ד"ר אריה טויל-שינה נכונה

ד"ר אריה טויל - סיבות לכאבי גב

ד"ר אריה טויל - כאבי גב

טיפול גלי הלם בטריגר פינגר:

אבחן טריגר פינגר מתבצע על ידי רופא אורתופד והיא אחת הבעיות השכיחות ביותר בכף היד. חשוב לדעת שרוב המקרים ניתנים לריפוי ללא התערבות כירורגית ובדרך מהירה ויסודית שמונעת בצורה הטובה ביותר הישנות הבעיה. טיפול זה נקרא גלי הלם והוא זכה להצלחה גדולה בקרב ספורטאים ואנשים הסובלים מהסתיידויות ושינויים ניווניים בקרמה ובמפרקים בזכות היותו טיפול חיצוני, לא פולשני המספק תוצאות בזמן קצר ללא כל התערבות כירורגית. פעולה חיצונית שיכולה לספק את התוצאות המיוחלות של פירוק השינויים הניווניים ברקמה העוטפת את הגיד, שיפור זרימת הדם למקום הפגוע וזירוז ההחלמה של הרקמה ללא התערבות פולשנית או ניתוח עדיפה לכל הדעות.

המומחים ממליצים

מה זה טריגר פינגר? (אצבע הדק)

אצבע הדק (Trigger finger) היא אחת הבעיות השכיחות ביותר בכף היד. שמה של הבעיה נובע מכיפוף אופייני של האצבע המכונה מורה. באנגלית מכונה אצבע זו בשם Trigger finger משום שזו האצבע המשמשת ללחיצה על הדק של כלי ירי כמו אקדח. תופעה כמעט זהה לאצבע הדק מתפתחת לעיתים גם באגודל.
טריגר פינגר נגרם כתוצאה מתהליך ניווני המתבטא בעיבוי ה"גלגלת הראשונה" (first pulley), אזור בבסיס האצבע שתפקודה נפגע ( מורה או אגודל). כתוצאה מכך מתעבה גם הגיד המכופף של האצבע והיא הופכת מכופפת מעט גם במצב רפוי. בעת שמיישרים את האצבע הפגועה היא נוטה להשמיע צליל נקישה, במצבים חמורים לא ניתן ליישר את האצבע כלל. לא ברור בדיוק מה גורם לתהליך הניווני הפוגע ברקמות באזור בסיס האצבע המורה או האגודל ובגיד המכופף של האצבע, אך ידוע שיש אנשים עם נטייה גנטית לסבול מבעיה זו.
אבחון טריגר פינגר (אצבע הדק) מתבצע במרפאת הרופא. בדיקה גופנית מאפשרת את האבחנה בוודאות כמעט מוחלטת. במידת הצורך ניתן לבצע צילום רנטגן. חשוב לקחת בחשבון שככל שמתחילים לטפל בטריגר פינגר מאוחר יותר המצב עלול להפוך חמור יותר וקשה יותר לריפוי. לכן, עם הופעת סימנים ראשונים יש לפנות לאורתופד

טריגר פינגר (אצבע הדק)- פתרונות מתקדמים

חשוב לאבחן טריגר פינגר בצורה מדויקת על ידי רופא אורתופד. הטיפול השמרני מתבסס על טיפול תעסוקתי להפחתה של עומס מהגידים המכופפים את האצבע הפגועה. היות ופעולה חוזרת של כיפוף של האצבע יכולה לגרום להחמרה של התסמינים ניתן להשתמש בסד אשר מפחית ומונע את ההפעלה של המפרק סביב האזור הפגוע. על ידי כך ניתן לעתים להפחית את התסמינים ואת מספר המקרים בהם יפונה המטופל לניתוח אורתופדי. אך חשוב לדעת שרוב המקרים ניתנים לריפוי ללא התערבות כירורגית ובדרך מהירה ויסודית שמונעת בצורה הטובה ביותר הישנות הבעיה. טיפול זה נקרא גלי הלם והוא זכה להצלחה גדולה בקרב ספורטאים ואנשים הסובלים מהסתיידויות ושינויים ניווניים בקרמה ובמפרקים בזכות היותו טיפול חיצוני, לא פולשני המספק תוצאות בזמן קצר ללא כל התערבות כירורגית. פעולה חיצונית שיכולה לספק את התוצאות המיוחלות של פירוק השינויים הניווניים ברקמה העוטפת את הגיד, שיפור זרימת הדם למקום הפגוע וזירוז ההחלמה של הרקמה ללא התערבות פולשנית או ניתוח עדיפה לכל הדעות.

גלי הלם הסוף לכאב כרוני הנגרם מדלקות ושינויים ניווניים בגידים כמו טריגר פינגר (אצבע הדק)

