כתף קפואה

כתף קפואה היא תסמונת אשר מגבילה את תנועת מפרק הכתף במידה ניכרת. התסמונת מלווה בכאבים מופשטים או חדים בכתף בעקר בזמן תנועה וגורמת בשיאה לקיפאון וחוסר טווח תנועה של מפרק הכתף ובכך מקשה מאד לסובלים ממנה על התפקוד ועל ביצוע פעולות יומיומיות פשוטות. טיפול אורטוקין נמצא יעיל מאד בטיפול בכתף קפואה ומזרז ומקצר משמעותית את זמן ההחלמה הארוך מתסמונת זו. טיפול זה הוא ביולוגי-אוטולוגי חדשני ומתבצע במרפאות מומחים ובתי חולים ברחבי הארץ והעולם. הטיפול ממוקד ומתבצע תחת הדמיית אולטרסאונד. אחוזי ההצלחה של הטיפול גבוהים מאד וללא כל תופעות לוואי. ניתן לשלב טיפול זריקות אורטוקין גם עם טיפול כירופרקטי למפרק הכתף על מנת לשפר את טווח התנועה של המפרק בצורה מנואלית. שילוב זה מקצר משמעותית את תהליך ההחלמה האיטי מתסמונת כתף קפואה.

המומחים ממליצים

מהי כתף קפואה?

תסמונת הכתף הקפואה היא תסמונת קלינית בה מתרחשת הגבלה בתנועת מפרק הזרוע ללא גורם מבני ידוע להגבלה זו. שכיחות תסמונת זו נעה בין 2ל5% באוכלוסייה בריאה והיא גבוהה יותר בקרב אוכלוסיית חולי סוכרת. אבחון תסמונת כתף קפואה הוא פעולה לא פשוטה כיוון שאין הסכמה ברורה לגבי הקריטריונים לאבחון, הגדרתם ומדידת הזוויות של תנועות הכתף. לתסמונת זו אין טרמינולוגיה אחידה בספרות המקצועית וניתן למצוא מונחים שונים כמו: דלקת והידבקויות קופסית מפרק הכתף (Adhesive capsulitis)‏, דלקת קופסית (Capsulitis)‏, דלקת סובבת-מפרק (Periarthritis)‏, כתף קשיחה (Stiff shoulder), קשיות כתף לאחר חבלה ‏(,Post traumatic stiff shoulder אשר מתייחסים לתסמונת כתף קפואה.
תסמונת הכתף הקפואה יכולה להיות ראשונית או שניונית:
כתף קפואה ראשונית היא תסמונת של נקודות הדק פעילות סביב לכתף, ובעיקר בשריר התת-שכמי, האחראיות להתפתחות תסמונת כתף קפואה. נקודות ההדק בשריר התת-שכמי, כנראה משפיעות על פעילות הווזומוטורית סימפתטית, הגורמת להיפוקסיה ברקמות התת-מפרקיות, דבר המביא להתפתחות רקמה לייפתית בקופסית ותמונה קלינית של כתף קפואה.
תסמונת הכתף הקפואה השניונית נגרמת כתוצאה משימוש מופחת בכתף, תופעה משנית למחלה מערכתית בכתף כמו מחלה שגרונתית, לבעיה בעמוד שדרה צווארי או לפציעה מקומית כמו קרע של השרוול המסובב.
קשיון כתף לאחר חבלה הוא מצב לאחר קיבוע ממושך של הזרוע ומפרק הכתף או שימוש מופחת של הכתף בשל חבלה או לאחר ניתוח של הכתף עצמה.
התסמונת לא כוללת את מגוון הבעיות העלולות לגרום לכאבים בכתף והגבלת התנועה במפרק כמו דלקת במפרק הכתף, שבר, קרע ברצועה, דלקת בגיד או פריקה של המפרק.

סימפטומים של כתף קפואה

תסמונת כתף קפואה היא תסמונת קלינית המתארת הגבלה אקטיבית ופסיבית בתנועת מפרק הכתף:
תחילה ירגיש החולה כאב תמידי בכתף ללא גורם ידוע ויתקשה להגדיר את מיקומו המדויק. כאבים אלה עלולים להמשך חודשים אחדים ורמת הכאב יכולה להשתנות בהתאם לפעילות המתבצעת. כתוצאה מהכאב לרוב יגביל לחולה את תנועת מפרק הכתף במידה ניכרת. לאחר השלב הכואב מופיעה הגבלה אורגנית בתנועות הכתף ההולכת ומחמירה באופן הדרגתי אשר עלולה להמשך חודשים רבים ומגבילה מאד את החולה בביצוע פעולות יומיומיות. לבסוף מתחילה הפשרה הדרגתית של המפרק והחולה מתאר חזרה הדרגתית של פעילות המפרק לטווחי תנועה נורמליים תוך הקלה ניכרת בכאב ואי הנוחות בכתף. ההחלמה עלולה להיות איטית מאד.

