גלי הלם

טויל מדיקל סנטר

        פתרון לא ניתוחי לבעיות אורתופדיות

 גלי הלם shock waves

גלי הלם הוא טיפול מוכר וידוע בכל העולם בבעיות כרוניות של הסתיידויות ושינויים ניווניים במפרקים וברקמה כמו מרפק טניס, הסתיידויות בכתף וכתף קפואה, דרבן בכף הרגל, דלקת בגיד אכילס, אצבע הדק ועוד.  מדובר בטיפול שזכה להצלחה גדולה בקרב ספורטאים ואנשים הסובלים מבעיות שגורמות לשינויים ניווניים כמו דלקות מפרקים ודלקות ברקמה כתוצאה ממחלה, פציעה או גיל מתקדם. אחוזי ההצלחה של הטיפול הם גבוהים מאד כיוון שהוא תוקף את הבעיה עצמה הגורמת לכאב: הסתיידויות ושינויים ניווניים- מפרקת אותם ומעודדת את התחדשות הרקמה. הטיפול חיצוני, ללא קרינה, מספק תוצאות תוך זמן קצר ומונע אלפי פעולות פולשניות וניתוחים אורתופדים בשנה.

המלצות הרופאים

פרופ' רפאל חירותי

מומחה לרפואה פיזיקלית ושיקום

מי שמחפש פתרון יעיל, רוצה להימנע מניתוח או לפחות לדחות אותו- אני ממליץ

פרופ' רפי קרסו

מומחה בנוירולוגיה וטיפול בכאב

הטיפול הייחודי והיעיל של ד"ר טויל הביא לתוצאות מצוינות ובתוך זמן קצר הוא החזיר אותי לתפקוד מלא

שימו לב! גלי הלם אמתיים לעומת חיקויים בשוק
לעתים קרובות מגיעים אנשים שאומרים שהתנסו בטיפול בגלי הלם לבעיות של הסתיידויות והטיפול לא עזר. זאת מפני שרוב המכונים מוכרים טיפולים אחרים כמו גלי קול כטיפול בגלי הלם. המטופל הממוצע אינו יודע את ההבדלים בטיפול ובציוד. פעילות זו היא הונאת הציבור כיוון שגלי הלם אמתיים הם היחידים שיכולים לחדור ולפרק הסתיידויות במפרקים ורקמות עמוקות. מדובר בציוד גדול ויקר מאד והוא קיים בבית חולים אסף הרופא ומרפאות בודדות בארץ.

כיצד עובד טיפול גלי הלם?

הרופא המטפל יערוך בדיקה מקיפה ועל פי האבחנה- ימליץ על הפרמטרים המתאימים לטיפול  מבחינת עצמה, תדירות ומספר הטיפולים. במידה וכבר יש אבחנה מאורתופד או הדמיות שבוצעו חשוב להביא אותן לביקור. אין צורך בהכנה מוקדמת לטיפול והוא מתבצע על ידי רופא, פיזיותרפיסט או טכנאי שעברו הסמכה לביצוע טיפולים בגלי הלם. אל המקום הכואב מוצמד חלקו של המכשיר ממנו נפלטים גלי ההלם ממכשיר הטיפול החודרים לעומק הרקמה ומתחילים לפרק את ההסתיידות, ממריצים את זרימת הדם באזור, מסייעים בחידוש של הרקמה ומביאים לפינוי יעיל של משקעי הסידן.  כל טיפול נמשך כחמש עשרה דקות, במהלכן מועברים פולסים של גלי הלם בעצמה הנדרשת אל האזור המטופל לפי סוג הבעיה. באמצעות גלי הלם ניתן למנוע התערבות פולשנית או ניתוח אורתופדי. בסיום הטיפול תתבצע ביקורת על מנת לעמוד על אחוז ההצלחה.

עד 80% החזרים לכל המבוטחים בביטוחי בריאות פרטיים בסעיף טיפול מחליף ניתוח!

