ד"ר אריה טויל-שינה נכונה

ד"ר אריה טויל - סיבות לכאבי גב

ד"ר אריה טויל - כאבי גב

חדשנות ותוצאות מצוינות בטיפול בנקע בקרסול

פי אר אפ הוא טיפול הנמצא בשימוש נרחב בתחום האורתופדי. הטיפול הוא ביולוגי – אוטולוגי ולכן אין לטיפול תופעות לוואי. מטרת הטיפול היא להביא כמות גדולה של מרכיבים חיוניים מדמו של המטופל המסייעים להילחם בדלקת ומסייעים בתהליך ההחלמה אל המקום הפגוע. טיפול פי אר אפ מתאים במיוחד לקרעים ברצועות בדרך ממוקדת, יעילה וטבעית. החומר המוזרק נלחם בתהליך הדלקתי ומעודד התחדשות התאים. והחלמה. הוא מסייע בסיכוך האזור הפצוע ובכך גורם לירידה משמעותית ברמת הכאב ומשפר את תפקוד המפרק הקרסול. הטיפול מזרז בצורה משמעותית את ההחלמה מקרעים ברצועות כמעט בכל מפרק בגוף. ניסיון קליני רב בארץ ובעולם מוכיח את יעילות הטיפול שמפיק תוצאות מצוינות.

המומחים ממליצים

מהו נקע בקרסול sprained ankle?

מדובר במתיחה או קרע של הרצועות. ברוב המקרים הסיבה שנקע שכזה מתרחש היא תנועה שאינה נכונה. תנועות שכאלו יכולות להיות סיבוב חד מדי שיצר זעזוע וכך מופיעים להם כאבים. לרוב, אך לא תמיד, התנועה המתבצעת היא דווקא של כף הרגל פנימה והמתיחה שנוצרת וגורמת לכאב מתרחשת אל הצד הצדדי החיצוני של הקרסול. מדובר על תנועות שיכולות להתרחש לכל אחד גם בפעולות יום-יומיות, ולא רק לספורטאים כפי שניתן לחשוב תחילה. תנועות שכאלו מתרחשות בעת שישנו שינוי כיוון מהיר מאד לתנועה, כך שטיפול המנע הטוב ביותר הוא להקפיד על צעדים מדודים גם במהלך פעילות ספורטיבית וגם בפעולות שגרתיות יותר.

איך מאבחנים נקע בקרסול?

רופא אורתופד מאבחן נקע בקרסול אחרי שיחה ובדיקה של המטופל והסימפטומים שהתפתחו וגם מבצע הדמיה על מנת לעמוד על חומרת הנקע ומיקומו המדויק. כל תנועה מולידה פגיעה שונה: נקע בקרסול דרגה ראשונה- מתיחה של הרצועות, המאופיינת בנפיחות, כאבים קלים מאד וקושי לסירוגין בהליכה. נקע בקרסול דרגה שניה- קרע מסוים שהתרחש ברצועות ולא רק מתיחה, לעתים אף ברצועה אחת בלבד המאופיינת בנפיחות גדולה יותר וקושי רב לשאת משקל כבד. נקע חריף בקרסול דרגה שלישית- קרע מלא ברצועה או רצועות. הנפיחות, כאבים עזים בכף הרגל שיוצרים חוסר נוחות, פגיעה בתפקוד היום יומי ותחושה של חוסר יציבות.

 

כמה זמן נמשך נקע בקרסול?

השאלה השכיחה ביותר היא שאלת זמן ההחלמה, ובצדק. מדובר על סימפטומים המקשים מאד לנהל שגרת יום תקינה. זמן החלמה של נקע בקרסול תלוי בדרגת החומרה של הנקע, כאשר לרוב מדובר על פרק זמן של בין מספר ימים לכמה שבועות. ככל שהדרגה נמוכה יותר, כך תקופת ההחלמה מהירה יותר. כן חשוב לדעת כי במקרים בהם הסימפטומים אינם חולפים לאחר כמה שבועות, ישנה סבירות כי מדובר על פגיעה חמורה יותר המחייבת בדיקת אורתופד לטובת קבלת טיפול מתאים והחלמה נכונה מהפציעה.

נקע בקרסול- פתרונות מתקדמים

חשוב לאבחן נקע בקרסול בצורה מדויקת על ידי רופא אורתופד באמצעות הדמיה לקרסול: רנטגן, אולטראסאונד, סיטי או MRI על מנת לאשר את האבחנה ולעמוד על מידת הנזק, מיקומו וגודלו של הקרע. כל דרגה מאופיינת בצורת טיפול שונה, כאשר לרוב הטיפול מגיע בדמות חבישה של נקע בקרסול. ישנם מקרים בהם ההמלצה היא על תומך ומייצב המאפשרים שיקום. במקרה של קרע מלא יפונה המטופל לניתוח על מנת ליצור חיבור חדש. אך ברוב המקרים מדובר בקרעים קטנים או חלקיים בהם ניתן לטפל ולהביא להחלמה מהירה. כיום, קיימים פתרונות חדשנים לקרעים ברצועות. כמעט בכל המקרים בהם קיים קרע או קרעים מרובים שהם קרעים קטנים או חלקיים ניתן לשפר בצורה משמעותית את מצבו של המטופל, לזרז את ההחלמה ולגרום לירידה משמעותית ברמת הכאב . זאת בזכות תחום חדשני ברפואה האורתופדית הנקרא אורתופדיה רגנרטיבית בה רותמים את יכולות הריפוי וההתחדשות של הגוף עצמו, מעצימים אותו ונעזרים בו בתחום הרפואה.

