ד"ר אריה טויל-שינה נכונה

ד"ר אריה טויל - סיבות לכאבי גב

ד"ר אריה טויל - כאבי גב

זריקות פי אר אפ להסתיידות בכתף

פי אר אף הוא טיפול הנמצא בשימוש נרחב בתחום האורתופדי. הטיפול הוא ביולוגי – אוטולוגי ולכן אין לטיפול תופעות לוואי. מטרת הטיפול היא להביא כמות גדולה של מרכיבים חיוניים מדמו של המטופל המסייעים בהתחדשות הרקמה, שיטת הזרקה ייחודית מפרקת את ההסתיידויות באותו הרגע, מסייעת בשיפור זרימת הדם ברקמה ומביאה לפינוי יעיל של משקעי הסידן. פי אר אפ הוא טיפול טבעי לחלוטין שמתבצע בהזרקה תחת הדמיה ללא כל התערבות כירורגית וללא תופעות לוואי. אחוזי ההצלחה של הטיפול גבוהים מאד ומונע אלפי ניתוחים אורתופדים בשנה.

המומחים ממליצים

מהh הסתיידות בכתף shoulder calcification?

הסתיידות הכוונה להצטברות של משקעי סידן ברקמה. ישנן הסתיידויות שונות שעלולות להתרחש בגוף כמו לדוגמה הסתיידות של העורקים, הסתיידות או אבנים בכליות והסתיידות בגידים. הסתיידות בגידי הכתף הוא מצב בו קיימות הצטברויות סידן על אחד הגידים השרירים של הכתף. שרירים אלו מכונים שרירי מסובב הכתף או rotator cuff . ההסתיידות בגידי הכתף ממוקמת לרוב בגיד הכתף המכונה supra-supinatus ורק לעתים רחוקות ממוקמים בגיד כתף אחר המכונה subscapularis. הסתיידויות אלו הן קשות ויכולות להימצא במשך שנים ללא סימפטומים. בשלב מתקדם יותר, יוצרות ההסתיידויות בכתף תהליך דלקתי שגורם לכאבים חזקים באזור הכתף ומגבלות בתנועה. ישנה מחלוקת לגבי הגורם להסתיידויות בכתף וכנראה שפעילות יתר או חוסר פעילות של הכתפיים הן אלו שגורמות להיווצרות משקעי הסידן.

 

כיצד ניתן לטפל בהסתיידות בכתף?

לאחר אבחון הסתיידות בכתף באמצעות הדמיה עומדות בפני הרופא מספר אפשרויות טיפול בהתאם לדרגת החומרה. תרופות נוגדות דלקת והזרקת סטרואידים (קורטיזון), עשויות לשפר את המצב לטווח קצר ולעצור את התפתחות הדלקת. החיסרון הוא שלעתים הבעיה חוזרת על עצמה לאחר מס שבועות או חודשים מאחר והטיפול הוא רק בדלקת ולא במכלול הבעיה. זריקות פי אר אף נמצאו כטיפול הטוב ביותר להסתיידות בכתף כיוון שבאמצעותו ניתן לשבור בהדרגה את ההסתיידות שהתפתחה על הגידים. אחוזי ההצלחה של הטיפול הם גבוהים מאד מפני שהוא תוקף את הבעיה עצמה הגורמת לכאב שהיא הסתיידויות ושינויים ניווניים- מפרקת אותם ומעודדת את התחדשות הרקמה.

זריקות פי אר אפ – האופציה הטיפולית הטובה ביותר להסתיידות בכתף

הטיפול שייך לתחום חדשני ברפואה האורתופדית הנקרא אורתופדיה רגנרטיבית בה רותמים את יכולות הריפוי וההתחדשות של הגוף עצמו, מעצימים אותו ונעזרים בו בתחום הרפואה. פי אר אף הוא טיפול הנמצא בשימוש נרחב בתחום האורתופדי. הטיפול הוא ביולוגי – אוטולוגי ולכן אין לטיפול תופעות לוואי. מטרת הטיפול היא להביא כמות גדולה של מרכיבים חיוניים מדמו של המטופל המסייעים בהתחדשות הרקמה, שיטת הזרקה ייחודית מפרקת את ההסתיידויות באותו הרגע, מסייעת בשיפור זרימת הדם ברקמה ומביאה לפינוי יעיל של משקעי הסידן. פי אר אפ הוא טיפול טבעי לחלוטין שמתבצע בהזרקה תחת הדמיה ללא כל התערבות כירורגית וללא תופעות לוואי. אחוזי ההצלחה של הטיפול גבוהים מאד ומונע אלפי ניתוחים אורתופדים בשנה.

כיצד מתבצע הטיפול?

ראשית חשוב לערוך אבחון מדויק על ידי רופא אורתופד בליווי של צילום או הדמיה של הכתף.

בשלב הראשון נלקח דם מוריד המטופל ובאמצעות צנטריפוגה פרידים את הפלסמה משאר המרכיבים. הפלסמה מכילה חלבונים אנטי דלקתיים, פקטורי גדילה וטסיות דם המוזרקים למפרק. טיפול זה מסייע בזירוז תהליך ההחלמה ונלחם בתהליך הדלקתי. בנוסף הוא יוצר מעין רקמת דמוי סחוס המסייעת בסיכוך המפרק ובכך גורם לירידה משמעותית ברמת הכאב ומשפר את תפקוד המפרק. כיוון שהחומר המוזרק מופק מדמו של המטופל, טיפול פי אר אף מתאים לכלל האוכלוסייה גם לחולים במחלות לב, סכרת וכד' ואינו גורם לתופעות לוואי. מספר הטיפולים נע בין 1-5 זריקות ונקבע על פי דרגת חומרת השינויים הפיברוטים או ההסתיידויות ברקמה.