טיפול בגלי הלם מונע ניתוחים אורתופדים

טיפול בגלי הלם זכה להצלחה גדולה בקרב ספורטאים ואנשים הסובלים מהסתיידויות ושינויים ניווניים בקרמה ובמפרקים בזכות היותו טיפול חיצוני, לא פולשני המספק תוצאות בפרק זמן קצר ללא כל התערבות כירורגית. כמעט כל אחד מעדיף פתרון לא פולשני לבעיה קיימת כיוון שככל שההליך פולשני יותר- כך גוברת הסכנה למטופל בהרדמה כללית, חשש לזיהומים או נזק בלתי הפיך. פעולה חיצונית שיכולה לספק את התוצאות המיוחלות של פירוק ההסתיידויות, שיפור זרימת הדם למקום הפגוע וזירוז ההחלמה של הרקמה ללא התערבות פולשנית או ניתוח עדיפה לכל הדעות. הבעיות בהם ניתן לטפל באמצעות גלי הלם הן:

שינויים ניווניים במפרקים וברקמה: כתף קפואה והסתיידויות בכתף, דורבן בכף הרגל, דלקת בגיד אכילס וגידים אחרים בגוף, מרפק טניס, טריגר פינגר ועוד.

איך מתחילים?

ראשית תערך בדיקה או הערכה של הבעיה בליווי צילום או הדמיה במידת הצורך. במקרים בהם כבר קיימת אבחנה מאורתופד והדמיות שבוצעו בעבר חשוב להביא אותן לביקור- הרופא יעיין בהדמיות ולפי המידע יתאים את הטיפול ויקבע את הפרמטרים לטיפול גלי הלם המותאמים לך ולפציעתך באופן אישי. הטיפול מתבצע לפי הנחיות הרופא מבחינת מיקום, זווית, עצמה ומספר הפולסים. בסיום הטיפול תתבצע ביקורת על מנת לבדוק את אחוז ההצלחה. במטופלים מסוימים ניתן גם לשלב טיפולים שונים בו זמנית לפי הצורך.

יתרונות טיפול גלי הלם shock wave therapy:

גלי הלם תוקפים את הגורם לכאב- שינויים ניווניים, פיברוטיים והסתיידויות ברקמת הגיד, הרצועה או במפרק- ומפרק אותם
מגביר את זרימת הדם במקום הפגוע ובכך מסייע להתחדשות מהירה של התאים ומזרז בצורה משמעותית את ההחלמה
גורם לירידה משמעותית ברמת הכאב- הסוף לכאבים כרוניים
משפר מידית את התנועה ותפקוד המפרק
טיפול ממוקד במקום הפגוע
אחוזי הצלחה גבוהים- במקרים רבים הטיפול מונע את הצורך בניתוח
טיפול חיצוני ולא פולשני ללא קרינה וללא תופעות לוואי

הצוות שלנו ילווה אותך עד לפתרון הבעיה

במרפאתנו יקבל אותך רופא אשר יערוך בדיקה ואבחנה מקיפה הכוללת אבחנה באולטרסאונד. במידה וכבר יש ברשותך אבחנה מאורתופד או הדמיות שבוצעו בעבר נא להביא אותן אתך לביקור- הרופא יעיין בהדמיות ולפי המידע יתאים את הטיפול וייתן הכוונות ונתונים המותאמים לך ולפציעתך באופן אישי לתחילת הטיפול בגלי הלם. הטיפול מתבצע לפי הנחיות הרופא מבחינת מיקום, זווית, עצמה ומספר הפולסים. בסיום הטיפול תתבצע ביקורת אצל הרופא על מנת לבדוק את אחוז ההצלחה. במטופלים מסוימים ניתן גם לשלב טיפולים שונים בו זמנית לפי הצורך.

צוות רופאים מומחה מהטובים בארץ
הפנייה לצילומי רנטגן והדמיות MRI
התחלת טיפול באופן מידי
החזרים של עד 80% מהעלויות על ידי חברות הביטוח לכל הטיפולים
הטיפולים מתבצעים בהנחיית הדמיית אולטרסאונד

המרכז לכירופרקטיקה מתקדמת

ז'בוטינסקי 5 מרכז גירון רעננה קומה 1 חדר 108
טלפון: 09-7713349

פקס: 09-7713281
dratawil.clinic@gmail.com