טיפול בכתף קפואה

כתף קפואה מטופלת לרוב באמצעות טיפול פיזיותרפיה אשר לא תמיד נמצא יעיל. טיפול בזריקות אורטוקין נמצאו יעילות מאד בטיפול בכתף קפואה. במסגרת טיפול ביולוגי-אוטולוגי חדשני זה מביאים חומרים חיוניים ופקטורי גדילה בכמות גבוהה פי 400 מהכמות הנמצאת בדם בצורתו הטבעית אל המקום הרצוי במפרק. פעולה זו עלולה לזרז את תהליך ההחלמה האיטי מהתסמונת בצורה משמעותית. לטיפול מלא ולתוצאות מרביות ניתן לשלב טיפול זריקות אורטוקין עם טיפול כירופרקטי בו מתבצעת מניפולציות עדינות של המפרק והגדלת תווך התנועה של המפרק בצורה מנואלית. טיפולים אלה מתבצעים במרפאתנו על ידי צוות מומחים. זריקות טיפול אורטוקין מתבצעות תחת הדמיית אולטרסאונד לדיוק מרבי.

 

לפרטים נוספים או לקביעת תור חייג 09-7713349

טיפול אורטוקין בכתף קפואה- תוצאות מצויינות

אורטוקין הוא טיפול חדשני אוטולוגי, ביולוגי המופק מדם המטופל עצמו המספק תוצאות מצוינות ללא כל תופעות לוואי. טיפול אורטוקין נמצא כעת בשימוש נרחב בארץ ובעולם ונחשב לטיפול יעיל ביותר למגוון בעיות מפרקים. מחקרים שנערכו וניסיון קליני רב בארץ ובעולם הוכיחו את יעילות הטיפול ואת בטיחותו. מטרת הטיפול היא להביא כמות גדולה מאד של חומרים חיוניים מדמו של המטופל אל המקום הרצוי במפרק הפגוע, להילחם בדלקת ולסייע בתהליך הריפוי וההחלמה ברמה גבוהה מזו שהגוף מסוגל ללא התערבות.
בשלב הראשון נלקח דם מוריד המטופל ובאמצעות ציוד ייחודי ותהליך אינקובציה, מופק ממנו חומר המכיל חלבונים אנטי דלקתיים ופקטורי גדילה בכמות גדולה מאד (פי 200 ופי 400 מכמות הנמצאת בדם בצורה טבעית). סרום זה מוזרק בחזרה לרקמה הפגועה ובמקרים של כתף קפואה- נלחם בתהליך הקיפאון, מסייע רבות בזירוז ההחלמה של הרקמה ,גורם לירידה ברמת הכאב ומשפר את תפקוד המפרק. כיוון שהסרום מופק מדמו של המטופל עצמו, ללא כל תוספות, טיפול אורטוקין מתאים לכלל האוכלוסייה גם לחולים במחלות לב, סכרת וכד' ואינו גורם לתופעות לוואי. הטיפול מורכב מ 4-5 זריקות.

זריקות אורטוקין יתרונות הטיפול:

גורם לירידה משמעותית ברמת הכאב
משפר את תפקוד המפרק
טיפול ממוקד במפרק וברקמה הפגועה
מזרז את ההחלמה של הרקמה במקרים של קרעים וקשיון ברצועות במפרק
מסייע לגוף להילחם בתהליך הדלקתי
רכיב טבעי- הסרום המוזרק מופק מדמו של המטופל עצמו ללא כל תוספות
ללא תופעות לוואי

במרפאתנו טיפול זריקות אורטוקין וזריקות פי אר פי  מתבצעים על ידי מומחים ותחת הדמיה לדיוק מרבי. בנוסף לטיפול בכאב וטיפול כירופרקטי אשר משולבים בעת הצורך עם הטיפול למתן מענה מקיף ותוצאות מצוינות בזמן קצר. קובעים תור לרופא ומגיעים יחד עם כל הניירת הרפואית ובדיקות אשר בוצעו. הרופא יערוך בדיקה, יעיין בבדיקות ובהדמיות ולפיהם ימליץ על הטיפול המתאים ביותר למטופל ולמצבו. לקיחת דם תתבצע במקום.

צוות המרפאה

ד"ר אריה טויל DC – כירופרקט מומחה

 • תוארDoctor of Chiropractic (primary care physician) ארה"ב
 • מנהל המרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב רעננה
 • נבחר לכירופרקט הטוב בישראל על ידי מעריב בשנת 2012
 • לשעבר מנהל מרפאה לכירופרקטיקה מצליחה- ניו יורק ארה"ב
 • ספק למשרד הביטחון, לשעבר יועץ ראשי לענייני כירופרקטיקה משרד הביטחון
 • מייעץ ומרצה לחברות, ארגונים ותכניות טלוויזיה

ד"ר רון בכר MD – דוקטור לרפואה Medical Doctor

 • רפואה שיקומית- רפואת ספורט
 • טראומה וכירורגיה דחופה- Surgery of Trauma
 • רפואה תעופתית- היחידה לרפואה ופיסיולוגיה אווירית
 • לשעבר רופא ראשי מג"ב משטרת ישראל
 • המרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב- מרפאת כאב ורפואה תעופתית