ד"ר אריה טויל-שינה נכונה

ד"ר אריה טויל - סיבות לכאבי גב

ד"ר אריה טויל - כאבי גב

טיפול בגלישת חוליה ספונדילוליסטזה

במרפאתנו מטפלים בגלישת חוליה בעמוד השדרה (ספונדילוליסטזה) באמצעות טיפול כירופרקטי בשיטתו המצליחה של ד"ר אריה טויל. שיעורי ההצלחה של הטיפול עומדים על מעל לתשעים אחוזים ובאמצעותו ניתן לבטל את הצורך בניתוח אורתופדי במקרים של גלישת חוליה בדרגות 1,2 והצרות תעלת עמוד השדרה. הטיפול הוא אפקטיבי, טבעי, בטוח ומתמקד בשורש הבעיה והכאב, מאפשר חזרה לשגרה לחיים ללא סימפטומים וללא כאבים. במקרים של כאבים חזקים מאד ניתן לקבל זריקות להקלה מידית במרפאת הכאב ולאחר מכן לבצע טיפול כירופרקטי כפתרון לטווח ארוך ומניעה של ניתוח.

המומחים ממליצים

כירופרקטיקה היא הפתרון הבטוח והיעיל ביותר בגלישת חוליה בעמוד השדרה

טיפול כירופרקטי מביא להקלה מהירה מאד בסימפטומים הנלווים לגלישת חוליה בעמוד השדרה והצרות של התעלה הספינלית: כאב מקומי חזק, לחץ עצבי, כאב מקרין לגפיים, חוסר תחושה ואיבוד טווח תנועה. מטרת הטיפול הוא תיקון השיבוש של מנח החוליות בעמוד השדרה על ידי חזרה עדינה והדרגתית של החוליה למנח התקין שלה. הטיפול מתבצע על ידי ד"ר לכירופרקטיקה בשיטה מנואלית ובשילוב של מכשור מתאים לקבלת תוצאות מקסימליות. תוצאות הטיפול הכירופרקטי מצוינות וארוכות טווח ובעזרתו ניתן למנוע את הצורך בניתוח אורטופדי.

גלישת חוליה והצרות התעלה הספינלית- אחוזי הצלחה גבוהים מאד במניעה של ניתוח

במרפאתנו מטפלים בגלישת חוליה – ספונדילוליסטזיס והצרות של התעלה הספינלית בעמוד השדרה בשיעורי הצלחה של יותר מתשעים אחוזים ומבטלים את הצורך בניתוח. טיפול כירופרקטי פועל לתיקון שורש הבעיה בביומכניקה של עמוד השדרה והוא אפקטיבי, טבעי ובטוח. באמצעות הטיפול ניתן להגיע לשיפור משמעותי במצב של מנח החוליות בעמוד השדרה  וירידה של הלחץ העצבי בתעלה הספינלית. גם במקרים בהם קיבל המטופל המלצה לניתוח כדאי מאד להגיע לייעוץ. תוצאות הטיפול מצוינות ובזכותן יכלו מאות אנשים שסבלו מגלישת חוליה לחזור לחיים פעילים ללא כאבים וללא ניתוח.

כיצד פועל הטיפול?

הטיפול מתבצע בשיטה מנואלית (ידנית) בשילוב עם מכשור לפי הצורך ופועל בצורה הדרגתית ועדינה. כיוון שמדובר בטיפול ידני ניתן להתאים אותו בצורה מדויקת למטופל ולמצבו האישי. הכירופרקט מחזיר את חוליות עמוד השדרה למנח תקין ולאיזון ביומכני וכך מוריד את הלחץ מהמבנה, מהדיסק הבין חולייתי, משורשי העצבים ומחוט השדרה. לאחר הטיפול ניתן להרגיש בהקלה מידית ברמת הלחץ העצבי והכאב, שיפור בתפקוד העצבי, במנח החוליות ובביונכניקה של עמוד השדרה ומתקבל עמוד השדרה מאוזן ובריא יותר.

כיצד מתחילים?

במהלך הביקור הראשון נערכים בדיקה ואבחון יסודיים על ידי הרופא בשילוב של צילומי רנטגן והדמיות CT או MRI. לאחר בדיקת הממצאים יינתנו המלצות לטיפול אשר מותאמות באופן אישי למטופל ולמצבו על מנת להפיק את התוצאות הטובות ביותר.

