ד"ר אריה טויל-שינה נכונה

ד"ר אריה טויל - סיבות לכאבי גב

ד"ר אריה טויל - כאבי גב

טיפול בסיאטיקה

סיאטיקה הוא שמו של כאב הנגרם על ידי גירוי או דחיסה של העצב הסיאטי. זהו העצב הארוך ביותר בגוף העובר מחלקו האחורי של האגן, דרך הישבן והרגליים, עד לכפות הרגליים. פריצת דיסק היא הגורם השכיח ביותר לסיאטיקה, גורמים שכיחים פחות כוללים היצרות של תעלות חוט השדרה וחבלה. אנו מטפלים בסיאטיקה באמצעות טיפול כירופרקטי ידני אשר מנטרל את הגורם ללחץ על עצב הסיאטי ומחזיר את המבנה לאיזון ביומכני. בנוסף ניתן לשלב זריקות להקלה מידית בכאב עד להחלמה מלאה.

המומחים ממליצים

כירופרקטיקה – טיפול לסיאטיקה

החזרת חוליות למנח תקין והורדת הלחץ העצבי

לקביעת תור

מרפאת כאב – זריקות לשיכוך כאבים

להקלה מידית בכאבים חזקים

למידע נוסף | לקביעת תור

סיאטיקה אבחון וטיפול

סיאטיקה היא תופעה כואבת ומגבילה הנובעת מלחץ על עצב הסיאטי באזור הגב התחתון. במקרים בהם לא ניתן טיפול מתאים לבעיה היא עלולה לחזור על עצמה ולהחמיר עד כדי פגיעה משמעותית ברמת הפעילות מטעם הסימפטומים של כאבים חזקים ותחושות עצביות נוספות המורגשות בנתיב עצב הסיאטי לאורך הרגלים. דוקטור לכירופרקטיקה מאבחן שאכן מדובר בסיאטיקה ובודק את הגורם לסיאטיקה. לעתים יש צורך בביצוע צילום או הדמיה על מנת לאבחן במדויק את המוקד ללחץ על עצב הסיאטי. לאחר האבחון ימליץ הרופא על טיפול בהתאם. טיפול כירופרקטי נמצא יעיל מאד בטיפול בסיאטיקה במהלכו מנטרל הכירופרקט את הגורם ללחץ על העצב הסיאטי וכתוצאה מהטיפול חוזר העצב לפעילות תקינה ללא כאבים. בנוסף ניתן לשלב זריקות לשיכוך כאבים עם הטיפול הכירופרקטי להקלה מידית בכאב. במקרים נדירים מאד יומלץ על ניתוח.

מניעה של ניתוח במקרים של סיאטיקה

במרפאתנו מטפלים בסיאטיקה בשיעורי הצלחה גבוהים מאד ומבטלים את הצורך בניתוח.גם במצבים קשים ניתן להגיע לשיפור משמעותי ברמת הלחץ העצבי והסימפטומים ולמנוע את הצורך בניתוח. טיפול כירופרקטי פועל לתיקון שורש הבעיה בביומכניקה של עמוד השדרה והוא אפקטיבי, טבעי ובטוח. לעומת זאת ניתוח הוא הליך כירורגי הכרוך בסכנות הרדמה כללית, חשיפה לזיהום ותוצאותיו אינן מובטחות. ברוב המקרים ניתוח אינו מספק פתרון מלא לבעיה ומנח החוליות של עמוד השדרה נותר לקוי. לכן מטופל שעבר ניתוח עלול להמשיך לסבול מאותם הסימפטומים מהם סבל לפני הניתוח. בזכות תוצאות טיפול מצוינות יכולים אלפי אנשים שסבלו מסיאטיקה להחלים ולנהל חיים פעילים ללא כאבים וללא ניתוח. גם במקרים בהם מטופל קיבל המלצה לניתוח עקב סיאטיקה כדאי מאד להגיע לייעוץ.

טיפול כירופרקטי בסיאטיקה – תוצאות מצויינות

לטיפול כירופרקטי אחוזי הצלחה גבוהים מאד בטיפול בסיאטיקה. הסיבה לכך היא שדוקטור לכירופרקטיקה מאתר ומסיר את  הגורם ללחץ על עצב הסיאטי ובכך מאפשר חזרתו של העצב לפעילות תקינה. הגורם ללחץ על עצב הסיאטי הוא ברוב המקרים לחץ על שורש העצב המופעל עליו על ידי חוליות עמוד השדרה בגב תחתון או בלט או פריצת דיסק בגב תחתון הגורמים ללחץ על שורש העצב.

זריקות להקלה על כאב סיאטיקה

ניתן לקבל זריקות להקלה על כאבים במקרים של סיאטיקה המלווה בכאבים חזקים ולעתים גם דלקת מקומית. לאחר בדיקה והתייעצות ימליץ הרופא על החומר המתאים ביותר לזריקה. ניתן לשלב קבלת זריקה עם התחלת טיפול כירופרקטי להקלה מידית בכאב ובדלקתיות והתחלה של תהליך החלמה.

