ד"ר אריה טויל-שינה נכונה

ד"ר אריה טויל - סיבות לכאבי גב

ד"ר אריה טויל - כאבי גב

טיפול בפציעות ספורט

כירופרקטיקה היא תחום המשמש ספורטאים חובבנים ומקצועיים ברחבי העולם לטיפול והחלמה מפציעות ספורט בצורה ממוקדת, יעילה וטבעית המביאה את התוצאות הטובות ביותר ולמשך זמן. בטיפול כירופרקטי מטפלים בגורם לבעיות או פציעות בעלות מרכיב של ביומכניקה לא תקינה וגם בהחזרת המבנה לאיזון ביומכני לאחר פציעת חבלה. ניסיון רב שנים בעבודה עם ספורטאים מביאה את הידע והניסין הדרושים על מנת להגיע להחלמה מפציעות ספורט ומשפרות את היכולת של הספורטאי לעסוק בספורט לאורך שנים.

 

המומחים ממליצים

טיפול כירופרקטי בפציעות ספורט הבחירה הנכונה

פציעות ספורט הם נחלת כל העוסק בספורט לענפיו הרבים. ספורטאים חובבנים ומקצועיים בכל העולם נעזרים היום בכירופרקט לטיפול בפציעותיהם ומתייעצים אתו בכל עניין בביומכניקה של הגוף. ד"ר לכירופרקטיקה מאתר, מאבחן ומטפל בפציעות ספורט במקצועיות וביעילות. הטיפול הוא טבעי ומתבצע לרוב ידנית ובאמצעותו מחזיר הכירופרקט את המבנה לאיזון ביומכני ותפקוד תקין ומזרז את ההחלמה של פציעות. לטיפול כירופרקטי בפציעות ספורט אחוזי הצלחה גבוהים מאד כיוון שהכירופרקט מטפל בשורש הבעיה ומעניק מענה מדויק ויעיל עם תוצאות ארוכות טווח. ספורטאים צריכים להגיע לכירופרקט על מנת לטפל  בפציעות שלהם, להפיק את הביצועים הטובים ביותר ולעסוק בספורט לאורך זמן.

מדוע ספורטאים חובבנים ומקצועיים צריכים טיפול כירופרקטי?

מעט מהאתלטים החובבנים יודעים למעשה כיצד להתמודד עם הפציעות שלהם, ומעטים מהם יודעים למי לפנות על מנת לקבל את העזרה המקצועית הנחוצה לטיפול בפציעות אלו. כולנו קוראים על שיפור הכושר הגופני המבוסס על שיטות אימון נאותות והרגלי תזונה נכונים אולם בדרך כלל אנו הולכים לאיבוד בנוגע לפציעות ישנות שעדיין מציקות לנו. תדמיין עד כמה תשפר את יכולתך הגופנית אם הפציעה הישנה והמטרידה פשוט תעלם. אם הברך

תפסיק לכאוב או  הקרסול יתפקד וירגיש כמו פעם?

בימינו, כמעט כל הספורטאים המקצועיים מקבלים ייעוץ וטיפול על ידי ד"ר לכירופרקטיקה.
הסיבה לכך היא שטיפול כירופרקטי שומר על גופם וביצועיהם של ספורטאים בשיא ותורם משמעותית להחלמה מהירה יותר של פציעות. עניין זה

מקנה לספורטאים יתרון תחרותי ושמירה על יכולת עיסוק בענף הספורט לאורך זמן. ספורטאים רבים סובלים   רבות בגילים מבוגרים כתוצאה מעומס פיסי גדול לאורך השנים ובעיקר בגלל פציעות שלא טופלו כיאות. טיפול כירופרקטי עוזר לספורטאים להחלים היטב מפציעות וליהנות מחיים פעילים גם בגילים מבוגרים.

אלו סוגי פציעות ספורט קיימות ומהו הטיפול המתאים?

באופן כללי את רוב פציעות הספורט ניתן לחלק לשלושה קטגוריות: פציעות שונות בעמוד השדרה לחלקיו, פציעות במפרקים ופציעות בשריר ורקמה.
פציעות בעמד השדרה: תזוזות בחוליות בעמוד השדרה עלולות להתרחש כתוצאה מחבלה, התכווצות חזקה של שרירים, יציבה לא נכונה או הרגלי אימון לקויים. כאשר ישנה חוליה שלא יושבת באיזון עם שאר החוליות בעמוד השדרה מספר דברים עלולים להתרחש: טווח התנועה הנורמלי קטן, כאבים, בעיות ביומכניות, בלט ופריצת דיסק, לחץ על שורשי העצב ושינויים ניווניים במבנה. כאשר הפציעה אינה מטופלת החוליות נוטות להישאר במצב זה וכך גם הלחץ על הדיסקים, המבנה ושורשי העצבים. באמצעות טיפול כירופרקטי ניתן להחזיר את החוליות של עמוד השדרה למנח תקין וכך והחזיר את המבנה לאיזון ביומכני ולהחלים מהפציעה.

