דלקת פרקים

דלקת פרקים היא תופעה שכיחה מאד בעקר באוכלוסייה הבוגרת המלווה בדרך כלל בכאב במפרק, הגבלה בתנועה, חום ולעתים גם שחיקה של הסחוס. חשוב לקבל טיפול מתאים לסוג הדלקת. זריקות אורטוקין נמצאו יעילות מאד לטיפול בדלקות מפרקים: דלקות פונקציונאליות, דלקת מפרקים ניוונית ודלקת מפרקים שגרונית ובבעיות המתפתחות בעקבותיהם. מחקרים שנערכו וניסיון קליני רב בארץ ובעולם מוכיח את יעילותו של הטיפול הנמצא כיום בשימוש נרחב. הטיפול הוא ביולוגי- אוטולוגי טבעי ללא כל תופעות לוואי ומביא חומרים אנטי דלקתיים ופקטורי גדילה בכמות גבוהה מאד אל תוך המפרק, מסייע לסיכוך המפרק, נלחם בתהליך הדלקתי, נלחם בתהליך הפירוק של הסחוס ומסייע להחלמה מהירה של הרקמה העוטפת. זריקות פי-אר-פי נמצאו גם יעילות בטיפול בדלקות מפרקים עם נזק לסחוס. הרופא המטפל יערוך בדיקה מקיפה ולאחר מכן יחליט מהו הטיפול המתאים ביותר למצבך.

 

המומחים ממליצים

 דלקת פרקים מהי?

ארתרופתיה היא שם כולל למחלות שונות הגורמות לכאבים במפרקים. המחלות האלה עלולות להיות זיהומיות, דלקתיות או ניווניות. הסיבה לארתרופתיה היא דלקת מכונה ארטריטיס. הגורמים לתופעה עלולים להיות דלקת זיהומים כתוצאה מחיידקים, דלקת פונקציונאלית כתוצאה מליקוי בתפקוד של המפרק, מחלות מטבוליות, אוסטאוארתריטיס דלקת מפרקים ניוונית, דלקת מפרקים שיגרונית ועוד. התסמינים הם: כאבים במפרקים, דלקת במפרק (חום מקומי, אודם ונפיחות) והגבלת תנועה של המפרק. במקרים של דלקת מפרקים ניוונית אוסטאוארתריטיס מדובר במחלת מפרקים הגורמת לניוון ושינויים במבנה הסחוס והעצם במפרק. נזק דומה למפרקים נוצר גם במקרים של דלקת מפרקים שגרונית שהיא מחלה ראומטית (אוטואימונית) הגורמת בשלבים מתקדמים לעיוותים במפרק ופגיעה בסחוס. אנשים הסובלים מדלקת פרקים מושפעים מן הסימפטימים בדרגות שונות. הדבר תלוי בגורם לדלקת, במשך הזמן בה הבעיה נמשכת ובדרגת החומרה. במקרים חמורים וביחוד במקרים של דלקת מפרקים ניוונית או דלקת מפרקים שגרונית מתקדמות רמת הכאב גבוהה וישנה הגבלה משמעותית בתנועה והשפעה גדולה על איכות החיים.

טיפול בדלקת פרקים, ארטריטיס, אוסטאוארתריטיס

ניתן לטפל בדלקת פרקים בדרכים שונות לרוב בטיפול תרופתי אנטי דלקתי וטיפול בכאבים. בשנים האחרונות טיפול חדשני בזריקות אורטוקין למפרק תפס תאוצה בעקבות תוצאות טיפול מצוינות ללא כל תופעות לוואי.
אורטוקין הוא טיפול ביולוגי- אוטולוגי בו הסרום מופק מדמו של המטופל. אורטוקין מביא אלטרנטיבה טיפולית מצוינת לכל האוכלוסייה ובייחוד לחולי לב, סכרת ומחלות אחרות שטיפול באורטוקין בטוח גם להם. מטרת הטיפול היא להביא כמות גדולה של מרכיבים חיוניים מדמו של המטופל המסייעים להילחם בדלקת ובתהליך הפירוק במפרק אל המקום הפגוע.

זריקות פי-אר-פי נמצאו גם יעילות מאד בטיפול בבעיות מפרקים. במכון לבריאות המפרק והסחוס ניתן להגיע לפגישה עם הרופא ולאחר בדיקה ועיון בבדיקות או ההדמיות ימליץ הרופא על הטיפול המתאים ביותר לך.

 

לפרטים נוספים או לקביעת תור חייג 09-7713349

אורטוקין טיפול בדלקת פרקים ארטריטיס ודלקת מפרקים ניוונית אוסטאוטריטיס

במקרים של דלקות במפרק ודלקת פרקים ארטריטיס מומלץ לבצע טיפול בזריקות אורטוקין למפרק. הטיפול נלחם בדלקתיות, מסייע בתהליך ההחלמה ובחידוש הרקמה. גם במקרים של דלקת מפרקים ניוונית (אוסטאורטריטיס מחלת מפרקים הגורמת לניוון ושינויים במבנה הסחוס והעצם במפרק) ודלקת מפרקים שגרונית ניתן להילחם בתהליך הפירוק בטיפול זריקות אורטוקין אשר מביא כמות גדולה מאד של חלבונים אנטי דלקתיים ופקטורי גדילה למפרק הפגוע. הטיפול הוא ביולוגי-אוטולוגי ולכן הוא מתאים לכל אחד ואינו גורם כלל לתופעות לוואי. טיפול באורטוקין מסייע בתהליך ההחלמה, נלחם בתהליך הדלקתי, גורם לירידה משמעותית ברמת הכאב ומשפר את תפקוד המפרק. בתחילה נלקח דם מוריד המטופל ובאמצעות ציוד ייחודי ותהליך אינקובציה מופק ממנו חומר המכיל חלבונים אנטי דלקתיים ופקטורי גדילה בכמות גדולה מאד (פי 200 ופי 400 מכמות הנמצאת בדם בצורה טבעית). סרום זה מוזרק בחזרה למפרק בסדרה של 4-6 זריקות.

 

 יתרונות טיפול אורטוקין בדלקת פרקים:

גורם לירידה משמעותית ברמת הכאב
טיפול ממוקד במפרק הפגוע
משפר את תפקוד המפרק
מסייע לגוף להילחם בתהליך הדלקתי
מונע שחיקה נוספת של הסחוס
טיפול טבעי- הסרום המוזרק מופק מדמו של המטופל עצמו ללא כל תוספות
ללא תופעות לוואי

 

במרפאתנו טיפול זריקות אורטוקין וזריקות פי-אר-פי מתבצעים על ידי מומחים ותחת הדמיה לדיוק מרבי. קובעים תור לרופא ומגיעים יחד עם בדיקות אשר בוצעו. הרופא יערוך בדיקה, יעיין בבדיקות שבוצעו ולפיהם ימליץ על הטיפול המתאים ביותר למטופל זה ולמצבו. לקיחת דם תתבצע במקום.

 

צוות המרפאה

ד"ר אריה טויל DC – כירופרקט מומחה

 • תוארDoctor of Chiropractic (primary care physician) ארה"ב
 • מנהל המרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב רעננה
 • נבחר לכירופרקט הטוב בישראל על ידי מעריב בשנת 2012
 • לשעבר מנהל מרפאה לכירופרקטיקה מצליחה- ניו יורק ארה"ב
 • ספק למשרד הביטחון, לשעבר יועץ ראשי לענייני כירופרקטיקה משרד הביטחון
 • מייעץ ומרצה לחברות, ארגונים ותכניות טלוויזיה

ד"ר רון בכר MD – דוקטור לרפואה Medical Doctor

 • רפואה שיקומית- רפואת ספורט
 • טראומה וכירורגיה דחופה- Surgery of Trauma
 • רפואה תעופתית- היחידה לרפואה ופיסיולוגיה אווירית
 • לשעבר רופא ראשי מג"ב משטרת ישראל
 • המרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב- מרפאת כאב ורפואה תעופתית

ד"ר ג'פרי טנצמן DC- כירופרקט מומחה

 • תואר Doctor of Chiropractic (primary care physician)
 • למעלה מ40 שנות ניסיון טיפול בארה"ב וישראל
 • לשעבר מנהל מרפאה מצליחה בארה"ב
 • הכשרה נוספת בטיפול בפציעות ספורט וכאב הנגרם מנקודות טריגר ופעילות לא תקינה של מפרקים

ד"ר גונן חבה MD – דוקטור לרפואה Medical Doctor

 • מומחה בכירורגיה אורתופדית, קרסול וכף רגל
 • מנתח בכיר במערך האורתופדי בביה”ח מאיר
 • התמחות נוספות ברפואת ספורט, הזרקות פלסמה וחומרים אנטי דלקתיים למפרקים תחת סונר ושיקום
 • חבר באיגוד האורתופדי הישראלי, באיגוד לחברת כף רגל וקרסול הישראלית, באיגוד כף רגל וקרסול האירופאי EFAS ובאיגוד הבינלואמי לרפואה זעיר פולשנית של כף רגל וקרסול וארטרוסוקפיות קרסול