ד"ר אריה טויל-שינה נכונה

ד"ר אריה טויל - סיבות לכאבי גב

ד"ר אריה טויל - כאבי גב

מניעת ניתוח עמוד שדרה

ניתוח אורתופדי הוא הליך פולשני ובלתי הפיך אשר מומלץ לבצעו רק כאשר הוא נחוץ ובהעדר אלטרנטיבה אחרת. אך ברוב המקרים של ניתוחים אורתופדים שגרתיים יש אלטרנטיבה והיא מפיקה תוצאות טובות מכל שיטת טיפול אחרת- שיטה זו היא כירופרקטיקה. טפול כירופרקטי המתבצע על ידי ד"ר לכירופרקטיקה מונע את הצורך בניתוחים אורתופדים מדי יום: ניתוח בלט דיסק, ניתוח פריצת דיסק, ניתוח גלישת חוליה וניתוח עקמת פונקציונאלית ומחזיר מטופלים לחיים פעילים ללא כאבים וללא ניתוח.

המומחים ממליצים

טיפול כירופרקטי מונע ניתוחי גב מדי יום

כירופרקטיקה היא צורת הטיפול היעילה והבטוחה ביותר למגוון של בעיות בעמוד  השדרה. בלט דיסק, בקע, פריצת דיסק, לחץ עצבי, גלישה של חוליה (ספונדילוליסטזה), הצרות התעלה הספינאלית ועקמת. היתרון בטיפול הוא שמדובר בפתרון יעיל, טבעי ובטוח שמטפל בשורש הבעיה שהיא ברוב המקרים חוסר איזון בביומכניקה של עמוד השדרה. שיעורי ההצלחה גבוהים מאד ועומדים על מעל לתשעים אחוזים במניעה של ניתוחים אורתופדים שגרתיים. במרפאתנו אנו מעניקים טיפול כירופרקטי ממומחים עם הדרכה ליציבה וארגונומיה נכונה שיחד סוללים את הדרך הבטוחה והטובה ביותר לטיפול בבעיות גב ולחיים ללא כאבים.

מדוע ברוב המקרים טיפול כירופרקטי עדיף על ניתוח?

מהם החסרונות של ניתוח? ראשית מדובר בהליך בלתי הפיך, פולשני שדורשהרדמה כללית עם הסיכונים הכרוכים בה. בכל הליך ניתוחי המתבצע בבית חולים ישנה הסכנה לזיהום או לתפיסת חיידק או וירוס מסביבת בית החולים. ההליך שמבוצע בניתוח עצמו באם הוא קיבוע

חוליות, כריתה או חיתוך של חלק מהדיסק הוא בלתי הפיך וכמובן שאין ערבות לתצאות ההליך: המבנה עצמו נשאר בחוסר איזון ויש סבירות שהמטופל ימשיך לסבול מלחץ עצבי, כאבים או מפריצת דיסק נוספת.

בכירופרקטיקה מטפלים בשורש הבעיה ולא רק בסימפטום. הגורם לרוב הבעיות בעמוד השדרה הוא ביומכניקה לא תקינה, תזוזה של חוליות ואיבוד הזויות התקינות. שינויים אלה נגרמים משלל סיבות כמו יציבה לא נכונה, ישיבה ממושכת, חבלה או שיבוש בתהליך הצמיחה. לדוקטור לכירופרקטיקה הפתרון היעיל ביותר לבעיות אלה שהוא הזזה ידנית ועדינה של החוליה והחזרתה למנח תקין,  הורדה של הלחץ מהדיסקים שבין החוליות ומשורשי העצבים, שיפור הזויות של עמוד השדרה ושיפור תפקודו. ניתן לראות את תוצאות הטיפול המצוינות בבדיקות MRI משוות שנלקחו לפני ואחרי הטיפול.

איזה סוגי ניתוחים ניתן למנוע?