טיפול פי אר אפ מונע ניתוחים אורתופדים בהסתיידויות בכתף

טיפול פי אר אפ זכה להצלחה גדולה בקרב ספורטאים ואנשים הסובלים מהסתיידויות ושינויים ניווניים בקרמה ובמפרקים בזכות היותו טיפול המספק תוצאות בזמן קצר ללא כל התערבות כירורגית. כמעט כל אחד מעדיף פתרון לא כירורגי לבעיה קיימת כיוון שככל שההליך יותר פולשני כך גוברת הסכנה למטופל- הרדמה כללית, זיהומים, נזק בלתי הפיך. טיפול פי אר אפ מספק את התוצאות המיוחלות של פירוק ההסתיידויות, שיפור זרימת הדם למקום הפגוע וזירוז ההחלמה של הרקמה ללא ניתוח ולכן הוא עדיף לכל הדעות.

הבעיות בהם ניתן לטפל באמצעות פי אר אפ הן:

הסתיידויות ושינויים ניווניים בכל המפרקים וברקמה: הסתיידות בכתף וכתף קפואה, דורבן בכף הרגל, דלקת בגיד אכילס וגידים אחרים בגוף, מרפק טניס, טריגר פינגר ועוד.

 

לפרטים נוספים או לקביעת תור חייג 09-7713349

יתרונות טיפול פי אר אפ בהסתיידות בכתף:

רכיב טבעי- החומר המוזרק מופק מדמו של המטופל ולכן אין חשש לתופעות לוואי, תגובה אלרגית או דחייה של הגוף. ניתן לבצע בכל גיל וגם במקרים של מחלות רקע.

הטיפול תוקף את הגורם לכאב- שינויים ניווניים, פיברוטים והסתיידויות במפרק הכתף- ומפרק אותם
מגביר את זרימת הדם במקום הפגוע ובכך מסייע להתחדשות מהירה של התאים ומזרז בצורה משמעותית את ההחלמה
גורם לירידה משמעותית ברמת הכאב- הסוף לכאבים כרוניים
משפר מידית את התנועה ותפקוד המפרק
טיפול ממוקד במקום הפגוע
אחוזי הצלחה גבוהים- במקרים רבים הטיפול מונע את הצורך בניתוח

מי מבצע את הטיפול?

 

דוקטור חבה הינו מנתח בכיר לכף רגל וקרסול במערך האורתופדי בבית החולים מאיר.
מומחה בכירורגיה אורתופדית, בעל ניסיון רב בתור אורתופד בכיר ומומחה בהזרקות מונחות סונר של פלסמה וחומרי ריפוי אנטי דלקתיים.
עבר התמחות בכירורגיה אורתופדית במערך האורתופדי במרכז הרפואי שיבא תל השומר והתמחות בהזרקת מונחות סונר – לרבות הזרקות פלסמה וזריקות נוגדות דלקת, רפואת ספורט ושיקום.   אודות ד"ר גונן חבה MD

 

 

 

טיפולי פי אר אפ מוכרים כטיפול מחליף ניתוח
וניתן לקבל החזרים של 80% מעלות הטיפול מחברות הביטוח.

 

 

 

 

 

 

 

צוות המרפאה

ד"ר אריה טויל DC – כירופרקט מומחה

 • תוארDoctor of Chiropractic (primary care physician) ארה"ב
 • מנהל המרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב רעננה
 • נבחר לכירופרקט הטוב בישראל על ידי מעריב בשנת 2012
 • לשעבר מנהל מרפאה לכירופרקטיקה מצליחה- ניו יורק ארה"ב
 • ספק למשרד הביטחון, לשעבר יועץ ראשי לענייני כירופרקטיקה משרד הביטחון
 • מייעץ ומרצה לחברות, ארגונים ותכניות טלוויזיה

ד"ר רון בכר MD – דוקטור לרפואה Medical Doctor

 • רפואה שיקומית- רפואת ספורט
 • טראומה וכירורגיה דחופה- Surgery of Trauma
 • רפואה תעופתית- היחידה לרפואה ופיסיולוגיה אווירית
 • לשעבר רופא ראשי מג"ב משטרת ישראל
 • המרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב- מרפאת כאב ורפואה תעופתית

ד"ר ג'פרי טנצמן DC- כירופרקט מומחה

 • תואר Doctor of Chiropractic (primary care physician)
 • למעלה מ40 שנות ניסיון טיפול בארה"ב וישראל
 • לשעבר מנהל מרפאה מצליחה בארה"ב
 • הכשרה נוספת בטיפול בפציעות ספורט וכאב הנגרם מנקודות טריגר ופעילות לא תקינה של מפרקים

ד"ר גונן חבה MD – דוקטור לרפואה Medical Doctor

 • מומחה בכירורגיה אורתופדית, קרסול וכף רגל
 • מנתח בכיר במערך האורתופדי בביה”ח מאיר
 • התמחות נוספות ברפואת ספורט, הזרקות פלסמה וחומרים אנטי דלקתיים למפרקים תחת סונר ושיקום
 • חבר באיגוד האורתופדי הישראלי, באיגוד לחברת כף רגל וקרסול הישראלית, באיגוד כף רגל וקרסול האירופאי EFAS ובאיגוד הבינלואמי לרפואה זעיר פולשנית של כף רגל וקרסול וארטרוסוקפיות קרסול