ד"ר אריה טויל-שינה נכונה

ד"ר אריה טויל - סיבות לכאבי גב

ד"ר אריה טויל - כאבי גב

טיפול בלחץ עצבי וכאב מקרין

לחץ עצבי וכאב עצבי הן תופעות שכיחות אצל אנשים הסובלים מבעיות גב. סימפטומים של לחץ עצבי יכולים להיות קלים או חמורים בהתאם למידת הלחץ המופעל על העצב. במרפאתנו מאתרים באופן יסודי את הגורם ללחץ העצבי ובאמצעות טיפול כירופרקטי מחזירים בדרך בטוחה ויעילה את המבנה לאיזון ביומכני ומורידים את הלחץ מן העצב. כתוצאה מהטיפול יש ירידה בלחץ העצבי, הנימולים, הכאבים המקרינים וניתן לחזור לתחושה מלאה ללא כאבים וללא ניתוח. במקרים של כאבים חזקים מאד ניתן לקבל מענה בזריקות מאלחשות להקלה מידית בכאב בשילוב עם הטיפול הכירופרקטי.

 

המומחים ממליצים

 כירופרקטיקה – טיפול לא ניתוחי בלחץ עצבי

החזרת חוליות למנח תקין והורדת הלחץ העצבי
לקביעת תור

מרפאת כאב – זריקות לשיכוך כאבים

להקלה מידית בכאבים חזקים

למידע נוסף | לקביעת תור

טיפול בלחץ עצבי, כאב מקרין לגפיים ונימולים באמצעות טיפול כירופרקטי

ד"ר לכירופרקטיקה מאתר את הגורם הפיסיולוגי ללחץ עצבי neuropathy ומחזיר את העצב לתפקוד תקין. הטיפול מתבצע ידנית בשילוב עם מכשור ופועל לשיפור מנח החוליות בעמוד השדרה והסרת הלחץ מהדיסקים הבין חולייתיים, משורשי העצבים ומחוט השדרה. כתוצאה מהסרת הלחץ מהעצבים הם יכולים לחזור לתפקוד תקין. גם במקרים של לחץ עצבי חמור וקבלת המלצה לניתוח כדאי להגיע לייעוץ. תוצאות הטיפול הכירופרקטי מצוינות וארוכות טווח, בעזרתו ניתן למנוע את הצורך בניתוח אורטופדי.

מהו לחץ עצבי וממה הוא נובע?

לחץ עצבי הוא לרוב תוצאה של לחץ פיסיולוגי על העצב עצמו: כאשר יש לחץ לא תקין המופעל על העצב על ידי חוליה בעמוד השדרה, עצמות המפרק או רקמה דלקתית נגרם לחץ על העצב העובר באזור זה. המטופל עלול לסבול מסימפטומים של כאב מקרין ליד, לראש, לרגל או לישבן, נימול או חוסר תחושה בעיקר בגפיים, כאב עז באזור הלחץ ואפילו הגבלה משמעותית בטווח התנועה.

מניעה של ניתוחי גב וצוואר במקרים של לחץ עצבי בעמוד השדרה

במרפאתנו מטפלים בלחץ עצבי וכאב עצבי neuropathy בשיעורי הצלחה גבוהים מאד ומבטלים את הצורך בניתוח. באמצעות טיפול כירופרקטי בבעיות שונות בעמוד השדרה: בלט דיסק, פריצת דיסק או גלישת חוליה ניתן להגיע להחלמה מלאה במקרים של לחץ עצבי. גם במצבים קשים ניתן להגיע לשיפור משמעותי ברמת הלחץ העצבי והסימפטומים ולמנוע את הצורך בניתוח. טיפול כירופרקטי פועל לתיקון שורש הבעיה בביומכניקה של עמוד השדרה והוא אפקטיבי, טבעי ובטוח. בזכות תוצאות טיפול מצוינות יכולים אלפי אנשים שסבלו מתופעות של לחץ עצבי להחלים ולנהל חיים פעילים ללא כאבים וללא ניתוח.

לעומת זאת ניתוח אורתופדי הוא הליך כירורגי הכרוך בסכנות הרדמה כללית, חשיפה לזיהום ותוצאותיו אינן מובטחות. ברוב המקרים ניתוח אינו מספק פתרון מלא לבעיה ומנח החוליות וביומכניקה של עמוד השדרה ממשיכים לסחוב ליקויים. לכן מטופל שעבר ניתוח עלול להמשיך לסבול מהסימפטומים מהם סבל לפני הניתוח באותו אזור או באזור אחר בעמוד השדרה. הפניה לניתוח צריכה להתבצע רק במקרים בהם אין ברירה אלא לנתח. גם במקרים בהם מטופל קיבל המלצה לניתוח כדאי מאד להגיע לייעוץ

איך עובד הטיפול?

הכירופרקט מחזיר את חוליות עמוד השדרה למנח תקין, מוריד את הלחץ שהופעל על המבנה, הדיסק הבין חולייתי, שורשי העצבים ומשפר את המרווח הבין חולייתי. לאחר הטיפול חל שיפור בביומכניקה של עמוד השדרה וירידה משמעותית בלחץ העצבי והסימפטומים המלווים אליו: כאב מקרין (בדרך כלל לכיוון הגפיים), נימול או חוסר תחושה. כתוצאה מהטיפול מתקבל עמוד השדרה מאוזן ובריא יותר עם שיפור משמעותי בתפקוד העצבי ובפעילות אזורי הגוף והאיברים המעצבבים על ידי העצבים הללו.

