטאוארתריטיס דלקת מפרקים ניוונית הגורמת לשינויים ניווניים במפרק הברך הסחוס ועוד. רצוי להוריד כמה שניתן בעומס בהן עומדות הברכיים שלנו ולבצע פעילות בצורה נכונה על מנת למנוע פציעות. במקרים של עודף משקל חשוב מאד להוריד במשקל על מנת להוריד בעומס ובלחץ בו עומדים מפרקי הברך שהם מפרק המושפע בצורה המשמעותית ביותר ממשקל נוסף על הגוף. במקרים של בעיה בביומכאניקה של מפרק הברך כדאי להגיע לכירופרקט שתפקידו לאתר את הליקוי בתפקוד המפרק ולהשיב אותו לתפקוד ביומכאני תקין. זריקות פי אר פי וטיפול בזריקות אורטוקין נמצאו יעילים מאד בטיפול בפציעות במפרק הברך לרבות קרעים ברצועות, קרע במיניסקוס ושחיקת סחוס במפרק. הזריקות מסייעות בסיכוך המפרק, ירידה ברמת הדלקתיות וריפוי וחידוש מהיר יותר של הרקמה.

טיפול בזריקות אורטוקין בכאבי ברכיים

טיפול אורטוקין הוא טיפול חדשני בעל תוצאות מצוינות הנמצא בשימוש נרחב בתחום האורתופדי. טיפול זה הינו ביולוגי-אוטולוגי בו נעשה שימוש בדם של המטופל להכנת החומר המוזרק ולכן הוא מתאים לכלל האוכלוסייה גם לחולים במחלות לב, סכרת וכד' וללא תופעות לוואי. מטרת הטיפול היא להביא כמות גדולה של מרכיבים חיוניים מדמו של המטופל המסייעים להילחם בדלקת ומעודדים ריפוי וחידוש מהיר של הרקמה אל המקום הרצוי במפרק. הטיפול מסייע בתהליך ההחלמה, נלחם בתהליך הדלקתי, גורם לירידה משמעותית ברמת הכאב ומשפר את תפקוד מפרק הברך. בתחילה נלקח דם מוריד המטופל ובאמצעות ציוד יחודי ומספר שלבים, מופק ממנו חומר המכיל חלבונים אנטי דלקתיים ופקטורי גדילה בכמות גדולה מאד (פי 200 ופי 400 מכמות הנמצאת בדם בצורתו הטבעית). סרום זה מוזרק בחזרה למפרק בסדרה של 4-6 זריקות.

 

לפרטים נוספים או לקביעת תור חייג 09-7713349

באילו מקרים של בעיות ברכיים יתאים טיפול בזריקות אורטוקין?

במקרים של כאבי ברכיים כתוצאה מקרע ברצועה, קרע במיניסקוס
כאבי ברכיים כתוצאה משחיקת סחוס
כאבי ברכיים כתוצאה מחבלה או פציעה ברקמה ובשרירים העוטפים את הברך
במקרים של כאבי ברכיים כתוצאה מדלקת במפרק כמו-
דלקת פרקים בברכיים ארטריטיס
דלקת מפרקים ניוונית אוסטאוארטריטיס המלווה בשינויים ניווניים בסחוס
דלקות מפרקים גורמים לכאבי ברכיים, במקרה של דלקת מפרקים ניוונית מדובר במחלת מפרקים הגורמת לניוון ושינויים במבנה הסחוס והעצם במפרקים. ניתן להילחם בתהליך פירוק זה בטיפול אורטוקין אשר מביא כמות גדולה מאד של חלבונים אנטי דלקתיים ופקטורי גדילה למפרק הפגוע.

 

 יתרונות טיפול אורטוקין בבעיות ברכיים:

גורם לירידה משמעותית ברמת הכאב
מונע שחיקה נוספת של הסחוס
משפר את תפקוד המפרק
טיפול ממוקד במפרק הפגוע
מסייע לגוף להילחם בתהליך הדלקתי
מעודד החלמה של רקמה פגועה בגידים ורצועות
רכיב טבעי- הסרום המוזרק מופק מדמו של המטופל עצמו ללא כל תוספות
ללא תופעות לוואי

 

 

 

במרפאתנו טיפול זריקות אורטוקין וזריקות פי אר פי מתבצעים על ידי מומחים ותחת הדמיה לדיוק מרבי. קובעים תור לרופא ומגיעים יחד עם בדיקות אשר בוצעו. הרופא יערוך בדיקה, יעיין בבדיקות שבוצעו ולפיהם ימליץ על הטיפול המתאים ביותר למטופל זה ולמצבו. לקיחת דם תתבצע במקום.

 

צוות המרפאה

ד"ר אריה טויל DC – כירופרקט מומחה

 • תוארDoctor of Chiropractic (primary care physician) ארה"ב
 • מנהל המרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב רעננה
 • נבחר לכירופרקט הטוב בישראל על ידי מעריב בשנת 2012
 • לשעבר מנהל מרפאה לכירופרקטיקה מצליחה- ניו יורק ארה"ב
 • ספק למשרד הביטחון, לשעבר יועץ ראשי לענייני כירופרקטיקה משרד הביטחון
 • מייעץ ומרצה לחברות, ארגונים ותכניות טלוויזיה

ד"ר רון בכר MD – דוקטור לרפואה Medical Doctor

 • רפואה שיקומית- רפואת ספורט
 • טראומה וכירורגיה דחופה- Surgery of Trauma
 • רפואה תעופתית- היחידה לרפואה ופיסיולוגיה אווירית
 • לשעבר רופא ראשי מג"ב משטרת ישראל
 • המרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב- מרפאת כאב ורפואה תעופתית