לעתים קרובות מדי רושמים לנו טיפול שלא מתאים לבעיה או שאמור לטפל רק בכאב.
טיפולים אחרים לפריצת דיסק והחסרונות שלהם:

משככי כאבים וזריקה אפידורלית

טיפול בפריצת דיסק על יד משככי כאבים או זריקה אפידורלית מטרתו היא הקלה על הכאב בלבד. הם אינם מטפלים בשורש הבעיה כפי שנהוג בגישה הכירופרקטית. בנוסף לכל אחד מהם עלולות להיות תופעות לוואי או סיכונים.

פיזיותרפיה

פיזיותרפיה היא טיפול חשוב ויעיל בטיפול בבעיות רקמה, גידים ובשיקום אך אין בתחום זה את היכולת להזיז חוליות על מנת להוריד את הלחץ מהדיסק. לכן, רוב המטופלים שמגיעים אלינו אחרי טיפול פיזיותרפיה לפריצת דיסק מספרים על חוסר תוצאות ולעתים גם על החמרה בכאב.

שיאצו, דיקור סיני, עיסוי

ביכולתם לסייע בהקלה על הכאב שנגרם כתוצאה מפריצת דיסק, במידה ומתבצעים על ידי אנשי מקצוע מוסמכים. יחד עם זאת הם אינם מהווים פתרון לבעיה כיוון שהם עובדים במישור הרקמתי ואין ביכולתם של המטפלים להשפיע על מנח של החוליות בעמוד השדרה. לא מדובר בטיפול בשורש הבעיה שמטרתו להביא לתיקון הגורם לפריצת הדיסק.

ניתוח אורתופדי

ישנם סוגים שונים של ניתוחי גב לטיפול בפריצת דיסק בניהם: קיבוע, כריתת דיסק, שאיבת דיסק  וניתוח אנדוסקופי. טיפול כירופרקטי מונע את הצורך בניתוח אורתופדי לטיפול בפריצת דיסק בתשעים אחוז מהמקרים. ישנם מקרים בודדים בהם חייב המטופל בניתוח ובמקרים אלה נפנה את המטופל לניתוח אנדוסקופי שהוא הליך פחות פולשני. למרבה הצער, ישנם גם מקרים בהם גם לאחר ניתוח המטופל סובל שוב מפריצת דיסק כיוון שהחוליות בגבו נשארו במנח לא תקין גם אחרי הניתוח. ניתוח אורתופדי אינו מטפל בשורש הבעיה של פריצת הדיסק.

כירופרקטיקה בקופות החולים

כירופרקטורים בקופות החולים נמצאים תחת סמכותו של אורתופד לכן נמנע מכירופרקט העובד בקופה לאבחן את המטופל שלו בעצמו. בנוסף, מספר הטיפולים הניתנים הוא קצוב וברוב המקרים לא מספק. לכן, הטיפול הכירופרקטי בקופות החולים הוא מוגבל וברוב המקרים התוצאות יהיו נמוכות מאד מהתוצאות המופקות בטיפול כירופרקטי במסגרת פרטית.