ד"ר אריה טויל-שינה נכונה

ד"ר אריה טויל - סיבות לכאבי גב

ד"ר אריה טויל - כאבי גב

דלקת גידים פתרונות מתקדמים

חשוב לאבחן דלקת בגיד בצורה מדויקת על ידי רופא אורתופד. הטיפול הסטנדרטי כולל מנוחה, שימוש בנוגדי דלקת שאינם סטרואידים ופיזיותרפיה. במעט מן המקרים יופנה המטופל לניתוח אורתופדי. אך חשוב לדעת שרוב המקרים ניתנים לריפוי ללא התערבות כירורגית ובדרך מהירה ויסודית שגם מונעת בצורה הטובה ביותר חזרה של הבעיה. טיפול בגלי הלם זכה להצלחה גדולה בקרב ספורטאים ואנשים הסובלים מדלקת בגידים בזכות היותו טיפול חיצוני, לא פולשני, המספק תוצאות בזמן קצר ללא כל התערבות כירורגית. פעולה חיצונית שיכולה לספק את התוצאות המיוחלות של פירוק שינויים ניווניים ורקמה פיברוטית מהגיד, שיפור זרימת הדם למקום הפגוע וזירוז ההחלמה של הרקמה ללא התערבות פולשנית או ניתוח עדיפה לכל הדעות.

המומחים ממליצים

מהי דלקת גידים?

דלקת גידים- (טנדיניטיס (Tendinitis היא הפרעה בפעילות גיד שמביאה לידי כאב, נפיחות ותפקוד לקוי. במקרים מתמשכים ישנם נזקים לרקמת הגיד בצורת שינויים ניווניים או רקמה פיברוטית שנוצרת על הגיד. הגידים הם רקמה חיבורית המגשרת בין השריר לעצם. הגיד עטוף במעטפת המפרישה נוזלים ובכך מתאפשרת תנועת החלקה חופשית של הגיד. התהליך הדלקתי מתרחש בגיד העטוף במעטפת, בעוברו דרך מקום מוצר או סמוך לאחיזתו בעצם. שימוש ייתר או חבלה עלולים גם הם לפגוע בגיד. דלקת בגיד מאופיינת בכאב ובהגבלה בתפקוד. מצבים כרוניים עלולים לגרום לפגיעה מתמידה בגיד או לקרע.
דלקת בגיד היא תופעה שכיחה גם סביב הכתף, המרפק, שורש כף היד, הירך, הברך, הקרסול (דלקת גיד אכילס) וכפות הידיים. כאשר יש דלקת בגיד יהיה הכאב בדרך כלל חזק יותר במהלך תנועה. התופעה שכיחה יותר בקרב אנשים העוסקים בעבודת כפיים, מוזיקאים וספורטאים. אנשים שעבודתם כרוכה בשעות רבות של עמידה והליכה (אחות בבי"ח, עובד מטבח או ניקיון) וגם במבצעים פעולות שחוזרות על עצמן (עובדי תעשייה, פקידות). האבחנה מבוססת בדרך כלל על תסמינים, בדיקה ולעיתים הדמיית אולטרסאונד.

כיצד מאבחנים דלקת גידים?

האבחון מתבצע במרפאת הרופא. בדיקה גופנית מאפשרת את האבחנה בוודאות כמעט מוחלטת. במידת הצורך ניתן לבצע הדמיית אולטרסאונד. חשוב לקחת בחשבון שככל שמתחילים לטפל בדלקת בגיד מאוחר יותר המצב עלול להפוך חמור יותר וקשה יותר לריפוי. לכן, עם הופעת סימנים ראשונים, כאב המופיע עם תחילת עמידה, הליכה ופעילות גופנית וחולף לאחר זמן קצר של תנועה, יש לפנות לאורתופד.

