ד"ר אריה טויל-שינה נכונה

ד"ר אריה טויל - סיבות לכאבי גב

ד"ר אריה טויל - כאבי גב

 טיפול בצליפת שוט בצוואר וגב תחתון

טיפול כירופרקטי הוא הטיפול היעיל ביותר לצליפת שוט כיוון שהוא מתמקד בשורש הבעיה ומחזיר את חוליות עמוד שדרה צווארי למנח תקין. הטיפול הוא טבעי ובטוח ותוצאות הטיפול מצוינות וארוכות טווח. במקרים של צליפת שוט העדר טיפול מתאים עלול לגרום להתדרדרות בתפקוד ובביומכניקה של חוליות הצוואר והתפתחות של בעיות שונות ולכן חשוב לקבל טיפול מתאים במהירות האפשרית ובכך למנוע סבל וטרדה מיותרים.

 

המומחים ממליצים

צליפת שוט? גש מיד לדוקטור לכירופרקטיקה

אנשים הסובלים מצליפת שוט מתבקשים לרוב לענוד תומך צווארי לתקופה קצובה ואינם מקבלים טיפול נוסף כלשהו לבעיה. טיפול כירופרקטי לעומת זאת מספק מענה אמתי המתמקד בשורש הבעיה והכאב ולכן הוא השיטה היעילה ביותר לטיפול בצליפת שוט. במהלך טיפול מחזיר הכירופרקט את חוליות עמוד השדרה הצווארי בחזרה למנח  תקין. בעקבות הטיפול המבנה חוזר למצב ביומכאני תקין ומתרחשת הקלה מידית בכאב. טיפול כירופרקטי הוא טבעי, בטוח ומתבצע באופן ידני לכן ניתן להתאים את הטיפול באופן מדויק למטופל ולמצבו האישי במקרים של צליפת שוט קלה או חמורה.

מהי צליפת שוט וכיצד היא מתרחשת?

צליפת שוט מתרחשת בזמן תאונת דרכים בדרך כלל מפגיעה אחורית ברכב. בזמן תאונה כוח הפגיעה עובר אל הנמצאים ברכב וככל שהנהג אינו מוכן לפגיעה וגופו רפוי כך תהיה הפגיעה גדולה יותר. מידת החומרה של צליפת שוט תהיה מושפעת בעקר מתקינות עמוד שדרה צווארי של הנהג ועצמת הפגיעה:

נהג הסובל מבעיות צוואר, חוסר איזון במנח החוליות או איבוד הקימורים הטבעיים התקינים של עמוד שדרה צווארי עתידים להיפגע יותר מאירוע כזה מאשר נהג בעל צוואר בריא, ביומכניקה וקימורים תקינים בעמוד שדרה צווארי.

עצמת הפגיעה היא כמובן מרכיב משפיע מאד בחומרת הפציעה כאשר פגיעה בעצמה נמוכה מזעזעת במעט את המבנה ואילו פגיעה עוצמתית וחזקה עלולה לגרום לזעזוע חזק מאד ופגיעה במנח התקין של חוליות הצוואר.

כיצד מתבצע טיפול כירופרקטי בצליפת שוט?

טיפול כירופרקטי הוא טיפול שמתבצע בעקר ידנית ובמהלכו מחזיר הכירופרקט את החוליות למנח תקין ולטווח תנועה תקינים. ראשית יבצע הכירופרקט אבחנה  מדויקת של הבעיה ויעמוד על אופייה וחומרתה לעתים בעזרת צילומים או הדמיה. לאחר איסוף הנתונים יכול הכירופרקט לדעת כיצד להתחיל את הטיפול בצורה המדויקת והיעילה ביותר למטופל ולפציעתו. ד"ר לכירופרקטיקה מחזיר בצורה מבוקרת את החוליות של עמוד השדרה צווארי למנח ולטווח תנועה תקינים וכך מחזיר את המבנה לאיזון ביומכני. בעקבות הטיפול יש ירידה של הלחץ מחוליות הצוואר, הדיסקים שבין החוליות, שורשי העצבים וברמת הכאב והתחלה של תהליך ההחלמה. עמוד השדרה צווארי מתפקד בצורה מאוזנת יותר ותקינה וכך גם התפקוד העצבי. חל שיפור בזויות של עמוד השדרה ובבריאותו הכללית.

