ד"ר אריה טויל-שינה נכונה

ד"ר אריה טויל - סיבות לכאבי גב

ד"ר אריה טויל - כאבי גב

פתרונות מתקדמים לשחיקת סחוס בברך

כיום, קיימים פתרונות חדשנים לבעיות של אוסטאוארטריטיס ושחיקה של הסחוס בברך ובכל מפרק בגוף. למעט מקרים קשים בהם נראה בצילום רנטגן היצרות משמעותית של המרווח המפרקי, סחוס שנשחק כמעט לגמרי וחיכוך של העצמות זו בזו כמעט בכל המקרים בהם קיימת שחיקה בסחוס ניתן לשפר בצורה משמעותית את מצבו של המטופל ולגרום לירידה משמעותית ברמת הכאב . זאת בזכות תחום חדשני ברפואה האורתופדית הנקרא אורתופדיה רגנרטיבית בה רותמים את יכולות הריפוי וההתחדשות של הגוף עצמו, מעצימים אותו ונעזרים בו בתחום הרפואה

המומחים ממליצים

מהי שחיקת סחוס, אוסטאוארטריטיס Osteoarthritis?

אוסטאוארטריטיס היא בעיה רפואית שכיחה בעיקר בקרב אוכלוסייה בגיל המבוגר. אוסטאוארטריטיס מהווה סוג של דלקת מפרקים הגורמת לשינויים בסחוס ובמפרק ומתבטאת בכאבים בעת תנועה וביצוע פעולות יומיומיות כמו הליכה, קימה מישיבה, עלייה במדרגות וחוסר יציבות ולעתים גם נוקשות וחריקות במפרק בזמן תנועה. במקרים מתקדמים יש שחיקה ברורה של הסחוס במפרק. בצילום רנטגן המרווח בין העצמות יראה מוצר. הסימנים הגופניים יכולים להיות כאב תכוף יותר לאחר הליכה, ריצה, כיפוף או כריעה, נוקשות של המפרק לאחר ישיבה ממושכת  או קימה משינה, המפרק עשוי אף להתנפח לאחר פעילות מאומצת. במקרים חמורים נראה בצילום רנטגן היצרות משמעותית של המרווח המפרקי, הסחוס נשחק כמעט לגמרי וקיים חיכוך של העצמות זו בזו. בשלב זה תנועות המפרק גורמות כאב רב והמפרק נוקשה ומוגבל מאד. אוסטאוארטריטיס ושחיקת סחוס יכולים להתפתח במפרק הברך, הירך, הכתף ואף במפרקי כף היד או הלסת.

פתרונות מתקדמים לאוסטאוארטריטיס עם שחיקת סחוס

כיום, קיימים פתרונות חדשנים לבעיות של אוסטאוארטריטיס ושחיקה של הסחוס בברך ובכל מפרק בגוף. למעט מקרים קשים בהם נראה בצילום רנטגן היצרות משמעותית של המרווח המפרקי, סחוס שנשחק כמעט לגמרי וחיכוך של העצמות זו בזו כמעט בכל המקרים בהם קיימת שחיקה בסחוס ניתן לשפר בצורה משמעותית את מצבו של המטופל ולגרום לירידה משמעותית ברמת הכאב . זאת בזכות תחום חדשני ברפואה האורתופדית הנקרא אורתופדיה רגנרטיבית בה רותמים את יכולות הריפוי וההתחדשות של הגוף עצמו, מעצימים אותו ונעזרים בו בתחום הרפואה.

טיפולי פי אר אפ (פלסמה עשירה בפברין) חדשנות ותוצאות מצוינות בטיפול באוסטאוארטריטיס – שחיקת סחוס בברך ומפרקים נוספים בגוף

פי אר אף הוא טיפול הנמצא בשימוש נרחב בתחום האורתופדי. הטיפול הוא ביולוגי – אוטולוגי ולכן אין לטיפול תופעות לוואי. מטרת הטיפול היא להביא כמות גדולה של מרכיבים חיוניים מדמו של המטופל המסייעים להילחם בדלקת ובתהליך הפירוק ומסייעים בתהליך ההחלמה אל המקום הפגוע. טיפול פי אר אף מתאים במיוחד לדלקת מפרקים ניוונית אוסטאוארטריטיס ושחיקת סחוס, בדרך ממוקדת, יעילה וטבעית. הסרום המוזרק נלחם בתהליך הדלקתי ותהליכי פירוק הסחוס. הוא מסייע בסיכוך המפרק והפחתת החיכוך שנוצר בעת העדר סחוס במפרק ובכך גורם לירידה משמעותית ברמת הכאב ומשפר את תפקוד המפרק. ניסיון קליני רב בארץ ובעולם מוכיח את יעילות הטיפול.

כיצד מתבצע הטיפול?

הרופא המטפל יערוך בדיקה מקיפה ועל פי האבחנה- ימליץ על הטיפול המתאים ביותר.
בשלב הראשון נלקח דם מוריד המטופל ובאמצעות צנטריפוגה פרידים את הפלסמה משאר המרכיבים. הפלסמה מכילה חלבונים אנטי דלקתיים, פקטורי גדילה וטסיות דם המוזרקים למפרק. טיפול זה מסייע בזירוז תהליך ההחלמה ונלחם בתהליך הדלקתי. בנוסף הוא יוצר מעין רקמת דמוי סחוס המסייעת בסיכוך המפרק ובכך גורם לירידה משמעותית ברמת הכאב ומשפר את תפקוד המפרק. כיוון שהחומר המוזרק מופק מדמו של המטופל, טיפול פי אר אף מתאים לכלל האוכלוסייה גם לחולים במחלות לב, סכרת וכד' ואינו גורם לתופעות לוואי. מספר הטיפולים נע בין 1-5 זריקות ונקבע על פי מצב המפרק ורמת השחיקה של הסחוס.

