ד"ר אריה טויל-שינה נכונה

ד"ר אריה טויל - סיבות לכאבי גב

ד"ר אריה טויל - כאבי גב

טיפול בפריצת דיסק

במרפאתנו מטפלים בפריצת דיסק בשיעורי הצלחה של כ 90% ומבטלים את הצורך בניתוח אורתופדי. באמצעות טיפול כירופרקטי ניתן להגיע לשיפור משמעותי במצב של פריצת דיסק ולחיים ללא סימפטומים וללא כאבים. טיפול כירופרקטי הוא אפקטיבי, טבעי ובטוח ומתמקד בשורש הבעיה והכאב: החזרת החוליות למנח תקין, הורדת הלחץ מהדיסק הפרוץ ומשורש העצב. בזכות טיפול כירופרקטי יכולים אלפי אנשים שסבלו מפריצת דיסק להחלים ולנהל חיים פעילים ללא כאבים.

 

המומחים ממליצים

כירופרקטיקה בשיטת ד"ר אריה טויל- הפתרון לפריצת דיסק

שלב 3

עקב הנסיגה של ג'ל הדיסק יורד גם הלחץ משורש העצב היוצא בסמוך לחוליות. הקלה משמעותית ברמת הכאב והנימולים ושיפור התפקוד העצבי.

שלב 2

בעקבות הטיפול יש ירידה של הלחץ מהדיסק והתחלה של תהליך החלמה. לג'ל של הדיסק יש אפשרות לסגת ככל שניתן ולחזור למקומו התקין.

שלב 1

ד"ר לכירופרקטיקה מחזיר בצורה מבוקרת את החוליות הלוחצות על הדיסק למנח וטווח תנועה תקינים וכך מבטל את הגורם לפריצת הדיסק.

לפריצת דיסק – טיפול כירופרקטי הוא היעיל ביותר

באמצעות טיפול כירופרקטי ניתן להגיע לשיפור משמעותי במצב של פריצת דיסק ולחיים ללא סימפטומים וללא כאבים. את התופעות הנלוות לפריצת דיסק (כאבים חזקים באזור הפריצה, כאב מקרין לגפיים, נימולים או חוסר תחושה, הגבלת טווח התנועה ועוד ) ניתן להפחית באופן משמעותי ואף להעלימם לגמרי. את תוצאות הטיפול המצוינות ניתן לראות בבדיקות MRI משוות שבוצעו לפני ואחרי סדרת טיפולים כירופרקטים. כדאי לטפל בהקדם בפריצת דיסק, מפני שהניסיון מלמד שכאשר מזניחים את הבעיה היא נוטה לחזור ולהחמיר עם הזמן.

פריצת דיסק – הפתרונות האורתופדים לעומת הפתרון הכירופרקטי

מטופלים רבים מספרים שלאחר קבלת אבחנה של פריצת דיסק אצל אורתופד לא הוצגה בפניהם דרך טיפול נאותה לבעיה מלבד מרשם לכדורים או זריקה אפידורלית לפריצת דיסק על מנת להקל על הכאב. משמעות הגישה היא שצריך ללמוד לחיות עם הכאב עד שמגיעים לניתוח. הגישה הזו גורמת לחיפוש נואש אחר פתרון אחר ולנכונות לנסות כמעט כל דבר. כאשר מטופלים כאלה מגיעים למרפאה של ד"ר אריה טויל הם מופתעים לגלות את כמות האנשים הסובלים מאותה בעיה בדיוק אשר טופלו בעבר או מטופלים כעת על ידי הד"ר עם תוצאות טיפול מצוינות . כירופרקטיקה מציעה גישה אחרת לטיפול בפריצת דיסק: הכירופרקט מטפל בשורש הבעיה של פריצת הדיסק שהיא בעיה במבנה-  לחץ לא תקין המופעל על הדיסק על ידי החוליות שמעלו ומתחתיו. רק כאשר מטפלים בגורם לפריצת הדיסק מעניקים פתרון אמיתי לבעיה קיימת ומתקבלות התוצאות הטובות ביותר.

כיצד עובד הטיפול הכירופרקטי בפריצת דיסק?

רקע: פריצת דיסק בגב או בצוואר מתרחשת כאשר חוליה בעמוד השדרה אינה יושבת בדיוק במקום בו היא אמורה להיות. תזוזה כזו בחוליות גורם ללחץ לא תקין על הדיסק שבין החוליות. כתוצאה מלחץ זה הדיסק נפרץ.
הטיפול: כירופרקט מחזיר בצורה מבוקרת את החוליות למקום, למנח תקין ולטווח תנועה תקינים. כתוצאה מהטיפול הכירופרקטי בפריצת דיסק יורד הלחץ מהדיסק, יש אפשרות לג'ל הדיסק לסגת ולחזור עד כמה שניתן למקומו וכך יורד גם הלחץ משורש העצב. תהליכים אלה מביאים להקלה מידית בכאב, מאפשרים למבנה ולפעילות העצבית לחזור לתפקד בצורה טובה יותר.