באמצעות טיפול כירופרקטי ניתן למנוע ניתוחי עמוד שדרה שגרתיים: שאיבת דיסק, כריתת דיסק, קיבוע חוליות, ניתוח אנדוסקופי בפריצת דיסק ועקמת. עליכם להגיע לפגישת יעוץ מצוידים בכל המיידע והבדיקות הרפואיות שכבר בוצעו: צילומי רנטגן, הדמיית CT  או MRI. במהלך פגישת הייעוץ בוחן ד"ר אריה טויל את הבדיקות והממצאים הרפואיים ועורך את הבדיקה שלו, מעניק הסבר ברור למטופל אודות מצבו ונותן את המלצותיו לתחילת הטיפול. מומלץ להתחיל בטיפול מוקדם ככל שאפשר על מנת להבטיח את תוצאות הטיפול.

איך עובד הטיפול?

הכירופרקט מחזיר את חוליות עמוד השדרה למנח תקין, מוריד את הלחץ שהופעל על המבנה, הדיסק הבין חולייתי, שורשי העצבים ומשפר את המרווח הבין חולייתי. לאחר הטיפול חל שיפור בביומכניקה של עמוד השדרה וירידה משמעותית בלחץ העצבי והסימפטומים המלווים אליו: כאב מקרין (בדרך כלל לכיוון הגפיים), נימול או חוסר תחושה. כתוצאה מהטיפול מתקבל עמוד השדרה מאוזן ובריא יותר עם שיפור משמעותי בתפקוד העצבי ובפעילות אזורי הגוף והאיברים המעצבבים על ידי העצבים הללו.

כיצד מתחילים?

במהלך הביקור הראשון נערכים בדיקה ואבחון יסודיים על ידי הרופא בשילוב של צילומי רנטגן והדמיות CT או MRI. לאחר בדיקת הממצאים יינתנו המלצות לטיפול אשר מותאמות באופן אישי למטופל ולמצבו על מנת להפיק את התוצאות הטובות ביותר.

 • במקרה בו כבר בוצעו למטופל בדיקות לפני מועד הביקור (אולטרסאונד \ רנטגן \ CT \ MRI \ EMG \ צפיפות עצם וכד'…) יביא אותן אתו לפגישה.

האם יש מקרים בהם חובה לנתח?

ברוב המקרים ניתן לטפל בכירופרקטיקה ולהגיע לתוצאות מצוינות. גם במקרים קשים של פריצות דיסק מרובות, גלישת חוליה וחוסר תחושה בגפיים ניתן להגיע לשיפור משמעותי: שיפור ביומכניקה של עמוד השדרה, הורדת לחץ מהדיסקים ומשורשי העצב וחיים ללא כאבים.

אך ישנם מקרים  בהם כן יופנה המטופל לניתוח: במקרה של קרעים בדיסק שחלקים ממנו נעים באופן עצמאי ועלולים לגרום לנזק חמור, לחץ עצבי הגורם לפגיעה בפעילות של אברים מסוימים, גלישת חוליה בדרגה 3,4  או כל מצב אחר אשר מסכן את המטופל.

במקרים בהם יש צורך בניתוח ממליץ ד"ר אריה טויל על פרופ' שי שבת מומחה באורתופדיה וניתוחי עמוד שדרה, בעל ניסיון רב שנים, המבצע בין היתר ניתוחים בשיטה אנדוסקופית. ליצירת קשר עם מרפאתו של פרופ' שי שבת לחץ כאן

טיפול כירופרקטי הוא הפתרון

טיפול כירופרקטי מהווה אלטרנטיבה מצוינת לניתוחי גב. טיפול כירופרקטי מתמקד בשורש הבעיה והכאב ולכן משמש כפתרון יעיל וארוך טווח המאפשר חזרה לתפקוד מלא, תוך שיפור ביומכניקה של עמוד השדרה, הורדת הלחץ מהדיסקים וירידה של הלחץ העצבי. ניסיון רב שנים ואלפי מטופלים מעידים על יעילותו של הטיפול ושל שיטתו של ד"ר אריה טויל בפרט אשר הוציאה אנשים רבים מהצורך בניתוח וכיום מנהלים חיים פעילים וחסרי כאבים.

בזכות טיפול כירופרקטי יכולים אלפי אנשים שסבלו מבעיות בעמוד השדרה להחלים ולנהל חיים פעילים וללא כאבים. אנו ממליצים להגיע למרפאה מוקדם ככל האפשר על מנת לטפל באופן מעמיק ומידי ולהבטיח תוצאות טיפול מצוינות.