פציעות מפרקים: פציעות במפרקים כמו מפרק כואב, קושי בהנעת המפרק, קרע חלקי ברצועה או בשריר, עלולות להתרחש כתוצאה מעומס על המפרק, תנועה לא נכונה, הרגלי אימון לקויים או חבלה. כאשר עצמות במפרק אינן יושבות באיזון נוצר לחץ על השרירים, הגידים, והמיתרים המתחברים לעצמות. מצב כזה עלול להוביל לדלקות חוזרות במפרקים וגידים, לחץ בלתי רצוי על עצבים, כאבים, חוסר איזון של השרירים ודלקת גידים כרונית.

פציעות בשריר ורקמה: בפציעות בשרירים ורקמות ניתן לאתר אם הבעיה נגרמה מחוסר איזון בביומכניקה של הגוף ולטפל בו באמצעות טיפול כירופרקטי וגם לסייע ולזרז ההחלמה של הפציעה עצמה.
כל הפציעות הפונקציונליות המעשיות שהוזכרו קודם יכולות להיות מאוזנות מחדש באמצעות טיפול כירופרקטי.

טיפול כירופרקטי בפציעות ספורט התוצאות מצוינות

בארצות הברית רוב האתלטים המקצועיים משתמשים בכירופרקט שלהם כמקור העיקרי של טיפול והדרכה במקרים של פציעות ספורט. גולשים מקצועיים, רוכבי אופניים, שחקני כדורגל וכדורסל נוסעים ממקום למקום עם הכירופרקט של הקבוצה שלהם. לפני עלייתו ארצה עבד ד"ר אריה טויל עם קבוצות הרוגבי של ניו יורק ומאמני כושר מוסמכים באחד ממכוני הכושר המפורסמים בניו יורק Church Fitness NYC.  . כשזה נוגע למומחים או לחובבנים יש הבדל גדול בין לשבת על הספסל חודש לעומת שבוע. ספורטאים מקצוענים וחובבנים צריכים להגיע לכירופרקט על מנת לטפל  בפציעות שלהם, להפיק את הביצועים הטובים ביותר ולעסוק בספורט לאורך זמן.

לקביעת תור יעוץ לחצו כאן או חייגו 09-7713349

צוות המרפאה

ד"ר אריה טויל DC – כירופרקט מומחה

 • תוארDoctor of Chiropractic (primary care physician) ארה"ב
 • מנהל המרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב רעננה
 • נבחר לכירופרקט הטוב בישראל על ידי מעריב בשנת 2012
 • לשעבר מנהל מרפאה לכירופרקטיקה מצליחה- ניו יורק ארה"ב
 • ספק למשרד הביטחון, לשעבר יועץ ראשי לענייני כירופרקטיקה משרד הביטחון
 • מייעץ ומרצה לחברות, ארגונים ותכניות טלוויזיה

ד"ר רון בכר MD – דוקטור לרפואה Medical Doctor

 • רפואה שיקומית- רפואת ספורט
 • טראומה וכירורגיה דחופה- Surgery of Trauma
 • רפואה תעופתית- היחידה לרפואה ופיסיולוגיה אווירית
 • לשעבר רופא ראשי מג"ב משטרת ישראל
 • המרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב- מרפאת כאב ורפואה תעופתית

ד"ר ג'פרי טנצמן DC- כירופרקט מומחה

 • תואר Doctor of Chiropractic (primary care physician)
 • למעלה מ40 שנות ניסיון טיפול בארה"ב וישראל
 • לשעבר מנהל מרפאה מצליחה בארה"ב
 • הכשרה נוספת בטיפול בפציעות ספורט וכאב הנגרם מנקודות טריגר ופעילות לא תקינה של מפרקים

ד"ר גונן חבה MD – דוקטור לרפואה Medical Doctor

 • מומחה בכירורגיה אורתופדית, קרסול וכף רגל
 • מנתח בכיר במערך האורתופדי בביה”ח מאיר
 • התמחות נוספות ברפואת ספורט, הזרקות פלסמה וחומרים אנטי דלקתיים למפרקים תחת סונר ושיקום
 • חבר באיגוד האורתופדי הישראלי, באיגוד לחברת כף רגל וקרסול הישראלית, באיגוד כף רגל וקרסול האירופאי EFAS ובאיגוד הבינלואמי לרפואה זעיר פולשנית של כף רגל וקרסול וארטרוסוקפיות קרסול