ד"ר אריה טויל-שינה נכונה

ד"ר אריה טויל - סיבות לכאבי גב

ד"ר אריה טויל - כאבי גב

קרע במיניסקוס

קרע במיניסקוס- פתרונות מתקדמים

כיום, קיימים פתרונות חדשנים לקרעים במיניסקוס במפרק הברך. למעט מקרים בהם ניתן לראות בהדמיה קרע וניתוק מלא של המיניסקוס בהם מתבצע ניתוח לחיבור מחדש, כמעט בכל המקרים בהם קיים קרע או קרעים מרובים שהם קרעים חלקיים במיניסקוס ניתן לשפר בצורה משמעותית את מצבו של המטופל, לזרז את ההחלמה ולגרום לירידה משמעותית ברמת הכאב . זאת בזכות תחום חדשני ברפואה האורתופדית הנקרא אורתופדיה רגנרטיבית בה רותמים את יכולות הריפוי וההתחדשות של הגוף עצמו, מעצימים אותו ונעזרים בו בתחום הרפואה.

המומחים ממליצים

מהו קרע במיניסקוס?

קרע במניסקוס הוא קרע באחת הרצועות הסחוסיות הפיברוטיות בברך הנקראות מיניסקוסים. ישנן מספר רצועות כאלה וכאשר משתמש רופא במונח קרע ברצועה בברך הכוונה בדרך כלל לקרע במיניסקוס שבראש אחת מעצמות השוקה. למניסקוס תפקיד בפעילות תקינה של הברך אך הוא רגיש יחסית לחבלות, בעיקר לחבלות סיבוביות של הברך. המניסקוס בנוי מסחוס, והוא ממוקם בצדי הברך. פציעות ברצועות המיניסקוס הן נפוצות מאד ועלולות להיגרם בזמן פעילות רגילה לחלוטין כמו הליכה וגם בעת פעילות גופנית מאומצת או חבלה. פגיעה במיניסקוס נגרמת לרוב בתנועה סיבובית של הברך בעוד שהרגל כפופה. במבוגרים המיניסקוס עלול להיקרע לאחר שחיקה ממושכת, קרע זה מכונה קרע ניווני. קרע במיניסקוס יכול להיות חלקי או מלא ולהיגרם מחבלה ותנועה לא נכונה חד פעמית או משחיקה ועומס ייתר הנמשכים לאורך זמן ובסופו של דבר גרמו לקרע. קרע במיניסקוס גורם לכאבים בדרגות שונות, הגבלה בתנועה ונפיחות מקומית. הכאבים מופיעים בעקר בעת יישור הברך ולעתים יכולה הברך להרגיש לא יציבה, להינעל או להשמיע קולות חיכוך. חשוב לאבחן קרע במיניסקוס בצורה מדויקת על ידי רופא אורתופד והדמיית סיטי או MRI על מנת לאשר את האבחנה ולעמוד על מיקומו וגודלו של הקרע. במקרה של קרע מלא יפונה המטופל לניתוח על מנת ליצור חיבור חדש. אך ברוב המקרים מדובר בקרעים חלקיים בהם ניתן לטפל ולהביא להחלמה

 

קרע במיניסקוס- פתרונות מתקדמים

כיום, קיימים פתרונות חדשנים לקרעים במיניסקוס במפרק הברך. למעט מקרים בהם ניתן לראות בהדמיה קרע וניתוק מלא של המיניסקוס בהם מתבצע ניתוח לחיבור מחדש, כמעט בכל המקרים בהם קיים קרע או קרעים מרובים שהם קרעים חלקיים במיניסקוס ניתן לשפר בצורה משמעותית את מצבו של המטופל, לזרז את ההחלמה ולגרום לירידה משמעותית ברמת הכאב . זאת בזכות תחום חדשני ברפואה האורתופדית הנקרא אורתופדיה רגנרטיבית בה רותמים את יכולות הריפוי וההתחדשות של הגוף עצמו, מעצימים אותו ונעזרים בו בתחום הרפואה.

טיפולי פי אר אפ (פלסמה עשירה בפברין) חדשנות ותוצאות מצוינות בטיפול בקרע במיניסקוס

פי אר אפ הוא טיפול הנמצא בשימוש נרחב בתחום האורתופדי. הטיפול הוא ביולוגי – אוטולוגי ולכן אין לטיפול תופעות לוואי. מטרת הטיפול היא להביא כמות גדולה של מרכיבים חיוניים מדמו של המטופל המסייעים להילחם בדלקת ובתהליך הפירוק ומסייעים בתהליך ההחלמה אל המקום הפגוע. טיפול פי אר אפ מתאים במיוחד קרעים במיניסקוס בדרך ממוקדת, יעילה וטבעית. הסרום המוזרק נלחם בתהליך הדלקתי ומעודד התחדשות התאים. הוא מסייע בסיכוך האזור הפצוע ובכך גורם לירידה משמעותית ברמת הכאב ומשפר את תפקוד המפרק. ניסיון קליני רב בארץ ובעולם מוכיח את יעילות הטיפול.

