כיצד לבחור את תיק בית הספר המתאים ביותר לילדך

כיצד לבחור את תיק בית הספר המתאים ביותר לילדך

בכל פעם שאני רואה ילדים בישראל בדרכם לבית הספר אני לא יכול להימנע מלחשוב על כמות הספרים שילדים אלו סוחבים על בסיס יומי. הרבה ילדים נושאים כמעט חצי ממשקל גופם על גבם כל יום! לא רק שנוהג זה אינו בריא, הוא למעשה עלול להיות מסוכן לבריאות עמוד השדרה של ילדך. הקימורים פיסיולוגים של הגב מתפתחים לאורך השנים. לכן יש להימנע מנשיאה של עודף משקל על ידי השארת הספרים בתאים בבית הספר או על ידי שיפור וייעול הדרך בה ילדינו סוחבים את תיקי בית הספר שלהם. חשוב להבין שלעומס חורג על אנטומיה של גב נורמלי עלול להיות השפעה שלילית על התפתחות הילד. כדי להקטין השפעה זו ניתן לפנות לעזרתו של כירופרקט טוב. הוא או היא יוכלו לייעץ לך וילדך כיצד למנוע  התרחשות בעיות גב וצוואר.

להלן מספר נקודות חשובות שיש לקחת בחשבון במהלך חיפוש תיק בית ספר טוב:

*יש לוודא שרצועות הכתפיים מחלקות את המשקל ביניהן באופן מאוזן ושווה, ושהרצועות מרופדות.

*בתוך מספר תיקי נשיאה יש אפילו מסגרות אלומיניום אשר עוזרות לחלק את המשקל באופן טוב יותר. בנוסף לכך, לתיק טוב צריכה להיות גם חגורת מותניים אשר ניתן להתאים למידות הגוף, ובמקרה כזה משקל התיק יתפזר באופן שווה יותר באזור הגב והמותניים.

*תיקים עם גלגלים משמשים כתחלופה לנשיאת תיק כבד על הגב. אולם תיקים אלו קשורים לבעיות בריאותיות נוספות הנוגעות לדרך שבה "מגלגלים" אותם.

*חשוב לא לתת לתיק להיות מונח באופן נמוך מידי כגון על הישבן, כמו שקורה אצל רוב הילדים. יש להקפיד שהילד שם את התיק על הכתפיים ללא נפילה על הישבן.

*לתיקים מודרניים יש רצועות מעוצבות שעוברות קרוב לעצם הבריח  בניגוד לרצועות שהן רחבות מידי על הכתפיים.

באופן כללי, ישנן מספר אפשרויות אשר ניתן להשתמש בהן כדי לשפר ולהקל את העומס על גב ילדך במהלך שנות הלימוד שלו או שלה. בישראל, יותר מאשר בארצות אחרות, מאוד חשוב להפנות תשומת לב לבריאות עמוד השדרה של ילדך מפני שלאחר שנות בית הספר מגיעות שנות הצבא בהן עומס לא בריא עלול להיות מונח על הגב, ועומס זה עלול לגרום פציעה תמידית. על כן זה הכרחי להבין את חשיבות מניעת בעיות בעמוד השדרה וטיפולם בזמן במהלך שנות ההתפתחות של ילדך. יתר על כן, יהיה נבון מצדך להתייעץ עם דוקטור לכירופרקטיקה בנוגע לדרכים בהן ניתן לשפר את בריאות עמוד השדרה של ילדך.

ד"ר אריה טויל

מנהל המרפאה לכירופרקטיקה מתקדמת ברעננה

0 comments on “כיצד לבחור את תיק בית הספר המתאים ביותר לילדך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *