ד"ר אריה טויל – כירופרקט מומחה

ד"ר אריה טויל הגיע אלינו מארצות הברית בשנת 2002. עזב מרפאה מצליחה בניו יורק על מנת להגשים את החלום הציוני.

סיפורו האישי:

בגיל צעיר היה ד"ר טויל חובב ספורט נלהב ועסק בהדרכת צלילה, גלישת גלים ואמנות לחימה. בשנת 1990 הגיע ד"ר טויל לישראל על מנת להתגייס לצה"ל ושירת בגולני. בהיותו חייל בודד, בעקבות האימונים הצבאיים הקשים החל לסבול מכאבי גב תחתון עם הקרנות לשתי הרגליים. הכאבים החמירו ככל שחלף הזמן ועם תום תקופת השירות חזר לניו יורק והחליט לטפל בבעיה באופן מידי. ד"ר טויל נפגש עם מספר רופאים אשר לא נתנו כל מענה או אבחנה. מאוחר יותר הגיע לאורתופד שקבע שהוא סובל מ compartment syndrome והטיפול היחיד שהוצע הוא ניתוח בו חותכים את מעטפת השריר. מתוסכל מהאבחנה ומההגבלות שיצרו הכאבים על עיסוקיו בענפי הספורט, היגיע ד"ר טויל למרפאה לכירופרקטיקה. שם, ללא כל ידע מוקדם על תחום זה הפקיד את עצמו בידי ד"ר וינר ועבר על ידו בדיקה כירופרקטית מקיפה. מבדיקה זו עלה שהוא אינו סובל כלל מ compartment syndrome אלא בהפרעה בביומכניקה של חוליות בגב התחתון ולחץ עצבי המקרין אל הרגליים.

כעבור שלושה טיפולים נעלמו התופעות כלא היו וד"ר אריה טויל הפך להיות חסיד של כירופרקטיקה. הוא ראה את החשיבות והצורך של תחום רפואי זה המביא מענה אמתי ויעיל לבעיות שלד- שריר- עצב, אשר הרפואה הרגילה אינה נותנת להן מענה מספק.

התואר:

בשנת 1992 החל את לימודיו בתחום הכירופרקטיקה באוניברסיטת Life, באטלנטה ג'ורג'יה. כעבור חמש שנים בשנת 1997, סיים את לימודיו וקיבל את התואר ד"ר לכירופרקטיקה. את התמחותו עשה בהדרכת שלושת הכירופרקטים המומחים בארצות הברית ד"ר פנסטר, ד"ר דבוניס וד"ר האמר.
כיום, מנהל ד"ר אריה טויל את מרפאתו GAVFIX ברעננה ישראל. שיטתו הייחודית תפסה תאוצה לאור הצלחתה. בשנת 2012 נבחר לכירופרקט הטוב בישראל על ידי מעריב. במסגרת עיסוקו הוא עובד בשיתוף פעולה עם אורתופדים ונוירוכירורגים מובילים. מרצה לחברות גדולות, מתארח בתוכניות טלוויזיה וספק למשרד הביטחון. מטפל באלפי אנשים המגיעים מרחבי הארץ למרפאתו ברעננה לקבלת יעוץ וטיפול כירופרקטי מהשורה הראשונה.