כיצד מתבצע הטיפול?

הרופא המטפל יערוך בדיקה מקיפה וייעזר ב הדמיה. על פי האבחנה- ימליץ על הטיפול המתאים ביותר.
בשלב הראשון נלקח דם מוריד המטופל ובאמצעות צנטריפוגה מפרידים את הפלסמה משאר המרכיבים. הפלסמה מכילה חלבונים אנטי דלקתיים, פקטורי גדילה וטסיות דם המוזרקים למקום הקרע וסביבו. טיפול זה מסייע בזירוז תהליך ההחלמה ונלחם בתהליך הדלקתי. בנוסף הוא מסכך את האזור הפצוע ובכך גורם לירידה משמעותית ברמת הכאב ומשפר את תפקוד המפרק. כיוון שהחומר המוזרק מופק מדמו של המטופל, טיפול פי אר אפ מתאים לכלל האוכלוסייה גם לחולים במחלות לב, סכרת וכד' ואינו גורם לתופעות לוואי. מספר הטיפולים נע בין 1-5 זריקות ונקבע על פי גודל ומיקום הקרע ברצועה בקרסול.

 

לפרטים נוספים או לקביעת תור חייג 09-7713349

יתרונות הטיפול בפי אר אפ לנקע בקרסול:

מזרז בצורה משמעותית את ההחלמה במקרים של קרעים ברצועות
רכיב טבעי- החומר המוזרק מופק מדמו של המטופל ולכן אין חשש לתופעות לוואי, תגובה אלרגית או דחייה של הגוף. ניתן לבצע בכל גיל וגם במקרים של מחלות רקע.
גורם לירידה משמעותית ברמת הכאב- הסוף לכאבים כרוניים
מסכך את מקום הפציעה ומשפר את תפקוד המפרק
טיפול ממוקד במקום הפגוע
מסייע לגוף להילחם בתהליך הדלקתי
הטיפול יכול למנוע את הצורך בניתוח

מי מבצע את הטיפול?

דוקטור חבה הינו מנתח בכיר לכף רגל וקרסול במערך האורתופדי בבית החולים מאיר.
מומחה בכירורגיה אורתופדית, בעל ניסיון רב בתור אורתופד בכיר ומומחה בהזרקות מונחות סונר של פלסמה וחומרי ריפוי אנטי דלקתיים.
עבר התמחות בכירורגיה אורתופדית במערך האורתופדי במרכז הרפואי שיבא תל השומר והתמחות בהזרקת מונחות סונר – לרבות הזרקות פלסמה וזריקות נוגדות דלקת, רפואת ספורט ושיקום.   אודות ד"ר גונן חבה MD

 

 

 

טיפולי פי אר אפ וגלי הלם מוכרים כטיפול מחליף ניתוח
וניתן לקבל החזרים של 80% מעלות הטיפול מחברות הביטוח.

 

 

 

 

 

 

 

צוות המרפאה

ד"ר אריה טויל DC – כירופרקט מומחה

 • תוארDoctor of Chiropractic (primary care physician) ארה"ב
 • מנהל המרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב רעננה
 • נבחר לכירופרקט הטוב בישראל על ידי מעריב בשנת 2012
 • לשעבר מנהל מרפאה לכירופרקטיקה מצליחה- ניו יורק ארה"ב
 • ספק למשרד הביטחון, לשעבר יועץ ראשי לענייני כירופרקטיקה משרד הביטחון
 • מייעץ ומרצה לחברות, ארגונים ותכניות טלוויזיה

ד"ר רון בכר MD – דוקטור לרפואה Medical Doctor

 • רפואה שיקומית- רפואת ספורט
 • טראומה וכירורגיה דחופה- Surgery of Trauma
 • רפואה תעופתית- היחידה לרפואה ופיסיולוגיה אווירית
 • לשעבר רופא ראשי מג"ב משטרת ישראל
 • המרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב- מרפאת כאב ורפואה תעופתית

ד"ר ג'פרי טנצמן DC- כירופרקט מומחה

 • תואר Doctor of Chiropractic (primary care physician)
 • למעלה מ40 שנות ניסיון טיפול בארה"ב וישראל
 • לשעבר מנהל מרפאה מצליחה בארה"ב
 • הכשרה נוספת בטיפול בפציעות ספורט וכאב הנגרם מנקודות טריגר ופעילות לא תקינה של מפרקים

ד"ר גונן חבה MD – דוקטור לרפואה Medical Doctor

 • מומחה בכירורגיה אורתופדית, קרסול וכף רגל
 • מנתח בכיר במערך האורתופדי בביה”ח מאיר
 • התמחות נוספות ברפואת ספורט, הזרקות פלסמה וחומרים אנטי דלקתיים למפרקים תחת סונר ושיקום
 • חבר באיגוד האורתופדי הישראלי, באיגוד לחברת כף רגל וקרסול הישראלית, באיגוד כף רגל וקרסול האירופאי EFAS ובאיגוד הבינלואמי לרפואה זעיר פולשנית של כף רגל וקרסול וארטרוסוקפיות קרסול