קרע במיניסקוס

קרע במיניסקוס היא פציעה שכיחה מאד אשר יכולה להיגרם בזמן פעילות רגילה ולא מאומצת כמו הליכה וגם בזמן פעילות נמרצת ופעילות ספורטיבית. קרע ברצועות המיניסקוס יכולות להיגרם מחבלה או תנועה לא נכונה של מפרק הברך או כתוצאה משחיקה ועומס ייתר על מפרק הברך ורצועות המיניסקוס לאורך זמן. חשוב לאבחן בצורה מתאימה קרע במיניסקוס על ידי רופא אורתופד או ד"ר לכירופרקטיקה והדמיית סיטי או אם אר אי על מנת להתאים את הטיפול הנכון. במקרים של קרעי מלאים יפונה המטופל לניתוח על מנת ליצור חיבור חדש. אך ברוב המקרים של קרעים חלקיים ניתן לבצע טיפול בזריקות אורטוקין למפרק תחת הדמיה שמסייע בזירוז החלמה של הקרע ברצועת המיניסקוס, מוריד נפיחות ודלקתיות ומשפר את תפקוד המפרק. גם זריקות פי אר פי נמצאו יעילות מאד בטיפול בקרעים ברצועות הברך. ניתן לקבוע תור עם הרופא בליווי הדמיות אם כבר בוצעו לאחר הבדיקה ימליץ הרופא על הטיפול המתאים ביותר לך.

המומחים ממליצים

 ?מהו קרע במיניסקוס

קרע במניסקוס הוא קרע באחת הרצועות הסחוסיות הפיברוטיות בברך הנקראות מיניסקוסים. ישנן מספר רצועות כאלה וכאשר משתמש רופא במונח קרע ברצועה בברך הכוונה בדרך כלל לקרע במיניסקוס שבראש אחת מעצמות השוקה. למניסקוס תפקיד בפעילות תקינה של הברך אך הוא רגיש יחסית לחבלות, בעיקר לחבלות סיבוביות של הברך. המניסקוס בנוי מסחוס, והוא ממוקם בצדי הברך. פציעות ברצועות המיניסקוס הן נפוצות מאד ועלולות להיגרם בזמן פעילות רגילה לחלוטין כמו הליכה וגם בעת פעילות גופנית מאומצת או חבלה. פגיעה במיניסקוס נגרמת לרוב בתנועה סיבובית של הברך בעוד שהרגל כפופה. במבוגרים המיניסקוס עלול להיקרע לאחר שחיקה ממושכת, קרע זה מכונה קרע ניווני. קרע במיניסקוס יכול להיות חלקי או מלא ולהיגרם מחבלה ותנועה לא נכונה חד פעמית או משחיקה ועומס ייתר הנמשכים לאורך זמן ובסופו של דבר גרמו לקרע. קרע במיניסקוס גורם לכאבים בדרגות שונות, הגבלה בתנועה ונפיחות מקומית. הכאבים מופיעים בעקר בעת ישור הברך ולעתים יכולה הברך להרגיש לא יציבה, להינעל או להשמיע קולות חיכוך. הסימפטומים לפגיעה בברך יכולים להיעלם מעצמם, אולם לעיתים קרובות הסימפטומים מתמשכים ונדרש טיפול.

טיפול בקרע במיניסקוס

בשלב הראשון צריך להגיע לד"ר לאורתופדיה או לד"ר לכירופרקטיקה על מנת לאבחן שאכן מדובר בקרע במיניסקוס. השלב השני הוא שלב הבדיקה הפיזית של המטופל ומצב הברך. הרופא מאתר את המקור לכאב וסוג הכאב באמצעות בדיקה ידנית ובדיקות טווח תנועה ותפקוד המפרק בעת תנועה. בשלב הזה יוערך מצבו הנוכחי של המפרק ולפי המצב תבחר דרך הפעולה המתאימה. בשלב השלישי במידת הצורך ביצוע בדיקת הדמיה- סיטי או אם אר אי על מנת לראות בבירור את הקרע, מיקומו וגודלו.
הטיפול נקבע לפי תוצאות הבדיקה. במקרים של קרע מלא או קרעים גדולים מאד ניתן לבצע ניתוח על מנת לערוך חיבור מחדש של הרקמה. אך ברוב המקרים ניתן לבצע זריקות אורטוקין למפרק אשר מסייעות להחלמה מהירה מאד של הרקמה ומורידות נפיחות ודלקתיות באזור. טיפול זה הינו ייעיל מאד והוא מתבצע בצורה ממוקדת ותחת הדמיה. ניתן גם לבצע זריקות פי אר פי שנמצאו גם יעילות מאד בזירוז החלמה של רקמה ונמצאות בשימוש נרחב. ניתן לשלב עם טיפול בזריקות גם טיפול כירופרקטי לתיקון ושיפור ביומכניקה ותפקוד המפרק וכן גם פיזיותרפיה למפרק הברך על מנת לחזק את השרירים העוטפים ולתרום ליציבות המפרק.