כיצד מתחילים?

במהלך הביקור הראשון נערכים בדיקה ואבחון יסודיים על ידי הרופא בשילוב של צילומי רנטגן והדמיות CT או MRI. לאחר בדיקת הממצאים יינתנו המלצות לטיפול אשר מותאמות באופן אישי למטופל ולמצבו על מנת להפיק את התוצאות הטובות ביותר.

 • במקרה בו כבר בוצעו למטופל בדיקות לפני מועד הביקור (אולטרסאונד \ רנטגן \ CT \ MRI \ EMG \ צפיפות עצם וכד'…) יביא אותן אתו לפגישה.

לטיפול כירופרקטי תוצאות מצוינות וארוכות טווח בטיפול בלחץ עצבי וכאב מקרין

טיפול כירופרקטי בלחץ עצבי הוא יעיל ובטוח. המטרה היא להחזיר בצורה מבוקרת וטבעית את החוליות בעמוד השדרה למנח תקין ולהסיר את הגורם ללחץ על העצב. הטיפול מתבצע לרוב בצורה ידנית, בשימוש בטכניקות כירופרקטיות שונות ושילוב של מכשור בעת הצורך. כתוצאה מהטיפול יש שיפור משמעותי בביומכניקה של עמוד השדרה, ירידה של הלחץ העצבי ושיפור בתפקוד העצבי. בשונה משיטות טיפול אחרות שבאפשרותן להגיע רק להקלה רגעית בכאב, בכירופרקטיקה מטפלים ביעילות בשורש הבעיה של לחץ עצבי עם תוצאות לטווח ארוך. בשיטתו הייחודית של ד"ר אריה טויל ניתן להגיע לשיפור משמעותי בבעיות של לחץ עצבי, למנוע את הצורך בניתוח אורטופדי ולחיות חיים פעילים ללא כאבים ועם תחושה מלאה.

לקביעת תור יעוץ לחצו כאן או חייגו 09-7713349

ד"ר אריה טויל העמיד אותי על הרגליים ואני מאחל לכל אחד לבוא ולקבל טיפול אצלו

אהרון אלקיים

אני אחות בבי"ח איכילוב, קיבלתי אבחנה של שלוש פריצות דיסק וסבלתי מכאבים מקרינים לרגל ימין. הגעתי לד"ר אריה טויל בעקבות המלצה והיום לאחר חודש וחצי של טיפול אין לי כאבים בכלל והרגל מתפקדת מצוין! ממליצה בחום!

אורטל כהן

סבלתי מפריצת דיסק ב אל 4 אל 5 והייתי חצי נכה. האורטופדים אמרו לי חד משמעית שאני צריך ניתוח והומלץ לי לא להגיע לכירופרקט! בכל זאת הגעתי לד"ר אריה טויל והיו אני הולך ומתפקד והכל בלי ניתוח. ישר כח! אוהבים אותך.

מוטי ירקוני

צוות המרפאה

ד"ר אריה טויל DC – כירופרקט מומחה

 • תוארDoctor of Chiropractic (primary care physician) ארה"ב
 • מנהל המרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב רעננה
 • נבחר לכירופרקט הטוב בישראל על ידי מעריב בשנת 2012
 • לשעבר מנהל מרפאה לכירופרקטיקה מצליחה- ניו יורק ארה"ב
 • ספק למשרד הביטחון, לשעבר יועץ ראשי לענייני כירופרקטיקה משרד הביטחון
 • מייעץ ומרצה לחברות, ארגונים ותכניות טלוויזיה

ד"ר רון בכר MD – דוקטור לרפואה Medical Doctor

 • רפואה שיקומית- רפואת ספורט
 • טראומה וכירורגיה דחופה- Surgery of Trauma
 • רפואה תעופתית- היחידה לרפואה ופיסיולוגיה אווירית
 • לשעבר רופא ראשי מג"ב משטרת ישראל
 • המרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב- מרפאת כאב ורפואה תעופתית

ד"ר ג'פרי טנצמן DC- כירופרקט מומחה

 • תואר Doctor of Chiropractic (primary care physician)
 • למעלה מ40 שנות ניסיון טיפול בארה"ב וישראל
 • לשעבר מנהל מרפאה מצליחה בארה"ב
 • הכשרה נוספת בטיפול בפציעות ספורט וכאב הנגרם מנקודות טריגר ופעילות לא תקינה של מפרקים

ד"ר גונן חבה MD – דוקטור לרפואה Medical Doctor

 • מומחה בכירורגיה אורתופדית, קרסול וכף רגל
 • מנתח בכיר במערך האורתופדי בביה”ח מאיר
 • התמחות נוספות ברפואת ספורט, הזרקות פלסמה וחומרים אנטי דלקתיים למפרקים תחת סונר ושיקום
 • חבר באיגוד האורתופדי הישראלי, באיגוד לחברת כף רגל וקרסול הישראלית, באיגוד כף רגל וקרסול האירופאי EFAS ובאיגוד הבינלואמי לרפואה זעיר פולשנית של כף רגל וקרסול וארטרוסוקפיות קרסול