לקביעת תור יעוץ לחצו כאן או חייגו 09-7713349

אני אחות בבי"ח איכילוב, קיבלתי אבחנה של שלוש פריצות דיסק וסבלתי מכאבים מקרינים לרגל ימין. הגעתי לד"ר אריה טויל בעקבות המלצה והיום לאחר חודש וחצי של טיפול אין לי כאבים בכלל והרגל מתפקדת מצוין! ממליצה בחום!

אורטל כהן

סבלתי מכאבי צוואר וכאבי ראש נוראיים כל יום. חייתי על משככי כאבים, פיזיותרפיה ועיסוי רפואי לא עזרו לי והאורתופד שלי המליץ על ניתוח שלא רציתי לעשות. אני שמחה מאד שהגעתי לד"ר אריה טויל- זה הדבר הטוב ביותר שיכולתי לעשות

אתי מזרחי

סבלתי מכאבי גב וגילו לי שני בלטי דיסק חמורים. נוירוכירורג ד"ר דוידוביץ' הפנה אותי לד"ר אריה טויל ואני מאד שמח שהגעתי אליו כי היום אני כבר מרגיש מצוין- עובד, רץ, עושה ספורט… תודה לד"ר טויל- אין כמוהו!

לאון בן דוד

סבלתי מפריצת דיסק ולא יכולתי לעמוד על הרגליים. מהפרופסורים קיבלתי המלצה לניתוח. הגעתי לד"ר אריה טויל והוא אמר לי "אין לך מה לדאוג" ובתוך חודש וחצי של טיפול הוא העמיד אותי על הרגליים וחזרתי לעצמי

אסנת כהן

סבלתי מפריצת דיסק ב אל 4 אל 5 והייתי חצי נכה. האורטופדים אמרו לי חד משמעית שאני צריך ניתוח והומלץ לי לא להגיע לכירופרקט! בכל זאת הגעתי לד"ר אריה טויל והיו אני הולך ומתפקד והכל בלי ניתוח. ישר כח! אוהבים אותך.

מוטי ירקוני

צוות המרפאה

ד"ר אריה טויל DC – כירופרקט מומחה

 • תוארDoctor of Chiropractic (primary care physician) ארה"ב
 • מנהל המרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב רעננה
 • נבחר לכירופרקט הטוב בישראל על ידי מעריב בשנת 2012
 • לשעבר מנהל מרפאה לכירופרקטיקה מצליחה- ניו יורק ארה"ב
 • ספק למשרד הביטחון, לשעבר יועץ ראשי לענייני כירופרקטיקה משרד הביטחון
 • מייעץ ומרצה לחברות, ארגונים ותכניות טלוויזיה

ד"ר רון בכר MD – דוקטור לרפואה Medical Doctor

 • רפואה שיקומית- רפואת ספורט
 • טראומה וכירורגיה דחופה- Surgery of Trauma
 • רפואה תעופתית- היחידה לרפואה ופיסיולוגיה אווירית
 • לשעבר רופא ראשי מג"ב משטרת ישראל
 • המרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב- מרפאת כאב ורפואה תעופתית

ד"ר ג'פרי טנצמן DC- כירופרקט מומחה

 • תואר Doctor of Chiropractic (primary care physician)
 • למעלה מ40 שנות ניסיון טיפול בארה"ב וישראל
 • לשעבר מנהל מרפאה מצליחה בארה"ב
 • הכשרה נוספת בטיפול בפציעות ספורט וכאב הנגרם מנקודות טריגר ופעילות לא תקינה של מפרקים

ד"ר גונן חבה MD – דוקטור לרפואה Medical Doctor

 • מומחה בכירורגיה אורתופדית, קרסול וכף רגל
 • מנתח בכיר במערך האורתופדי בביה”ח מאיר
 • התמחות נוספות ברפואת ספורט, הזרקות פלסמה וחומרים אנטי דלקתיים למפרקים תחת סונר ושיקום
 • חבר באיגוד האורתופדי הישראלי, באיגוד לחברת כף רגל וקרסול הישראלית, באיגוד כף רגל וקרסול האירופאי EFAS ובאיגוד הבינלואמי לרפואה זעיר פולשנית של כף רגל וקרסול וארטרוסוקפיות קרסול