זריקות אורטוקין- טיפול בקרע במיניסקוס

אורטוקין הוא טיפול חדשני אוטולוגי, ביולוגי המופק מדם המטופל עצמו ומפיק תוצאות מצוינות ללא כל תופעות לוואי. טיפול אורטוקין נמצא כעת בשימוש נרחב בארץ ובעולם ונחשב לטיפול יעיל ביותר למגוון בעיות מפרקים ופציעות ברצועות וגידים. מחקרים שנערכו וניסיון קליני רב בארץ ובעולם הוכיחו את יעילות הטיפול ואת בטיחותו. מטרת הטיפול היא להביא כמות גדולה מאד של חומרים חיוניים מדמו של המטופל אל המקום הפגוע, להילחם בדלקת ובתהליך הפירוק ולסייע בתהליך ההחלמה ברמה גבוהה בהרבה מזו שהגוף מסוגל ללא התערבות.

בשלב הראשון נלקח דם מוריד המטופל ובאמצעות ציוד ייחודי ותהליך אינקובציה, מופק ממנו חומר המכיל חלבונים אנטי דלקתיים ופקטורי גדילה בכמות גדולה מאד (פי 200 ופי 400 מכמות הנמצאת בדם בצורה טבעית). סרום זה מוזרק בחזרה לרקמה הפגועה במפרק ומסייע רבות בזירוז ההחלמה של הרקמה ובמקרים של קרע במיניסקוס- מזרז את ההחלמה של הקרע במיניסקוס, נלחם בתהליך הדלקתי, גורם לירידה משמעותית ברמת הכאב ומשפר את תפקוד המפרק. כיוון שהסרום מופק מדמו של המטופל עצמו, ללא כל תוספות, טיפול באורטוקין מתאים לכלל האוכלוסייה גם לחולים במחלות לב, סכרת וכד' ואינו גורם לתופעות לוואי. הטיפול מורכב מ 4-5 זריקות.

לפרטים נוספים או לקביעת תור חייג 09-7713349

 יתרונות טיפול אורטוקין בקרע במיניסקוס:

גורם לירידה משמעותית ברמת הכאב
משפר את תפקוד המפרק
טיפול ממוקד במפרק וברקמה הפגועה
מזרז את ההחלמה של הרקמה במקרים של קרעים ברצועות במפרק
מסייע לגוף להילחם בתהליך הדלקתי
רכיב טבעי- הסרום המוזרק מופק מדמו של המטופל עצמו ללא כל תוספות
ללא תופעות לוואי

במרפאתנו טיפול זריקות אורטוקין וזריקות פי אר פי מתבצעות על ידי מומחים ותחת הדמיה לדיוק מרבי. קובעים תור לרופא ומגיעים יחד עם בדיקות אשר בוצעו. הרופא יערוך בדיקה, יעיין בבדיקות שבוצעו ולפיהם ימליץ על הטיפול המתאים ביותר למטופל זה ולמצבו. לקיחת דם תתבצע במקום.

צוות המרפאה

ד"ר אריה טויל DC – כירופרקט מומחה

 • תוארDoctor of Chiropractic (primary care physician) ארה"ב
 • מנהל המרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב רעננה
 • נבחר לכירופרקט הטוב בישראל על ידי מעריב בשנת 2012
 • לשעבר מנהל מרפאה לכירופרקטיקה מצליחה- ניו יורק ארה"ב
 • ספק למשרד הביטחון, לשעבר יועץ ראשי לענייני כירופרקטיקה משרד הביטחון
 • מייעץ ומרצה לחברות, ארגונים ותכניות טלוויזיה

ד"ר רון בכר MD – דוקטור לרפואה Medical Doctor

 • רפואה שיקומית- רפואת ספורט
 • טראומה וכירורגיה דחופה- Surgery of Trauma
 • רפואה תעופתית- היחידה לרפואה ופיסיולוגיה אווירית
 • לשעבר רופא ראשי מג"ב משטרת ישראל
 • המרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב- מרפאת כאב ורפואה תעופתית