במרפאתנו ניתן לקבוע תור לרופא מורשה מטעם משרד הבריאות לאישור שימוש בקנאביס רפואי עם זמני המתנה קצרים

חשוב לשים  לב לעמידה בקריטריונים וארגון של החומר הרפואי בהתאם. כמו כן ניתן גם לחדש רישיון או להגיש בקשה לשינוי במינון שכבר אושר. לקנאביס רפואי תופעות לוואי מעטות ולכן במקרים בהם סובלים מכאבים כרוניים או כאב נוירופטי ממושך ישנם רופאים הממליצים על שימוש בקנאביס על פני נטילת משככי כאבים חזקים לאורך זמן. ניתן ליצור קשר עם  המרפאה לקבלת תור לרופא מורשה מטעם משרד הבריאות על מנת להגיש בקשה לרישיון שימוש בקנאביס רפואי ולקבל יעוץ טלפוני והדרכה בארגון החומר הרפואי הרלוונטי.

 לקביעת תור לרופא לקבלת אישור לשימוש בקנאביס רפואי

לקביעת תור יעוץ לחצו כאן או חייגו 09-7713349

נהלים וקריטריונים להגשת בקשה לשימוש בקנאביס רפואי:

על מנת להגיש בקשה ליחידת קנאביס רפואי (יק"ר) במשרד הבריאות דרושים לרוב מספר נתונים נוספים. נבקש לשלוח סיכום מידע רפואי מטעם רופא המשפחה הכולל נתונים לגבי טיפולים בכאבים שמקבל המטופל ושל מחלות רקע.

בנוסף חשוב להביא מקופת החולים דו"ח מרוכז של ניפוק תרופות בשנה האחרונה. יש להקפיד לכלול בדו"ח את כל הנתונים כולל מרופאים ובתי מרקחת פרטיים שונים.

מגיעים עם החומר בצורה מאורגנה ומסודרת לפגישה עם הרופא. הרופא יכול לקבל או לדחות את בקשתכם. במקרה של קבלת אישור מן הרופא – יש לשלוח את המסמכים לפקס מספר: 02-6474810 לקבלת אישור רשמי ממשרד הבריאות המתקבל לרוב בין שבועיים לחודשיים לאחר מכן.

מחלות הדורשות אישורים נוספים:

במקרה של טיפול במחלה ממארת חשוב לקבל מכתב  מאונקולוג.

במקרה של טיפולים במחלת מפרקים דלקתית חשוב לקבל מכתב מרוימטולוג.

במקרה של מחלת פיברומיאלגיה חשוב לקבל מכתב של פסיכיאטר ורוימטולוג. בנוסף יש למלא טופס המבהיר את מידת המוגבלות אשר נגרמת כתוצאה מהמחלה – הקלק כאן להורדת הטופס

במקרים של טיפול פסיכולוגי\פסיכיאטרי חשוב לקבל מכתב מסכם של הרופא המטפל.

מה קורה לאחר משלוח החומר הרפואי הדרוש?

צריך להעזר בסבלנות. אישור לבקשה מתקבל בין שבועיים לחודשיים ממועד הגשת הבקשה. אנו מבקשים להבהיר כי אין לנו השפעה על קצב העבודה של משרד הבריאות. מספר הטלפון לבירורים במוקד משרד הבריאות הינו 6268000 – 08 מספר הפקס ביחידת היק"ר הינו 6474810 – 02 וכן ניתן לפנות במייל imca@moh.health.gov.il.

קנאביס רפואי מהו?

קנאביס רפואי הוא הכינוי לחלקים שונים של צמח הקנאביס או חומרים טבעיים שבודדו מן הצמח, כפי שאלו ניטלים במסגרת טיפול רפואי לטיפול והקלה בתסמינים של מחלות, כאבים ובעיות שונות. לצמח הקנאביס יש היסטוריה בת אלפי שנים של שימוש בתרבויות רבות וכיום נמצא בשימוש רפואי נרחב במדינות רבות. לקנאביס רפואי תופעות לוואי מעטות ולכן במקרים בהם סובלים מכאבים כרוניים או כאב נוירופטי ממושך ישנם רופאים הממליצים על שימוש בקנאביס על פני נטילת משככי כאבים חזקים לאורך זמן.