כיצד פועל הטיפול הכירופרקטי?

הטיפול מתבצע בשיטה מנואלית (ידנית) בשילוב עם מכשור לפי הצורך ופועל בצורה הדרגתית ועדינה. כיוון שמדובר בטיפול ידני ניתן להתאים אותו בצורה מדויקת למטופל ולמצבו האישי. הכירופרקט מחזיר את חוליות עמוד השדרה למנח תקין ולאיזון ביומכני וכך מוריד את הלחץ מהמבנה, מהדיסק הבין חולייתי ומשורשי העצבים. לאחר הטיפול ניתן להרגיש בהקלה מידית ברמת הלחץ העצבי והכאב, שיפור בתפקוד העצבי, במנח החוליות ובביומכניקה של עמוד השדרה.

כיצד מתחילים?

במהלך הביקור הראשון נערכים בדיקה ואבחון יסודיים על ידי הרופא בשילוב של צילומי רנטגן והדמיות CT או MRI. לאחר בדיקת הממצאים יינתנו המלצות לטיפול אשר מותאמות באופן אישי למטופל ולמצבו על מנת להפיק את התוצאות הטובות ביותר.

 • במקרה בו כבר בוצעו למטופל בדיקות לפני מועד הביקור (אולטרסאונד \ רנטגן \ CT \ MRI \ צפיפות עצם וכד'…) יביא אותן אתו לפגישה.

סיאטיקה – לא כדאי להזניח!

סיאטיקה היא תופעה כואבת ומגבילה הנובעת מלחץ על עצב הסיאטי באזור הגב התחתון. במקרים בהם לא ניתן טיפול מתאים לבעיה היא עלולה לחזור על עצמה ולהחמיר עד כדי פגיעה משמעותית ברמת הפעילות מטעם הסימפטומים של כאבים חזקים ותחושות עצביות נוספות המורגשות בנתיב עצב הסיאטי לאורך הרגלים. במרפאתנו מטפלים בסיאטיקה בשיעורי הצלחה של יותר מתשעים אחוזים. טיפול כירופרקטי פועל לתיקון שורש הבעיה בביומכניקה של עמוד השדרה והוא אפקטיבי, טבעי ובטוח. ניתן לשלב גם קבלת זריקה להקלה מידית בכאב ובדלקת מקומית. באמצעות הטיפול ניתן להסיר את הגורם ללחץ שמופעל על עצב הסיאטי. גם במקרים בהם קיבל המטופל המלצה לניתוח כדאי להגיע לייעוץ. תוצאות הטיפול מצוינות ובזכותן יכלו מאות אנשים שסבלו מסיאטיקה לחזור לחיים פעילים ללא כאבים וללא ניתוח.


 

לקביעת תור יעוץ לחצו כאן או חייגו 09-7713349

צוות המרפאה

ד"ר אריה טויל DC – כירופרקט מומחה

 • תוארDoctor of Chiropractic (primary care physician) ארה"ב
 • מנהל המרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב רעננה
 • נבחר לכירופרקט הטוב בישראל על ידי מעריב בשנת 2012
 • לשעבר מנהל מרפאה לכירופרקטיקה מצליחה- ניו יורק ארה"ב
 • ספק למשרד הביטחון, לשעבר יועץ ראשי לענייני כירופרקטיקה משרד הביטחון
 • מייעץ ומרצה לחברות, ארגונים ותכניות טלוויזיה

ד"ר רון בכר MD – דוקטור לרפואה Medical Doctor

 • רפואה שיקומית- רפואת ספורט
 • טראומה וכירורגיה דחופה- Surgery of Trauma
 • רפואה תעופתית- היחידה לרפואה ופיסיולוגיה אווירית
 • לשעבר רופא ראשי מג"ב משטרת ישראל
 • המרכז לכירופרקטיקה וטיפול בכאב- מרפאת כאב ורפואה תעופתית

ד"ר ג'פרי טנצמן DC- כירופרקט מומחה

 • תואר Doctor of Chiropractic (primary care physician)
 • למעלה מ40 שנות ניסיון טיפול בארה"ב וישראל
 • לשעבר מנהל מרפאה מצליחה בארה"ב
 • הכשרה נוספת בטיפול בפציעות ספורט וכאב הנגרם מנקודות טריגר ופעילות לא תקינה של מפרקים

ד"ר גונן חבה MD – דוקטור לרפואה Medical Doctor

 • מומחה בכירורגיה אורתופדית, קרסול וכף רגל
 • מנתח בכיר במערך האורתופדי בביה”ח מאיר
 • התמחות נוספות ברפואת ספורט, הזרקות פלסמה וחומרים אנטי דלקתיים למפרקים תחת סונר ושיקום
 • חבר באיגוד האורתופדי הישראלי, באיגוד לחברת כף רגל וקרסול הישראלית, באיגוד כף רגל וקרסול האירופאי EFAS ובאיגוד הבינלואמי לרפואה זעיר פולשנית של כף רגל וקרסול וארטרוסוקפיות קרסול