דלקת גידים פתרונות מתקדמים

חשוב לאבחן דלקת בגיד בצורה מדויקת על ידי רופא אורתופד. הטיפול הסטנדרטי כולל מנוחה, שימוש בנוגדי דלקת שאינם סטרואידים ופיזיותרפיה. כ-80% מהסובלים מדלקת בגיד חשים שיפור בתוך כשישה חודשים. במעט מן המקרים יופנה המטופל לניתוח אורתופדי. אך חשוב לדעת שרוב המקרים ניתנים לריפוי ללא התערבות כירורגית ובדרך מהירה ויסודית שגם מונעת בצורה הטובה ביותר חזרה של הבעיה. טיפול בגלי הלם זכה להצלחה גדולה בקרב ספורטאים ואנשים הסובלים מדלקת בגידים בזכות היותו טיפול חיצוני, לא פולשני, המספק תוצאות בזמן קצר ללא כל התערבות כירורגית. פעולה חיצונית שיכולה לספק את התוצאות המיוחלות של פירוק שינויים ניווניים ורקמה פיברוטית מהגיד, שיפור זרימת הדם למקום הפגוע וזירוז ההחלמה של הרקמה ללא התערבות פולשנית או ניתוח עדיפה לכל הדעות.

גלי הלם הסוף לכאב כרוני הנגרם מדלקת בגידים

גלי הלם מהווים פתרון מצוין לבעיות כרוניות של דלקות ושינויים ניווניים במפרקים וברקמה כמו דלקת בגידי הידיים, מרפק טניס, דורבן בכף הרגל, דלקת בגיד אכילס, טריגר פינגר, הסתיידויות בכתף, כתף קפואה ועוד. מדובר בטיפול שזכה להצלחה גדולה לא רק בקרב ספורטאים אלא גם בקרב אנשים הסובלים מבעיות שגורמות לשינויים ניווניים כמו דלקות מפרקים ודלקות ברקמה (גידים ורצועות) כתוצאה ממחלה, פציעה או גיל מתקדם. אחוזי ההצלחה של הטיפול הם גבוהים מאד כיוון שהוא תוקף את שורש הבעיה הגורמת לכאב- מפרק את הסתיידויות ושינויים ניווניים ומסייע בחידוש של הרקמה הפגועה. הטיפול חיצוני, ללא קרינה, מספק תוצאות תוך זמן קצר ומונע אלפי פעולות פולשניות וניתוחים אורתופדים בשנה. טיפול בגלי הלם זכה להצלחה גדולה בזכות היותו טיפול חיצוני, לא פולשני המספק תוצאות בזמן קצר ללא כל התערבות כירורגית. פעולה חיצונית שיכולה לספק את התוצאות המיוחלות של פירוק שינויים ניווניים, הסתיידויות, שיפור זרימת הדם למקום הפגוע וזירוז ההחלמה של הרקמה ללא התערבות פולשנית או ניתוח עדיפה לכל הדעות.

כיצד מתבצע הטיפול?

אין צורך בהכנה מוקדמת לטיפול. הטיפול מבוצע על ידי רופא, פיזיותרפיסט או טכנאי שעברו הסמכה לביצוע טיפולים בגלי הלם. אל המקום הכואב מוצמד חלקו של המכשיר ממנו נפלטים גלי ההלם ממכשיר הטיפול. כל טיפול נמשך כחמש עשרה דקות כאשר במהלכן מועברים פולסים של גלי הלם בעצמה הנדרשת אל האזור המטופל לפי סוג הבעיה. ביכולתו של הטיפול למנוע התערבות פולשנית או ניתוח אורתופדי.

איך מתחילים?

ראשית תערך בדיקה או הערכה של הבעיה בליווי צילום או הדמיה במידת הצורך. במידה וכבר יש אבחנה מאורתופד או הדמיות שבוצעו בעבר חשוב להביא אותן לביקור- הרופא יעיין בהדמיות ולפי המידע יתאים את הטיפול וייתן הכוונות ונתונים המותאמים לך ולפציעתך באופן אישי לטיפול גלי הלם. הטיפול מתבצע לפי הנחיות הרופא מבחינת מיקום, זווית, עצמה ומספר הפולסים. בסיום הטיפול תתבצע ביקורת על מנת לבדוק את אחוז ההצלחה. במטופלים מסוימים ניתן גם לשלב טיפולים שונים בו זמנית לפי הצורך.

