ד"ר אריה טויל-שינה נכונה

ד"ר אריה טויל - סיבות לכאבי גב

ד"ר אריה טויל - כאבי גב

דלקת בגיד אכילס פתרונות מתקדמים

חשוב לאבחן דלקת בגיד אכילס בצורה מדויקת על ידי רופא אורתופד.שיטות הטיפול המתקדמות בהן משתמשים כיום מאפשרות להתמודד עם דלקת בגיד אכילס טוב יותר מאשר בעבר ואף להירפא ממנה לחלוטין. טיפול בגלי הלם זכה להצלחה גדולה בקרב ספורטאים ואנשים הסובלים מדלקת בגיד אכילס ושינויים ניווניים ברקמה ובמפרקים בזכות היותו טיפול חיצוני, לא פולשני, המספק תוצאות בזמן קצר ללא כל התערבות כירורגית. פעולה חיצונית שיכולה לספק את התוצאות המיוחלות של פירוק שינויים ניווניים ורקמה פיברוטית מהגיד, שיפור זרימת הדם למקום הפגוע וזירוז ההחלמה של הרקמה ללא התערבות פולשנית או ניתוח עדיפה לכל הדעות.

המומחים ממליצים

מהי דלקת בגיד אכילס ומדוע היא מופיעה?

דלקת בגיד אכילס Achilles Tendonitis)) היא דלקת או ניוון של גיד אכילס הנגרמת לרוב עקב עומס יתר או שימוש ייתר. המונח אכילס טנדינופתיה הוא מונח שמתאר מגוון מצבים של כאבים בגיד האכילס. אכילס טנדיניטיס יכול להיות אקוטי או כרוני. מדובר בתופעה נפוצה שמתפתחת בגיד אכילס עצמו המחבר בין שריריה של השוק האחורית לבין הקרסול. דלקת בגיד אכילס מאופיינת בעיקר בכאב חזק במקום וחוסר נוחות. אנשים שאוהבים לרוץ נמצאים בסיכון הגבוה ביותר לדלקת זו והתלונות מופיעות בעיקר לאחר שינוי המשטח שעליו רצים במיוחד אם אחד מגורמי הסיכון נמצאים כמו גיל מתקדם, tibia vara/genu varus, קלקאנאוס ורוס/ולגוס. פעמים רבות מדובר בכאב המורגש לכל אורכו של הגיד ובמקרים אחרים מדובר ברגישות רבה באזור הסובב אותו. הכאב עלול להופיע עם תחילת הפעילות המאומצת ולהיעלם כעבור כמה דקות או להמשיך לכל משך זמן הפעילות. לעיתים הוא מורגש גם לאחר שקמים בבוקר וגם בעקבות שינויים במזג האוויר. במקרים מתקדמים תיתכן נפיחות של השרוול העוטף את גיד האכילס, עיבוי וגבשושים ברקמה. אלה הם שינויים ניווניים והסתיידויות הנגרמת כתוצאה מהתהליך הדלקתי. כך גם עלול להיגרם קרע חלקי או מלא כתוצאה מחוסר גמישות של הרקמה.

כיצד מאבחנים דלקת בגיד אכילס Achilles tendinitis?

האבחון מתבצע במרפאת הרופא. בדיקה גופנית מאפשרת את האבחנה בוודאות כמעט מוחלטת. במידת הצורך ניתן לבצע הדמיית אולטרסאונד. חשוב לקחת בחשבון שככל שמתחילים לטפל בדלקת בגיד מאוחר יותר המצב עלול להפוך חמור יותר וקשה יותר לריפוי. לכן, עם הופעת סימנים ראשונים, כאב המופיע עם תחילת עמידה, הליכה ופעילות גופנית וחולף לאחר זמן קצר, יש לפנות לאורתופד.