במקרים בהם לנפגע אין היסטוריה של בעיות בעמוד השדרה  ויש לו זווית תקינה יחסית בחוליות הצוואר- בדרך כלל יש צורך במספר טיפולים בלבד על מנת לתקן את הנזק שנגרם לחוליות הצוואר בזמן התאונה. במקרים בהם יש לנפגע היסטוריה של בעיות גב וצוואר, ביומכניקה לא תקינה, וזוויות לא תקינות של עמוד השדרה- הנזק שנגרם למבנה בעקבות התאונה הוא לרוב חמור יותר ומספר הטיפולים לצורך ביצוע התיקון יהיה גדול יותר.

צליפת שוט – חשוב לטפל במהירות ולא להזניח

במקרים של צליפת שוט ככל שחולף זמן רב יותר ממועד הפגיעה נוטה הפציעה להחמיר והחוליות בצוואר נוטות להישאר במצב לא מאוזן. הפרעות אלה בביומכניקה של מבנה הצוואר עלולות לגרום להתכווצות חזקה של השרירים, לחץ על הדיסקים שבין החוליות, בלט או פריצת דיסק צווארי, לחץ על שורשי העצבים היוצאים מבין החוליות, כאבים חזקים, דלקתיות בגידים וברקמה. לכן במקרים של צליפת שוט חשוב להגיע לכירופרקט ולקבל את הטיפול המתאים בהקדם האפשרי ולמנוע סבל וכאב מיותרים.

התוצאות מדברות בעד עצמן

טיפול כירופרקטי הוא הטיפול היעיל ביותר לצליפת שוט כיוון שהוא מתמקד בשורש הבעיה ומחזיר את חוליות עמוד שדרה צווארי למנח תקין. שיטתו הייחודית של ד"ר אריה טויל זוכה לשיעורי הצלחה גבוהים מאד בטיפול כירופרקטי בבעיות צוואר וצליפת שוט ותפסה תאוצה לאור הצלחתה. ניסיון רב שנים ואלפי מטופלים מעידים על יעילותו של הטיפול ושל שיטתו של ד"ר אריה טויל בפרט אשר הוציאה אנשים רבים מחיים עם כאבי צוואר עקב צליפת שוט וכיום הם מנהלים חיים פעילים וחסרי כאבים.

לקביעת תור יעוץ לחצו כאן או חייגו 09-7713349

צוות המרפאה

ד"ר אריה טויל DC – כירופרקט מומחה

 • תוארDoctor of Chiropractic (primary care physician) ארה"ב
 • מנהל המרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב רעננה
 • נבחר לכירופרקט הטוב בישראל על ידי מעריב בשנת 2012
 • לשעבר מנהל מרפאה לכירופרקטיקה מצליחה- ניו יורק ארה"ב
 • ספק למשרד הביטחון, לשעבר יועץ ראשי לענייני כירופרקטיקה משרד הביטחון
 • מייעץ ומרצה לחברות, ארגונים ותכניות טלוויזיה

ד"ר רון בכר MD – דוקטור לרפואה Medical Doctor

 • רפואה שיקומית- רפואת ספורט
 • טראומה וכירורגיה דחופה- Surgery of Trauma
 • רפואה תעופתית- היחידה לרפואה ופיסיולוגיה אווירית
 • לשעבר רופא ראשי מג"ב משטרת ישראל
 • המרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב- מרפאת כאב ורפואה תעופתית

ד"ר ג'פרי טנצמן DC- כירופרקט מומחה

 • תואר Doctor of Chiropractic (primary care physician)
 • למעלה מ40 שנות ניסיון טיפול בארה"ב וישראל
 • לשעבר מנהל מרפאה מצליחה בארה"ב
 • הכשרה נוספת בטיפול בפציעות ספורט וכאב הנגרם מנקודות טריגר ופעילות לא תקינה של מפרקים

ד"ר גונן חבה MD – דוקטור לרפואה Medical Doctor

 • מומחה בכירורגיה אורתופדית, קרסול וכף רגל
 • מנתח בכיר במערך האורתופדי בביה”ח מאיר
 • התמחות נוספות ברפואת ספורט, הזרקות פלסמה וחומרים אנטי דלקתיים למפרקים תחת סונר ושיקום
 • חבר באיגוד האורתופדי הישראלי, באיגוד לחברת כף רגל וקרסול הישראלית, באיגוד כף רגל וקרסול האירופאי EFAS ובאיגוד הבינלואמי לרפואה זעיר פולשנית של כף רגל וקרסול וארטרוסוקפיות קרסול