טיפול גלי הלם מונע ניתוחים אורתופדים בדלקת בגידים

טיפול גלי הלם זכה להצלחה גדולה בקרב ספורטאים ואנשים הסובלים מהסתיידויות ושינויים ניווניים בקרמה בזכות היותו טיפול המספק תוצאות בזמן קצר ללא כל התערבות כירורגית. כמעט כל אחד מעדיף פתרון לא כירורגי לבעיה קיימת כיוון שככל שההליך יותר פולשני כך גוברת הסכנה למטופל- הרדמה כללית, זיהומים, נזק בלתי הפיך. טיפול פי אר אפ מספק את התוצאות המיוחלות של פירוק רקמה פיברוטית והסתיידויות וסילוקן בצורה יעילה, שיפור זרימת הדם למקום הפגוע וזירוז ההחלמה של הרקמה ללא ניתוח ולכן הוא עדיף לכל הדעות.

הבעיות בהם ניתן לטפל באמצעות גלי הלם הן:

הסתיידויות ושינויים ניווניים בכל המפרקים וברקמה: דלקת בגידים (גיד אכילס, מרפק טניס, טריגר פינגר), הסתיידות בכתף וכתף קפואה, דורבן בכף הרגל ועוד.

לפרטים נוספים או לקביעת תור חייג 09-7713349

יתרונות טיפול גלי הלם בדלקת בגיד:

גלי הלם תוקפים את הגורם לכאב- שינויים ניווניים, פיברוטים והסתיידויות ברקמת הגיד- ומפרק אותם

מגביר את זרימת הדם במקום הפגוע ובכך מסייע להתחדשות מהירה של התאים ומזרז בצורה משמעותית את ההחלמה

גורם לירידה משמעותית ברמת הכאב- הסוף לכאבים כרוניים

משפר מידית את התנועה ותפקוד המפרק

טיפול ממוקד במקום הפגוע

אחוזי הצלחה גבוהים- במקרים רבים הטיפול מונע את הצורך בניתוח

טיפול חיצוני ולא פולשני ללא קרינה וללא תופעות לוואי

במרפאתנו מתבצעים גם טיפולי פי אר פי ופי אר אפ לרקמת הגיד תחת הדמיה המסייעים בזירוז ההחלמה במקרים של דלקתיות מוגברת וקרעים קטנים ברקמה

למיידע נוסף לחץ כאן

טיפולי גלי הלם ופי אר אפ מוכרים כטיפול מחליף ניתוח
וניתן לקבל החזרים של 80% מעלות הטיפול מחברות הביטוח.

 

צוות המרפאה

ד"ר אריה טויל DC – כירופרקט מומחה

 • תוארDoctor of Chiropractic (primary care physician) ארה"ב
 • מנהל המרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב רעננה
 • נבחר לכירופרקט הטוב בישראל על ידי מעריב בשנת 2012
 • לשעבר מנהל מרפאה לכירופרקטיקה מצליחה- ניו יורק ארה"ב
 • ספק למשרד הביטחון, לשעבר יועץ ראשי לענייני כירופרקטיקה משרד הביטחון
 • מייעץ ומרצה לחברות, ארגונים ותכניות טלוויזיה

ד"ר רון בכר MD – דוקטור לרפואה Medical Doctor

 • רפואה שיקומית- רפואת ספורט
 • טראומה וכירורגיה דחופה- Surgery of Trauma
 • רפואה תעופתית- היחידה לרפואה ופיסיולוגיה אווירית
 • לשעבר רופא ראשי מג"ב משטרת ישראל
 • המרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב- מרפאת כאב ורפואה תעופתית

ד"ר ג'פרי טנצמן DC- כירופרקט מומחה

 • תואר Doctor of Chiropractic (primary care physician)
 • למעלה מ40 שנות ניסיון טיפול בארה"ב וישראל
 • לשעבר מנהל מרפאה מצליחה בארה"ב
 • הכשרה נוספת בטיפול בפציעות ספורט וכאב הנגרם מנקודות טריגר ופעילות לא תקינה של מפרקים

ד"ר גונן חבה MD – דוקטור לרפואה Medical Doctor

 • מומחה בכירורגיה אורתופדית, קרסול וכף רגל
 • מנתח בכיר במערך האורתופדי בביה”ח מאיר
 • התמחות נוספות ברפואת ספורט, הזרקות פלסמה וחומרים אנטי דלקתיים למפרקים תחת סונר ושיקום
 • חבר באיגוד האורתופדי הישראלי, באיגוד לחברת כף רגל וקרסול הישראלית, באיגוד כף רגל וקרסול האירופאי EFAS ובאיגוד הבינלואמי לרפואה זעיר פולשנית של כף רגל וקרסול וארטרוסוקפיות קרסול