קנאביס רפואי – מהן צורות הצריכה?

ניתן לצרוך את הקנאביס בעישון, באידוי או בשמן כטיפות תת לשוניות.

צריכה בעישון מלווה בתופעות לואי כגון צריבה בגרון, וקושי בנשימה. לעיתים לכן עדיף לעבור לטיפול באידוי. מכשיר אידוי הינו יחסית יקר לקניה. כמו כן לעתים קרובות הנצולת נמוכה ולכן יש צורך בהגדלת המנון.

צריכה של שמן תת לשוני, מומלצת בעיקר במבוגרים. עקב חשש מתופעות לואי של סחרחורת ובחילות וירידת לחץ דם תנוחתי עדיף להתחיל באנשים מעל גיל 60 שימוש בשמן תת לשוני במינון נמוך. רצוי להעלות בהדרגה המנון לפי סיבולת המטופל, וכדאי בעיקר להתחיל בשימוש בלילה בשמן.

איזה סוג קנאביס כדאי לצרוך?

משרד הבריאות בוחר את הספק למטופל. הרופא המטפל  ינחה לגבי סוג הקנאביס (אינדיקה , סטיבה או מעורב) וכן הזן הרצוי. כמו כן תקבל הסבר לגבי תכולת הקנאביס הרצויה (רמת CBD וכן רמת THC כמו גם היחס ביניהם) עם זאת יש לזכור כי יש לשאלה זו תשובה פרטנית לכל מטופל.

מה לגבי ביקורי מעקב?

במידה ותקבל רישיון לקנאביס רפואי, יש צורך במעקב תקופתי. המעקב הראשון הינה לאחר שלושה חודשים. אנו מבקשים להביא למעקב זה סיכום מידע עדכני של רופא משפחה, וכן דוח ניפוק תרופות במשך שלושת החודשים של הטיפול. בנוסף יש למלא טופס הערכה של מידת הכאבים אותו ניתן לקבל במייל ישירות ממזכירות המרפאה.

צוות המרפאה

ד"ר אריה טויל DC – כירופרקט מומחה

 • תוארDoctor of Chiropractic (primary care physician) ארה"ב
 • מנהל המרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב רעננה
 • נבחר לכירופרקט הטוב בישראל על ידי מעריב בשנת 2012
 • לשעבר מנהל מרפאה לכירופרקטיקה מצליחה- ניו יורק ארה"ב
 • ספק למשרד הביטחון, לשעבר יועץ ראשי לענייני כירופרקטיקה משרד הביטחון
 • מייעץ ומרצה לחברות, ארגונים ותכניות טלוויזיה

ד"ר רון בכר MD – דוקטור לרפואה Medical Doctor

 • רפואה שיקומית- רפואת ספורט
 • טראומה וכירורגיה דחופה- Surgery of Trauma
 • רפואה תעופתית- היחידה לרפואה ופיסיולוגיה אווירית
 • לשעבר רופא ראשי מג"ב משטרת ישראל
 • המרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב- מרפאת כאב ורפואה תעופתית

ד"ר דוד מנחם וייט DC – כירופרקט מומחה

 • תוארDoctor of Chiropractic (primary care physician) ארה"ב
 • ניהל מרפאה פרטית בבית שמש
 • לשעבר כירופרקט ראשי בחיל האוויר צה"ל
 • דוקטור לכירופרקטיקה במרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב רעננה

ד"ר דרור רובינסון MD – אורטופד מומחה ומנתח בכיר

 • מנהל יחידת מחקר אורטופדי בבי"ח השרון- מרכז רפואי רבין
 • יושב ראש האגודה לרפואה קנבינואידית בישראל
 • מוסמך למתן רישיון לשימוש בקנביס רפואי מטעם משרד הבריאות
 • אורטופד מומחה במרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב