ד"ר אריה טויל-שינה נכונה

ד"ר אריה טויל - סיבות לכאבי גב

ד"ר אריה טויל - כאבי גב

טיפולי פי אר אפ  לטיפול בקרע בכתף

פי אר אפ הוא טיפול הנמצא בשימוש נרחב בתחום האורתופדי. הטיפול הוא ביולוגי – אוטולוגי ולכן אין לטיפול תופעות לוואי. מטרת הטיפול היא להביא כמות גדולה של מרכיבים חיוניים מדמו של המטופל המסייעים בהתחדשות התאים ובזירוז תהליך ההחלמה אל המקום הפגוע. טיפול פי אר אפ מתאים במיוחד לקרעים בכתף בדרך ממוקדת, יעילה וטבעית. החומר המוזרק נלחם בתהליך הדלקתי, מעודד התחדשות התאים ומזרז משמעותית את תהליך ההחלמה. הוא מסייע בסיכוך האזור הפצוע ובכך גורם לירידה משמעותית ברמת הכאב ומשפר את תפקוד המפרק. ניסיון קליני רב בארץ ובעולם מוכיח את יעילות הטיפול שמפיק תוצאות מצוינות.

המומחים ממליצים

מהו קרע בכתף shoulder tear?

אחת מהסיבות השכיחות ביותר לכאבים בכתף ולירידה בתפקוד הזרוע באנשים מבוגרים היא היווצרות של קרע באחד או יותר מהגידים בכתף, הנמנים על הגידים מסובבי הכתף ונקראים- השרוול המסובב rotator cuff. השרוול המסובב הוא שם לקבוצת הגידים העוטפים את ראש עצם הזרוע והם הכוח שמייצב ומניע את מפרק הכתף ומאפשרים לכתף להסתובב לכל הכיוונים.
קרעים קטנים בגידי השרוול המסובב יכולים להיות אסימפטומטיים- ללא תסמינים כלשהם או לגרום לכאבים ולירידה בטווח התנועה של הזרוע העליונה. קרע נרחב בגיד עלול להוביל להיחלשות הזרוע העליונה עד למצב של חוסר יכולת להניע אותה ולמעשה מהווה בפגיעה קשה באיכות החיים:
כאב בכתף במהלך כל שעות היום העלול להחריף בלילה
קושי לבצע פעולות יומיומיות בהם יש שימוש בגיד הכתף- כמו הזזת היד לכיוון הגב (בעת רכיסת חזייה) או כלי מעלה (סירוק או חפיפת שיער) או הרמת משא (שקיות של קניות).
בחלק מהמקרים נזקקים הסובלים מבעיה זו למשככי כאבים חזקים כולל אופיאטים.

מהם הגורמים השכיחים ביותר לקרע בכתף?

גיל- ככל שעולה הגיל כך גם עולה השכיחות לשחיקה של מפרקים וגידים בגוף בייחוד עם יש מחלות רקע כמו סכרת.
פציעות ספורט בעת ביצוע פעילות גופנית בצורה לא נכונה או בענף ספורט הקשור לפעולה שחוזרת על עצמה ומאמצת את הזרוע העליונה כמו טניס.
עבודה פיזית הכרוכה בביצוע תנועה רוטינית הגורמת לשחיקה של הגיד (התקנת מזגנים)
חבלה

קרע בכתף- פתרונות מתקדמים

חשוב לאבחן קרע בכתף בצורה מדויקת על ידי רופא אורתופד באמצעות הדמיה לכתף: רנטגן. אולטראסאונד, סיטי או MRI על מנת לאשר את האבחנה ולעמוד על מיקומו וגודלו של הקרע. במקרה של קרע מלא יפונה המטופל לניתוח על מנת ליצור חיבור חדש. אך ברוב המקרים מדובר בקרעים קטנים או חלקיים בהם ניתן לטפל ולהביא להחלמה. כיום, קיימים פתרונות חדשנים לקרעים בגידים במפרק הכתף. כמעט בכל המקרים בהם קיים קרע או קרעים מרובים שהם קרעים קטנים או חלקיים ניתן לשפר בצורה משמעותית את מצבו של המטופל, לזרז את ההחלמה ולגרום לירידה משמעותית ברמת הכאב . זאת בזכות תחום חדשני ברפואה האורתופדית הנקרא אורתופדיה רגנרטיבית בה רותמים את יכולות הריפוי וההתחדשות של הגוף עצמו, מעצימים אותו ונעזרים בו בתחום הרפואה.

טיפולי פי אר אפ חדשנות ותוצאות מצוינות בטיפול בקרע בכתף

פי אר אפ הוא טיפול הנמצא בשימוש נרחב בתחום האורתופדי. הטיפול הוא ביולוגי – אוטולוגי ולכן אין לטיפול תופעות לוואי. מטרת הטיפול היא להביא כמות גדולה של מרכיבים חיוניים מדמו של המטופל המסייעים להילחם בדלקת ובתהליך הפירוק ומסייעים בתהליך ההחלמה אל המקום הפגוע. טיפול פי אר אפ מתאים במיוחד לקרעים בכתף בדרך ממוקדת, יעילה וטבעית. החומר המוזרק נלחם בתהליך הדלקתי, מעודד התחדשות התאים ומזרז משמעותית את תהליך ההחלמה. הוא מסייע בסיכוך האזור הפצוע ובכך גורם לירידה משמעותית ברמת הכאב ומשפר את תפקוד המפרק. ניסיון קליני רב בארץ ובעולם מוכיח את יעילות הטיפול שמפיק תוצאות מצוינות.

כיצד מתבצע הטיפול?

הרופא המטפל יערוך בדיקה מקיפה וייעזר ב הדמיה, על פי האבחנה- ימליץ על הטיפול המתאים ביותר.

בשלב הראשון נלקח דם מוריד המטופל ובאמצעות צנטריפוגה מפרידים את הפלסמה משאר המרכיבים. הפלסמה מכילה חלבונים אנטי דלקתיים, פקטורי גדילה וטסיות דם המוזרקים למקום הקרע וסביבו. טיפול זה מסייע בזירוז תהליך ההחלמה ונלחם בתהליך הדלקתי. בנוסף הוא מסכך את האזור הפצוע ובכך גורם לירידה משמעותית ברמת הכאב ומשפר את תפקוד המפרק. כיוון שהחומר המוזרק מופק מדמו של המטופל, טיפול פי אר אפ מתאים לכלל האוכלוסייה גם לחולים במחלות לב, סכרת וכד' ואינו גורם לתופעות לוואי. מספר הטיפולים נע בין 1-5 זריקות ונקבע על פי גודל ומיקום הקרע בגיד הכתף.

באיזה בעיות ובאילו מפרקים ניתן לבצע טיפול פי אר אפ?

פי אר אפ הוא טיפול שמתאים בעיקר לבעיות של כאבים כרוניים ודלקתיות במפרקים ופגיעה כתוצאה מחבלה: קרעים ברצועות, קרעים בגידים וזירוז ההחלמה של רקמות שונות.
ניתן להזריק כמעט כל מפרק בגוף: לרוב מבצעים זריקות פי אר אפ במפרקי הכתף והברך. אך הטיפול מתבצע באופן שגרתי גם במפרקים אחרים: במפרק הירך, הקרסול, מרפק, מרפק הלסת, שורש כף היד, מפרקי כף היד וכף הרגל.

לפרטים נוספים או לקביעת תור חייג 09-7713349

יתרונות טיפול פי אר אפ בקרע בכתף:

רכיב טבעי- החומר המוזרק מופק מדמו של המטופל ולכן אין חשש לתופעות לוואי, תגובה אלרגית או דחייה של הגוף. ניתן לבצע בכל גיל וגם במקרים של מחלות רקע.
גורם לירידה משמעותית ברמת הכאב- הסוף לכאבים כרוניים
מסכך את מקום הפציעה ומשפר את תפקוד המפרק
טיפול ממוקד במקום הפגוע
מסייע לגוף להילחם בתהליך הדלקתי
הטיפול ארוך טווח ויעילותו מורגשת גם כעבור שנה עד מספר שנים
טיפול מחליף ניתוח

מי מבצע את הטיפול?

ד"ר אלן אלבז אורתופד מומחה בארה"ב וקנדה בעל שם בעולם הכירורגיה האורתופדית . ממייסדי ביה"ח הפרטי הייחודי לרפואה מתקדמת בתחומי האורתופדיה והספורט ביוסטון ארה"ב.  התמחה בידי המומחים הטובים העולם וביצע סוגי ניתוחים רבים במפרקי כתף, ברך ואגן. בעל ותק וניסיון רב ואלפי מטופלים מרוצים בארה"ב. בעל זיקה לטיפולים משמרים ומחליפי ניתוח למטופל הפעיל. בעל ניסיון קליני רב בטיפול בבעיות מפרקים באמצעות פי אר אפ. דוגל בטיפולים אורתופדים רגנרטיביים ומניעה של ניתוחים מיותרים באמצעותם. עלה מארה"ב במרץ 2021 ומבצע טיפולי פי אר אפ במסגרת המרפאה ברעננה. אודות ד"ר אלן אלבז

טיפולי פי אר אפ וגלי הלם מוכרים כטיפול מחליף ניתוח
וניתן לקבל החזרים של 80% מעלות הטיפול מחברות הביטוח.

 

צוות המרפאה

ד"ר אריה טויל DC – כירופרקט מומחה

 • תוארDoctor of Chiropractic (primary care physician) ארה"ב
 • מנהל המרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב רעננה
 • נבחר לכירופרקט הטוב בישראל על ידי מעריב בשנת 2012
 • לשעבר מנהל מרפאה לכירופרקטיקה מצליחה- ניו יורק ארה"ב
 • ספק למשרד הביטחון, לשעבר יועץ ראשי לענייני כירופרקטיקה משרד הביטחון
 • מייעץ ומרצה לחברות, ארגונים ותכניות טלוויזיה

ד"ר רון בכר MD – דוקטור לרפואה Medical Doctor

 • רפואה שיקומית- רפואת ספורט
 • טראומה וכירורגיה דחופה- Surgery of Trauma
 • רפואה תעופתית- היחידה לרפואה ופיסיולוגיה אווירית
 • לשעבר רופא ראשי מג"ב משטרת ישראל
 • המרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב- מרפאת כאב ורפואה תעופתית

דר אלן אלבז MD דוקטור לרפואה Medical Doctor

 • מומחה בכירורגיה אורתופדית בארה"ב ובקנדה
 • חבר באקדמיה לכירורגיה אורתופדית האמריקנית וחבר באגוד הרופאים המנתחים בקנדה
 • בעל הסמכה נוספת ברפואת ספורט – Orthopedic Sports Medicine
 • ייסד ושותף בהקמת ביה"ח הפרטי Advanced Orthopedics and Sports Medicine
 • מומחה בעל שם עולמי בתחום אורתופדיה רגנרטיבית וחומרים אורתוביולוגים