 • במקרה בו כבר בוצעו למטופל בדיקות לפני מועד הביקור (אולטרסאונד \ רנטגן \ CT \ MRI \ צפיפות עצם וכד'…) יביא אותן אתו לפגישה.

האם טיפול כירופרקטי עדיף על ניתוח?

ברוב המקרים טיפול כירופרקטי עדיף על ניתוח כיוון שהוא טיפול טבעי ובטוח ומתקן בעיות בעמוד השדרה בהתמקדות בשורש הבעיה. אחוזי ההצלחה של הטיפול גבוהים מאד ועומדים על מעל לתשעים אחוזים. לעומת זאת ניתוח אורתופדי הוא הליך כירורגי הכרוך בסכנות הרדמה כללית, חשיפה לזיהום ותוצאותיו אינן מובטחות. ניתוח לקיבוע חוליה ברוב המקרים אינו מספק פתרון מלא לבעיה ומנח החוליות וביומכניקה של עמוד השדרה ממשיכים לסחוב ליקויים. לכן מטופל שעבר ניתוח עלול להמשיך לסבול מהסימפטומים מהם סבל לפני הניתוח באותו אזור או באזור אחר בעמוד השדרה. הפניה לניתוח צריכה להתבצע רק במקרים בהם אין ברירה אלא לנתח. גם במקרים בהם מטופל קיבל המלצה לניתוח כדאי מאד להגיע לייעוץ.

אם אתם סובלים משיבוש במנח החוליות, גלישת חוליה או הצרות של התעלה הספינלית בעמוד השדרה חשוב שתדעו לקבל טיפול מהר ככל האפשר. הזנחה של בעיות אלה גורמת ברוב המקרים להחמרתן. ככל שתקדימו לקבל טיפול כך תוכלו למנוע מעצמכם סבל וכאב מיותרים ותהיו שותפים פעילים בבריאות עמוד השדרה שלכם בהווה ובעתיד.

לקביעת תור יעוץ לחצו כאן או חייגו 09-7713349

ד"ר אריה טויל העמיד אותי על הרגליים ואני מאחל לכל אחד לבוא ולקבל טיפול אצלו

אהרון אלקיים

ד"ר אריה טויל נתן לי את הביטחון לא לעשות שוב ניתוח שאיבת דיסק ואני שמחה שהקשבתי לו!

סימה יעקובי

צוות המרפאה

ד"ר אריה טויל DC – כירופרקט מומחה

 • תוארDoctor of Chiropractic (primary care physician) ארה"ב
 • מנהל המרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב רעננה
 • נבחר לכירופרקט הטוב בישראל על ידי מעריב בשנת 2012
 • לשעבר מנהל מרפאה לכירופרקטיקה מצליחה- ניו יורק ארה"ב
 • ספק למשרד הביטחון, לשעבר יועץ ראשי לענייני כירופרקטיקה משרד הביטחון
 • מייעץ ומרצה לחברות, ארגונים ותכניות טלוויזיה

ד"ר רון בכר MD – דוקטור לרפואה Medical Doctor

 • רפואה שיקומית- רפואת ספורט
 • טראומה וכירורגיה דחופה- Surgery of Trauma
 • רפואה תעופתית- היחידה לרפואה ופיסיולוגיה אווירית
 • לשעבר רופא ראשי מג"ב משטרת ישראל
 • המרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב- מרפאת כאב ורפואה תעופתית

ד"ר ג'פרי טנצמן DC- כירופרקט מומחה

 • תואר Doctor of Chiropractic (primary care physician)
 • למעלה מ40 שנות ניסיון טיפול בארה"ב וישראל
 • לשעבר מנהל מרפאה מצליחה בארה"ב
 • הכשרה נוספת בטיפול בפציעות ספורט וכאב הנגרם מנקודות טריגר ופעילות לא תקינה של מפרקים

ד"ר גונן חבה MD – דוקטור לרפואה Medical Doctor

 • מומחה בכירורגיה אורתופדית, קרסול וכף רגל
 • מנתח בכיר במערך האורתופדי בביה”ח מאיר
 • התמחות נוספות ברפואת ספורט, הזרקות פלסמה וחומרים אנטי דלקתיים למפרקים תחת סונר ושיקום
 • חבר באיגוד האורתופדי הישראלי, באיגוד לחברת כף רגל וקרסול הישראלית, באיגוד כף רגל וקרסול האירופאי EFAS ובאיגוד הבינלואמי לרפואה זעיר פולשנית של כף רגל וקרסול וארטרוסוקפיות קרסול