באיזה בעיות ובאילו מפרקים ניתן לבצע טיפול פי אר אפ?

פי אר אף הוא טיפול שמתאים בעיקר לבעיות מפרקים ומטפל באוסטאוארטריטיס, שחיקת סחוס, שינויים ניווניים בסחוס ובמפרק, כאבים ודלקתיות במפרקים ופגיעה כתוצאה מחבלה.
ניתן להזריק כמעט כל מפרק בגוף: לרוב מבצעים זריקות פי אר אף בשחיקת סחוס בברך. אך הטיפול מתבצע באופן שגרתי גם במפרקים אחרים: שחיקת סחוס במפרק הירך, הכתף, הקרסול, מרפק, מרפק הלסת, שורש כף היד, מפרקי כף היד וכף הרגל.

לפרטים נוספים או לקביעת תור חייג 09-7713349

יתרונות טיפול פי אר אפ בשחיקת סחוס בברך

רכיב טבעי- החומר המוזרק מופק מדמו של המטופל ולכן אין חשש לתופעות לוואי, תגובה אלרגית או דחייה של הגוף. ניתן לבצע בכל גיל וגם במקרים של מחלות רקע.

רכיב טבעי- החומר המוזרק מופק מדמו של המטופל ולכן אין חשש לתופעות לוואי, תגובה אלרגית או דחייה של הגוף. ניתן לבצע בכל גיל וגם במקרים של מחלות רקע.
גורם לירידה משמעותית ברמת הכאב- הסוף לכאבים כרוניים
יכול למנוע שחיקה נוספת של הסחוס
מסכך ומשפר את תפקוד המפרק
טיפול ממוקד במפרק הפגוע
מסייע לגוף להילחם בתהליך הדלקתי
הטיפול ארוך טווח ויעילותו מורגשת גם כעבור שנה עד מספר שנים
אחוזי הצלחה גבוהים- במקרים רבים הטיפול מונע את הצורך בניתוח

מי מבצע את הטיפול?

ד"ר אלן אלבז אורתופד מומחה בארה"ב וקנדה בעל שם בעולם הכירורגיה האורתופדית . ממייסדי ביה"ח הפרטי הייחודי לרפואה מתקדמת בתחומי האורתופדיה והספורט ביוסטון ארה"ב.  התמחה בידי המומחים הטובים העולם וביצע סוגי ניתוחים רבים במפרקי כתף, ברך ואגן. בעל ותק וניסיון רב ואלפי מטופלים מרוצים בארה"ב. בעל זיקה לטיפולים משמרים ומחליפי ניתוח למטופל הפעיל. בעל ניסיון קליני רב בטיפול בבעיות מפרקים באמצעות פי אר אפ. דוגל בטיפולים אורתופדים רגנרטיביים ומניעה של ניתוחים מיותרים באמצעותם. עלה מארה"ב במרץ 2021 ומבצע טיפולי פי אר אפ במסגרת המרפאה ברעננה. אודות ד"ר אלן אלבז

טיפולי פי אר אפ  מוכר כטיפול מחליף ניתוח
וניתן לקבל החזרים של 80% מעלות הטיפול מחברות הביטוח.

 

צוות המרפאה

ד"ר אריה טויל DC – כירופרקט מומחה

 • תוארDoctor of Chiropractic (primary care physician) ארה"ב
 • מנהל המרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב רעננה
 • נבחר לכירופרקט הטוב בישראל על ידי מעריב בשנת 2012
 • לשעבר מנהל מרפאה לכירופרקטיקה מצליחה- ניו יורק ארה"ב
 • ספק למשרד הביטחון, לשעבר יועץ ראשי לענייני כירופרקטיקה משרד הביטחון
 • מייעץ ומרצה לחברות, ארגונים ותכניות טלוויזיה

ד"ר רון בכר MD – דוקטור לרפואה Medical Doctor

 • רפואה שיקומית- רפואת ספורט
 • טראומה וכירורגיה דחופה- Surgery of Trauma
 • רפואה תעופתית- היחידה לרפואה ופיסיולוגיה אווירית
 • לשעבר רופא ראשי מג"ב משטרת ישראל
 • המרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב- מרפאת כאב ורפואה תעופתית

דר אלן אלבז MD דוקטור לרפואה Medical Doctor

 • מומחה בכירורגיה אורתופדית בארה"ב ובקנדה
 • חבר באקדמיה לכירורגיה אורתופדית האמריקנית וחבר באגוד הרופאים המנתחים בקנדה
 • בעל הסמכה נוספת ברפואת ספורט – Orthopedic Sports Medicine
 • ייסד ושותף בהקמת ביה"ח הפרטי Advanced Orthopedics and Sports Medicine
 • מומחה בעל שם עולמי בתחום אורתופדיה רגנרטיבית וחומרים אורתוביולוגים