דלקת בגיד אכילס פתרונות מתקדמים

חשוב לאבחן דלקת בגיד אכילס בצורה מדויקת על ידי רופא אורתופד. דלקת בגיד אכילס נחשבת לתופעה שכיחה מאוד בקרב ספורטאים מקצועיים וגם בקרב אנשים שעוסקים בספורט באופן חובבני. קיימים טיפולים יעילים נגד דלקת זו, והאפקטיביות שלהם גבוהה במיוחד כאשר הדלקת מאובחנת בשלב מוקדם. שיטות הטיפול המתקדמות בהן משתמשים כיום מאפשרות להתמודד עם דלקת בגיד אכילס טוב יותר מאשר בעבר ואף להירפא ממנה לחלוטין. טיפול בגלי הלם זכה להצלחה גדולה בקרב ספורטאים ואנשים הסובלים מדלקת בגיד אכילס ושינויים ניווניים ברקמה ובמפרקים בזכות היותו טיפול חיצוני, לא פולשני, המספק תוצאות בזמן קצר ללא כל התערבות כירורגית. פעולה חיצונית שיכולה לספק את התוצאות המיוחלות של פירוק שינויים ניווניים ורקמה פיברוטית מהגיד, שיפור זרימת הדם למקום הפגוע וזירוז ההחלמה של הרקמה ללא התערבות פולשנית או ניתוח עדיפה לכל הדעות.

גלי הלם הסוף לכאב כרוני הנגרם מדלקות בגידים כמו דלקת בגיד אכילס

גלי הלם מהווים פתרון מצוין לבעיות כרוניות של דלקות ושינויים ניווניים במפרקים וברקמה כמו דלקת בגיד אכילס, דלקת בגידי הידיים, מרפק טניס, דורבן בכף הרגל, טריגר פינגר, הסתיידויות בכתף, כתף קפואה ועוד. מדובר בטיפול שזכה להצלחה גדולה לא רק בקרב ספורטאים אלא גם בקרב אנשים הסובלים מבעיות שגורמות לשינויים ניווניים כמו דלקות מפרקים ודלקות ברקמה (גידים ורצועות) כתוצאה ממחלה, פציעה או גיל מתקדם. אחוזי ההצלחה של הטיפול הם גבוהים מאד כיוון שהוא תוקף את שורש הבעיה הגורמת לכאב- הסתיידויות ושינויים ניווניים בגיד, מפרק אותם, מסייע בחידוש של הרקמה הפגועה ומביא לפינוי יעיל של משקעי הסידן. הטיפול חיצוני, ללא קרינה, מספק תוצאות תוך זמן קצר ומונע אלפי פעולות פולשניות וניתוחים אורתופדים בשנה. טיפול בגלי הלם זכה להצלחה גדולה בזכות היותו טיפול חיצוני, לא פולשני המספק תוצאות בזמן קצר ללא כל התערבות כירורגית. פעולה חיצונית שיכולה לספק את התוצאות המיוחלות של פירוק שינויים ניווניים, הסתיידויות, שיפור זרימת הדם למקום הפגוע וזירוז ההחלמה של הרקמה ללא התערבות פולשנית או ניתוח עדיפה לכל הדעות.

עד 80% החזרים לכל המבוטחים בביטוחי בריאות פרטיים בסעיף טיפול מחליף ניתוח!

כיצד עובד טיפול גלי הלם?

אין צורך בהכנה מוקדמת לטיפול. הטיפול מבוצע על ידי רופא, פיזיותרפיסט או טכנאי שעברו הסמכה לביצוע טיפולים בגלי הלם. אל המקום הכואב מוצמד חלקו של המכשיר ממנו נפלטים גלי ההלם ממכשיר הטיפול החודרים לעומק הרקמה ומתחילים לפרק את ההסתיידות, ממריצים את זרימת הדם באזור, מסייעים בחידוש של הרקמה ומביאים לפינוי יעיל של משקעי הסידן. כל טיפול נמשך כחמש עשרה דקות כאשר במהלכן מועברים פולסים של גלי הלם בעצמה הנדרשת אל האזור המטופל לפי סוג הבעיה. ביכולתו של הטיפול למנוע התערבות פולשנית או ניתוח אורתופדי.

איך מתחילים?