רשימת סוגי טיפולים אחרים לפריצת דיסק וחסרונותיהם

לעתים קרובות מדי רושמים לנו טיפול שלא מתאים לבעיה ממנה אנו סובלים או טיפול שיעילותו אינה מספקת וביכולתו רק להקל על הסימפטומים במקום לפתור את הבעיה.
אנו מביאים בפניכם רשימה של סוגי הטיפולים הנפוצים בהם מנסים לטפל בפריצת דיסק וחסרונותיהם הבולטים:

טיפול בפריצת דיסק על יד משככי כאבים או זריקה אפידורלית מטרתו היא הקלה על הכאב בלבד. הם אינם מטפלים בשורש הבעיה כפי שנהוג בגישה הכירופרקטית. בנוסף לכל אחד מהם עלולות להיות תופעות לוואי או סיכונים.

פיזיותרפיה היא טיפול חשוב ויעיל בטיפול בבעיות רקמה, גידים ובשיקום אך אין בתחום זה את היכולת להזיז חוליות על מנת להוריד את הלחץ מהדיסק. לכן, רוב המטופלים שמגיעים אלינו אחרי טיפול פיזיותרפיה לפריצת דיסק מספרים על חוסר תוצאות ולעתים גם על החמרה בכאב.

ביכולתם לסייע בהקלה על הכאב שנגרם כתוצאה מפריצת דיסק, במידה ומתבצעים על ידי אנשי מקצוע מוסמכים. יחד עם זאת הם אינם מהווים פתרון לבעיה כיוון שהם עובדים במישור הרקמתי ואין ביכולתם של המטפלים להשפיע על מנח של החוליות בעמוד השדרה. לא מדובר בטיפול בשורש הבעיה שמטרתו להביא לתיקון הגורם לפריצת הדיסק.

ישנם סוגים שונים של ניתוחי גב לטיפול בפריצת דיסק בניהם: קיבוע, כריתת דיסק, שאיבת דיסק  וניתוח אנדוסקופי. טיפול כירופרקטי מונע את הצורך בניתוח אורתופדי לטיפול בפריצת דיסק בתשעים אחוז מהמקרים. ישנם מקרים בודדים בהם חייב המטופל בניתוח ובמקרים אלה נפנה את המטופל לניתוח אנדוסקופי שהוא הליך פחות פולשני. למרבה הצער, ישנם גם מקרים בהם גם לאחר ניתוח המטופל סובל שוב מפריצת דיסק כיוון שהחוליות בגבו נשארו במנח לא תקין גם אחרי הניתוח. ניתוח אורתופדי אינו מטפל בשורש הבעיה של פריצת הדיסק.

כירופרקטורים בקופות החולים נמצאים תחת סמכותו של אורתופד לכן נמנע מכירופרקט העובד בקופה לאבחן את המטופל שלו בעצמו. בנוסף, מספר הטיפולים הניתנים הוא קצוב וברוב המקרים לא מספק. לכן, הטיפול הכירופרקטי בקופות החולים הוא מוגבל וברוב המקרים התוצאות יהיו נמוכות מאד מהתוצאות המופקות בטיפול כירופרקטי במסגרת פרטית.

מדוע ברוב המקרים של פריצת דיסק טיפול כירופרקטי עדיף על ניתוח?

טיפול כירופרקטי מהווה אלטרנטיבה מצוינת לניתוח במקרים של פריצת דיסק. טיפול כירופרקטי מתמקד בשורש הבעיה והכאב ולכן משמש כפתרון יעיל וארוך טווח המאפשר חזרה לתפקוד מלא, תוך הורדת הלחץ מהדיסק וירידה של הלחץ העצבי. לעומת זאת ניתוח הוא הליך בלתי הפיך שחושף את המנותח לסכנות של הרדמה מלאה או זיהום אפשרי ואין לדעת את טיב תוצאותיו. ניסיון רב שנים ואלפי מטופלים מעידים על יעילותו של הטיפול ושל שיטתו של ד"ר אריה טויל בפרט אשר הוציאה אנשים רבים מהצורך בניתוח וכיום מנהלים חיים פעילים וחסרי כאבים.

כירופרקטיקה היא הפתרון היעיל והבטוח ביותר לטיפול בפריצת דיסק ובסימפטומים המלווים אליו. אנו ממליצים להגיע למרפאה לטיפול בפריצת דיסק מוקדם ככל האפשר על מנת להבטיח תוצאות טיפול מצוינות ולהחזיר את החיים למסלול.

09-7713349לשיחת יעוץ ללא התחייבות או לקביעת תור פנו אלינו בטלפון

כירופרקט מומחה ד"ר אריה טויל

  • נבחר לכירופרקט הטוב בישראל בשנת 2012 על ידי מעריב
  • תואר דוקטור לכירופרקטיקה DC אוניברסיטת Life אטלנטה ארה"ב
  • 20 שנות ניסיון
  • ספק למשרד הביטחון
  • מייעץ ומרצה לחברות, ארגונים ותכניות טלוויזיה

אודות ד״ר אריה טויל