כיצד מתבצע הטיפול?

הרופא המטפל יערוך בדיקה מקיפה ועל פי האבחנה- ימליץ על הטיפול המתאים ביותר.

בשלב הראשון נלקח דם מוריד המטופל ובאמצעות צנטריפוגה פרידים את הפלסמה משאר המרכיבים. הפלסמה מכילה חלבונים אנטי דלקתיים, פקטורי גדילה וטסיות דם המוזרקים למיניסקוס. טיפול זה מסייע בזירוז תהליך ההחלמה ונלחם בתהליך הדלקתי. בנוסף הוא מסכך את האזור הפצוע ובכך גורם לירידה משמעותית ברמת הכאב ומשפר את תפקוד המפרק. כיוון שהחומר המוזרק מופק מדמו של המטופל, טיפול פי אר אפ מתאים לכלל האוכלוסייה גם לחולים במחלות לב, סכרת וכד' ואינו גורם לתופעות לוואי. מספר הטיפולים נע בין 1-5 זריקות ונקבע על פי גודל ומיקום הקרע במיניסקוס.

 

לפרטים נוספים או לקביעת תור חייג 09-7713349

יתרונות הטיפול בפי אר אפ לקרע במיניסקוס:

רכיב טבעי- החומר המוזרק מופק מדמו של המטופל ולכן אין חשש לתופעות לוואי, תגובה אלרגית או דחייה של הגוף. ניתן לבצע בכל גיל וגם במקרים של מחלות רקע.

גורם לירידה משמעותית ברמת הכאב- הסוף לכאבים כרוניים

מסכך את מקום הפציעה ומשפר את תפקוד המפרק

טיפול ממוקד במקום הפגוע

מסייע לגוף להילחם בתהליך הדלקתי

הטיפול ארוך טווח ויעילותו מורגשת גם כעבור שנה עד מספר שנים

הטיפול יכול למנוע את הצורך בניתוח

מי מבצע את הטיפול?

ד"ר אלן אלבז

אורתופד מומחה בארה"ב וקנדה – התמחה בידי המומחים הטובים העולם

ממייסדי ביה"ח הפרטי הייחודי לרפואה מתקדמת בתחומי האורטופדיה והספורט ביוסטון ארה"ב.  ביצע סוגי ניתוחים רבים במפרקי כתף, ברך ואגן. בעל ותק ונסיון רב ואלפי מטופלים מרוצים בארה"ב. בעל זיקה לטיפולים משמרים ומחליפי ניתוח למטופל הפעיל. "אני שמח להיות חלק ממקום ששם את המטופל במקום הראשון"

ד"ר אלן אלבז שהיגיע אלינו מארה"ב הוא אורתופד מומחה בעל שם בכירורגיה אורתופדית בארה"ב וקנדה. בעל ניסיון קליני רב בטיפול בבעיות מפרקים באמצעות פי אר אפ. דוגל בטיפולים אורתופדים רגנרטיביים ומניעה של ניתוחים מיותרים באמצעותם. לה מארה"ב במרץ 2021 ומבצע טיפולי פי אר אף במסגרת המרפאה ברעננה.

אודות ד"ר אלן אלבד

טיפולי פי אר אף מוכרים כטיפול מחליף ניתוח וניתן לקבל החזרים של 80% מעלות הטיפול מחברות הביטוח.

 

 

 

 

 

 

צוות המרפאה

ד"ר אריה טויל DC – כירופרקט מומחה

 • תוארDoctor of Chiropractic (primary care physician) ארה"ב
 • מנהל המרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב רעננה
 • נבחר לכירופרקט הטוב בישראל על ידי מעריב בשנת 2012
 • לשעבר מנהל מרפאה לכירופרקטיקה מצליחה- ניו יורק ארה"ב
 • ספק למשרד הביטחון, לשעבר יועץ ראשי לענייני כירופרקטיקה משרד הביטחון
 • מייעץ ומרצה לחברות, ארגונים ותכניות טלוויזיה

ד"ר רון בכר MD – דוקטור לרפואה Medical Doctor

 • רפואה שיקומית- רפואת ספורט
 • טראומה וכירורגיה דחופה- Surgery of Trauma
 • רפואה תעופתית- היחידה לרפואה ופיסיולוגיה אווירית
 • לשעבר רופא ראשי מג"ב משטרת ישראל
 • המרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב- מרפאת כאב ורפואה תעופתית

דר אלן אלבז MD דוקטור לרפואה Medical Doctor

 • מומחה בכירורגיה אורתופדית בארה"ב ובקנדה
 • חבר באקדמיה לכירורגיה אורתופדית האמריקנית וחבר באגוד הרופאים המנתחים בקנדה
 • בעל הסמכה נוספת ברפואת ספורט – Orthopedic Sports Medicine
 • ייסד ושותף בהקמת ביה"ח הפרטי Advanced Orthopedics and Sports Medicine
 • מומחה בעל שם עולמי בתחום אורתופדיה רגנרטיבית וחומרים אורתוביולוגים