גלי הלם מהווים פתרון מצוין לבעיות כרוניות של הסתיידויות ושינויים ניווניים במפרקים וברקמה כמו טריגר פינגר (אצבע הדק), דורבן בכף הרגל, דלקת בגיד אכילס, מרפק טניס, הסתיידויות בכתף, כתף קפואה ועוד. מדובר בטיפול שזכה להצלחה גדולה לא רק בקרב ספורטאים אלא גם בקרב אנשים הסובלים מבעיות שגורמות לשינויים ניווניים כמו דלקות מפרקים ודלקות ברקמה (גידים ורצועות) כתוצאה ממחלה, פציעה או גיל מתקדם. אחוזי ההצלחה של הטיפול הם גבוהים מאד כיוון שהוא תוקף את הבעיה עצמה הגורמת לכאב- מפרק את ההסתיידויות ומסייע בחידוש של הרקמה. הטיפול חיצוני, ללא קרינה, מספק תוצאות תוך זמן קצר ומונע אלפי פעולות פולשניות וניתוחים אורתופדים בשנה. טיפול בגלי הלם זכה להצלחה גדולה בקרב ספורטאים מקצוענים, ספורטאים חובבנים ואנשים הסובלים מהסתיידויות ושינויים ניווניים בקרמה ובמפרקים בזכות היותו טיפול חיצוני, לא פולשני המספק תוצאות בזמן קצר ללא כל התערבות כירורגית. פעולה חיצונית שיכולה לספק את התוצאות המיוחלות של פירוק ההסתיידויות, שיפור זרימת הדם למקום הפגוע וזירוז ההחלמה של הרקמה ללא התערבות פולשנית או ניתוח עדיפה לכל הדעות.

כיצד עובד טיפול גלי הלם?

אין צורך בהכנה מוקדמת לטיפול. הטיפול מבוצע על ידי רופא, פיזיותרפיסט או טכנאי שעברו הסמכה לביצוע טיפולים בגלי הלם. אל המקום הכואב מוצמד חלקו של המכשיר ממנו נפלטים גלי ההלם ממכשיר הטיפול. כל טיפול נמשך כעשרים דקות כאשר במהלכן מועברים כ-2,000 פולסים של גלי הלם בעצמה הנדרשת אל האזור המטופל לפי סוג הבעיה. ביכולתו של הטיפול למנוע התערבות פולשנית או ניתוח אורתופדי.

לפרטים נוספים או לקביעת תור חייג 09-7713349

איך מתחילים?

ראשית תערך בדיקה או הערכה של הבעיה בליווי צילום או הדמיה במידת הצורך. במידה וכבר יש אבחנה מאורתופד או הדמיות שבוצעו בעבר חשוב להביא אותן לביקור- הרופא יעיין בהדמיות ולפי המידע יתאים את הטיפול וייתן הכוונות ונתונים המותאמים לך ולפציעתך באופן אישי לטיפול גלי הלם. הטיפול מתבצע לפי הנחיות הרופא מבחינת מיקום, זווית, עצמה ומספר הפולסים. בסיום הטיפול תתבצע ביקורת על מנת לבדוק את אחוז ההצלחה. במטופלים מסוימים ניתן גם לשלב טיפולים שונים בו זמנית לפי הצורך.

יתרונות טיפול גלי הלם בטריגר פינגר (אצבע הדק):

גלי הלם תוקפים את הגורם לכאב- שינויים ניווניים, פיברוטים והסתיידויות ברקמת הגיד- ומפרק אותם
מגביר את זרימת הדם במקום הפגוע ובכך מסייע להתחדשות מהירה של התאים ומזרז בצורה משמעותית את ההחלמה
גורם לירידה משמעותית ברמת הכאב- הסוף לכאבים כרוניים
משפר מידית את התנועה ותפקוד המפרק
טיפול ממוקד במקום הפגוע
אחוזי הצלחה גבוהים- במקרים רבים הטיפול מונע את הצורך בניתוח
טיפול חיצוני ולא פולשני ללא קרינה וללא תופעות לוואי

גלי הלם מוכרים כטיפול מחליף ניתוח וניתן לקבל החזרים של 80% מעלות הטיפול מחברות הביטוח.

 

צוות המרפאה

ד"ר אריה טויל DC – כירופרקט מומחה

 • תוארDoctor of Chiropractic (primary care physician) ארה"ב
 • מנהל המרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב רעננה
 • נבחר לכירופרקט הטוב בישראל על ידי מעריב בשנת 2012
 • לשעבר מנהל מרפאה לכירופרקטיקה מצליחה- ניו יורק ארה"ב
 • ספק למשרד הביטחון, לשעבר יועץ ראשי לענייני כירופרקטיקה משרד הביטחון
 • מייעץ ומרצה לחברות, ארגונים ותכניות טלוויזיה

ד"ר רון בכר MD – דוקטור לרפואה Medical Doctor

 • רפואה שיקומית- רפואת ספורט
 • טראומה וכירורגיה דחופה- Surgery of Trauma
 • רפואה תעופתית- היחידה לרפואה ופיסיולוגיה אווירית
 • לשעבר רופא ראשי מג"ב משטרת ישראל
 • המרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב- מרפאת כאב ורפואה תעופתית

ד"ר ג'פרי טנצמן DC- כירופרקט מומחה

 • תואר Doctor of Chiropractic (primary care physician)
 • למעלה מ40 שנות ניסיון טיפול בארה"ב וישראל
 • לשעבר מנהל מרפאה מצליחה בארה"ב
 • הכשרה נוספת בטיפול בפציעות ספורט וכאב הנגרם מנקודות טריגר ופעילות לא תקינה של מפרקים

ד"ר גונן חבה MD – דוקטור לרפואה Medical Doctor

 • מומחה בכירורגיה אורתופדית, קרסול וכף רגל
 • מנתח בכיר במערך האורתופדי בביה”ח מאיר
 • התמחות נוספות ברפואת ספורט, הזרקות פלסמה וחומרים אנטי דלקתיים למפרקים תחת סונר ושיקום
 • חבר באיגוד האורתופדי הישראלי, באיגוד לחברת כף רגל וקרסול הישראלית, באיגוד כף רגל וקרסול האירופאי EFAS ובאיגוד הבינלואמי לרפואה זעיר פולשנית של כף רגל וקרסול וארטרוסוקפיות קרסול