ראשית תערך בדיקה או הערכה של הבעיה בליווי צילום או הדמיה במידת הצורך. במידה וכבר יש אבחנה מאורתופד או הדמיות שבוצעו חשוב להביא אותן לביקור. הרופא יעיין בהדמיות ולפי המידע יתאים את הטיפול ויקבע את הפרמטרים לטיפול גלי הלם המותאמים לך ולפציעתך באופן אישי. הטיפול מתבצע לפי הנחיות הרופא מבחינת מיקום, זווית, עצמה ומספר הפולסים. בסיום הטיפול תתבצע ביקורת על מנת לבדוק את אחוז ההצלחה. במטופלים מסוימים ניתן גם לשלב טיפולים שונים בו זמנית לפי הצורך.

יתרונות טיפול גלי הלם בדלקת בגיד אכילס:

גלי הלם תוקפים את הגורם לכאב- שינויים ניווניים, פיברוטים והסתיידויות ברקמת הגיד- ומפרק אותם
מגביר את זרימת הדם במקום הפגוע ובכך מסייע להתחדשות מהירה של התאים ומזרז בצורה משמעותית את ההחלמה
גורם לירידה משמעותית ברמת הכאב- הסוף לכאבים כרוניים
משפר מידית את התנועה ותפקוד המפרק
טיפול ממוקד במקום הפגוע
אחוזי הצלחה גבוהים- במקרים רבים הטיפול מונע את הצורך בניתוח
טיפול חיצוני ולא פולשני ללא קרינה וללא תופעות לוואי

במרפאתנו ניתן לשלב טיפול גלי הלם יחד עם טיפולי פי אר פי בדלקת בגיד אכילס לקבלת התוצאות הטובות ביותר

לקביעת תור יעוץ לחצו כאן או חייגו 09-7713349

צוות המרפאה

ד"ר אריה טויל DC – כירופרקט מומחה

 • תוארDoctor of Chiropractic (primary care physician) ארה"ב
 • מנהל המרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב רעננה
 • נבחר לכירופרקט הטוב בישראל על ידי מעריב בשנת 2012
 • לשעבר מנהל מרפאה לכירופרקטיקה מצליחה- ניו יורק ארה"ב
 • ספק למשרד הביטחון, לשעבר יועץ ראשי לענייני כירופרקטיקה משרד הביטחון
 • מייעץ ומרצה לחברות, ארגונים ותכניות טלוויזיה

ד"ר רון בכר MD – דוקטור לרפואה Medical Doctor

 • רפואה שיקומית- רפואת ספורט
 • טראומה וכירורגיה דחופה- Surgery of Trauma
 • רפואה תעופתית- היחידה לרפואה ופיסיולוגיה אווירית
 • לשעבר רופא ראשי מג"ב משטרת ישראל
 • המרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב- מרפאת כאב ורפואה תעופתית

ד"ר ג'פרי טנצמן DC- כירופרקט מומחה

 • תואר Doctor of Chiropractic (primary care physician)
 • למעלה מ40 שנות ניסיון טיפול בארה"ב וישראל
 • לשעבר מנהל מרפאה מצליחה בארה"ב
 • הכשרה נוספת בטיפול בפציעות ספורט וכאב הנגרם מנקודות טריגר ופעילות לא תקינה של מפרקים

ד"ר גונן חבה MD – דוקטור לרפואה Medical Doctor

 • מומחה בכירורגיה אורתופדית, קרסול וכף רגל
 • מנתח בכיר במערך האורתופדי בביה”ח מאיר
 • התמחות נוספות ברפואת ספורט, הזרקות פלסמה וחומרים אנטי דלקתיים למפרקים תחת סונר ושיקום
 • חבר באיגוד האורתופדי הישראלי, באיגוד לחברת כף רגל וקרסול הישראלית, באיגוד כף רגל וקרסול האירופאי EFAS ובאיגוד הבינלואמי לרפואה זעיר פולשנית של כף רגל וקרסול וארטרוסוקפיות קרסול