שחיקת סחוס

שחיקת סחוס במפרק הברך ובמפרקים אחרים בגוף היא תופעה שכיחה ביותר, המהווה אחד מהגורמים הבולטים לכאבי ברכיים וכאבי מפרקים. טיפול אורטוקין נמצא יעיל מאד בטיפול בשחיקת סחוס במפרק הברך, אגן ומפרקים נוספים בגוף. מחקרים שנערכו וניסיון קליני רב מוכיח את יעילותו ואת היכולת לדחות משמעותית את הצורך בניתוח החלפת מפרק. הטיפול הוא ביולוגי-אוטולוגי בו החומר המוזרק מופק מדמו של המטופל עצמו ולכן הטיפול נחשב לטיפול טבעי ללא תופעות לוואי. הטיפול נלחם בדלקתיות, מסייע בהחלמה וחידוש הרקמה, מסכך ומשפר את תפקוד המפרק ומוריד משמעותית ברמת הכאב. זריקות פי -אר-פי נמצאו גם יעילות מאד בטיפול בבעיות מפרקים. ניתן לקבוע תור לרופא ולאחר בדיקה יוחלט מהו הטיפול המתאים ביותר לך.

המומחים ממליצים

מהי שחיקת סחוס?

הסחוס, אשר מצפה את עצמות מפרק הברך, הוא אחד מהמרכיבים החשובים במפרק. תפקידו לבלום זעזועים ולסייע בתנועה החלקה של המפרק. במצב של פגיעה בסחוס המצפה את העצמות, נגרם חיכוך של העצמות זו בזו בתנועה. כתוצאה מכך, האדם סובל מכאבים ובהדרגה מתפתחת הגבלה בתנועה.

הגורמים לשחיקת סחוס

בדומה לכל רקמה בגוף, כך גם הסחוסים עוברים תהליך של הזדקנות, אך ברוב המקרים ישנם גורמים נוספים העלולים לגרום לשחיקה של הסחוס: שחיקת סחוס הנגרמת מבעיה מכאנית בתפקוד המפרק (לעתים מלווה בדלקת של המפרק), מחלת מפרקים כמו דלקת מפרקים ניוונית אשר גורמים לשינויים ניווניים בסחוס ובמפרק, נטייה גנטית, עומס ייתר על המפרק – עקב פעילות ספורטיבית, פעילות לא נכונה או עודף משקל. במקרים כאלה חשוב להוריד מהעומס בו נתון המפרק עד כמה שניתן באמצעות מנוחה, פעילות נכונה וירידה במשקל. במקרים של בעיה בתפקוד המפרק כדאי מאד להגיע לכירופרקט אשר מאבחן ליקויים בביומכאניקה של המפרק ומתקן אותם ובכך מסייע להסרת לחץ מכאני לא תקין המופעל על הסחוס ומשפר את תפקוד המפרק. טיפול באמצעות זריקות פי אר פי או אורטוקין למפרק יכול לסייע מאד בתהליך ההחלמה, בסיכוך המפרק והפחתת החיכוך.

טיפול אורטוקין בשחיקת סחוס

טיפול אורטוקין הוא טיפול חדשני טבעי לחלוטין בעל תוצאות מצוינות הנמצא בשימוש נרחב בתחום האורתופדי. טיפול זה הינו ביולוגי-אוטולוגי בו נעשה שימוש בדם של המטופל להכנת החומר המוזרק ולכן אין לטיפול תופעות לוואי והוא מתאים לכלל האוכלוסייה גם לחולים במחלות לב, סכרת וכד'. מטרת הטיפול היא להביא כמות גדולה מאד של מרכיבים חיוניים מדמו של המטופל המסייעים להילחם בדלקת ומעודדים החלמה של הרקמה אל תוך המפרק. הטיפולים מתבצעים על ידי מומחים בלבד והסרום מוזרק אל תוך המפרק תחת הדמיה לדיוק מרבי.

 

לפרטים נוספים או לקביעת תור חייג 09-7713349

באילו מקרים של שחיקת סחוס מתאים לקבל טיפול אורטוקין?

במקרים של שחיקת סחוס כתוצאה מעומס, נטייה גנטית, או בעיה בביומכאניקה של המפרק טיפול אורטוקין מסייע לתהליך החלמה, נלחם בתהליך הדלקתי, גורם לירידה משמעותית ברמת הכאב ומשפר את תפקוד המפרק.
גם במקרים של דלקת מפרקים שגרונית ודלקת מפרקים ניוונית אוסטאוארטריטיס הגורמת לניוון ולשינויים במבנה הסחוס במפרקים. טיפול אורטוקין נלחם בתהליך הפירוק באמצעות החדרת כמות גדולה של חלבונים אנטי דלקתיים ופקטורי גדילה למפרק הפגוע. בתחילה נלקח דם מוריד המטופל ובאמצעות ציוד יחודי ומספר שלבים, מופק ממנו חומר המכיל חלבונים אנטי דלקתיים ופקטורי גדילה בכמות גדולה מאד (פי 200 ופי 400 מכמות הנמצאת בדם בצורתו הטבעית). סרום זה מוזרק בחזרה למפרק בסדרה של 4-6 זריקות.

 

 יתרונות טיפול אורטוקין לשחיקת סחוס:

גורם לירידה משמעותית ברמת הכאב
מונע שחיקה נוספת של הסחוס
משפר את תפקוד המפרק
טיפול ממוקד במפרק הפגוע
מסייע לגוף להילחם בתהליך הדלקתי
רכיב טבעי- הסרום המוזרק מופק מדמו של המטופל עצמו ללא כל תוספות
ללא תופעות לוואי

 

 

במקרים של שחיקת סחוס כתוצאה מבעיה בביומכאניקה של המפרק- מליץ הרופא לשילוב בין טיפולי פיזיותרפיה או כירופרקטיקה עם טיפול אורטוקין לשיפור ביומכאניקה של המפרק וכן ירידה במשקל במקרים של עומס ייתר על המפרק לקבלת תוצאות מרביות מהטיפול

 

במרפאתנו טיפול זריקות אורטוקין וזריקות פי אר פי מתבצעים על ידי מומחים ותחת הדמיה לדיוק מרבי. קובעים תור לרופא ומגיעים יחד עם בדיקות אשר בוצעו. הרופא יערוך בדיקה, יעיין בבדיקות שבוצעו ולפיהם ימליץ על הטיפול המתאים ביותר למטופל זה ולמצבו. לקיחת דם תתבצע במקום.

 

 

צוות המרפאה

ד"ר אריה טויל DC – כירופרקט מומחה

 • תוארDoctor of Chiropractic (primary care physician) ארה"ב
 • מנהל המרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב רעננה
 • נבחר לכירופרקט הטוב בישראל על ידי מעריב בשנת 2012
 • לשעבר מנהל מרפאה לכירופרקטיקה מצליחה- ניו יורק ארה"ב
 • ספק למשרד הביטחון, לשעבר יועץ ראשי לענייני כירופרקטיקה משרד הביטחון
 • מייעץ ומרצה לחברות, ארגונים ותכניות טלוויזיה

ד"ר רון בכר MD – דוקטור לרפואה Medical Doctor

 • רפואה שיקומית- רפואת ספורט
 • טראומה וכירורגיה דחופה- Surgery of Trauma
 • רפואה תעופתית- היחידה לרפואה ופיסיולוגיה אווירית
 • לשעבר רופא ראשי מג"ב משטרת ישראל
 • המרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב- מרפאת כאב ורפואה תעופתית